Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

MUŽI "A" | PREVIEW - V pátek venku od 20:00 proti Basket Košíře

17.10.2019 | Norbert Martišek

Hráči Sokola Vyšehrad v pátek nastoupí venku v rámci pátého kola 1. ligy mužů proti Basket Košíře.

Zítřejší zápas bude pro naše hráče teprve druhým venkovním v této sezoně. Bohužel se nám výsledkově nevydařili poslední dvě utkání a tak bychom zítra chtěli tuto sérii proher ukončit. "Myslím, že nám určitě bude stačit, když se budeme držet naší hry. Převážně bychom chtěli hrát z pod koše, kde máme výškovou převahu díky Alešovi (Chánovi) s Jardou (Tyrnou). Taktéž bude hrát i Konča (Filip Končický), takže budeme mít i silnější rozehrávku, s kterou jsme měli poslední dva zápasy problémy," předpovídá recept k utkání Tomáš Bělohradský.

Basket Košíře si v této sezoně nevedou o nic lépe než mi, kdy jsou statisticky horším týmem v útoku (-15) a především i v obraně (+92) s bilancí (1:3). Právě jedinou výhru si připsali už v prvním kole proti YDEA KONDOR a od té doby se vezou na vlně proher. V minulém kole si na palubovce Písku připsali prohru se skórem (97:68). Výhodou našeho zítřejšího soupeře ale je, že nemají vyloženě jednoho střelce a tak mohou ofenzívu rozložit na více hráčů, momentálně je nejlepším střelcem týmu Kratochvíl Jan s 14,7 body na zápas.

Soupeř pro nás není žádná neznámá, loni jsme odehráli s tímto klubem dva zápasy, kde jsme bohužel vždy brali prohru. Poprvé nás výsledek stál především díky nervozitě z prvního utkání po návratu do 1. ligy. Soupeř si zde nad námi udělal na začátku vysoký náskok, který se nám už horko těžko doháněl a tak si Košíře odvezli z Výtoně těsnou výru (70:78). Odveta poté přinesla jednoznačný výsledek pro našeho soupeře a to (82:65). Letos jsme se také utkali, a to v rámci přípravy, kdy jsme si připsali prohru (75:57), ale naši hráči doufají, že se tato nepříznivá bilance zítra otočí. "V přípravě jsme sice prohráli s Košířema o 18 bodů, ale to jsme nebyli v plné sestavě a teď máme rozhodně lepší sestavu a doufám, že to dopadne 100% lépe,” má jasno Tomáš Bělohradský.

Venkovní zápas proti Basket Košíře startuje v 20:00. V živém přenosu ho vysílá TVCOM.

Statistiky:

https://www.fibalivestats.com/u/CBFFE/1359242/

Živý Přenos:

https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-1-liga/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2019-2020/181769-Basket-Kosire-Sokol-Vysehrad.htm

 
MUŽI "A" | UTKÁNÍ
MUŽI A | Neděle 24.01.2021, 17:30
17. kolo
VS.
Basketbal Polabí - Basket Vyšehrad
 
MUŽI A | Pátek 29.01.2021, 19:00
18. kolo
VS.
Basket Vyšehrad - Litoměřice
 
OSTATNÍ | UTKÁNÍ
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS