Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

MUŽI "A" | PREVIEW - V pátek doma od 19:00 proti Liberci

24.10.2019 | Norbert Martišek

Hráči Sokola Vyšehrad v pátek přivítají doma v rámci šestého kola 1. ligy mužů YDEA Kondor, aktuálně desátý celek ligové tabulky.

"Zápas proti Liberci bude pro nás něco nového. Budeme hrát s týmem, se kterým jsme se ještě nesetkali, takže moc nevíme, co od nich čekat. Za Liberec hraje pár zkušených individualit, v čele s Filipem Kroutilem, který má zkušenosti z nejvyšší soutěže a bodově vede svůj tým," říká před pátečním utkáním Filip Končický.

YDEA Kondor se momentálně nachází na posledním místě ligové tabulky. Liberec se už od prvního kola veze na vlně proher, a tedy s momentální bilancí (0:5). S tímto týmem sice nemáme žádné zkušenosti, jelikož se jedná o nováčka ligy, ale za to známe spoustu hráčů hostů. Liberec totiž funguje jako farma extraligového týmu BK ARMEX Děčín, takže zde převážně figurují mladí hráči, kteří potřebují nabrat herní zkušenosti a ty se jim dopřávají právě v 1. lize mužů. Nejlepším střelcem hostů je už dříve zmiňovaný Filip Kroutil s 21 body na zápas, kterého známe už z loňského působeni za BK Litoměřice, společně s Davidem Žiklou, který momentálně doručuje 10.6 bodů na zápas. Za Kondory také nastupuje Jakub Skalička, který operuje s 206 cm pod košem a 11.6 body na zápas. Tento hráč v sezoně 2015/16 nastupoval za naše mládežnické výběry, poté se vydal do Sokola Pražského, přes který se dostal až do nejvyšší soutěže, kde háji barvy Děčína.

V pátek večer nás ale nebude čekat nic snadného a tak doufáme v kvalitní diváckou podporu a zaplněnou Výtoň arénu. "Z našeho pohledu musíme využít domácí prostředí, atmosféru a hrát s chladnou hlavou bez zbytečných ztrát. Nesmíme podcenit soupeře, který ještě tuto sezónu zatím nevyhrál a dotáhnout zápas do vítězného konce v náš prospěch," uzavírá Filip Končický.


Domácí zápas proti YDEA Kondor startuje v 19:00. V živém přenosu ho vysílá TVCOM.

Statistiky:
https://www.fibalivestats.com/u/CBFFE/1376547/

Živý přenos:
https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-1-liga/Cast-Zakladni/Pohlavi-Muzi/Sezona-2019-2020/182098-Sokol-Vysehrad-BK-Kondori-Liberec.htm

 
MUŽI "A" | UTKÁNÍ
MUŽI A | Neděle 24.01.2021, 17:30
17. kolo
VS.
Basketbal Polabí - Basket Vyšehrad
 
MUŽI A | Pátek 29.01.2021, 19:00
18. kolo
VS.
Basket Vyšehrad - Litoměřice
 
OSTATNÍ | UTKÁNÍ
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS