Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži A: Venku proti USK "B"

04.10.2021 | Štěpán Srp

Ve třetím kole první ligy mužů vyzval náš A tým pražského soupeře z Folimanky, a to rezervu USK Praha. Přestože třetí kolo přineslo naprosto jiný typ basketbalu než předchozí dvě kola, Sokol Vyšehrad stále čeká na první výhru.


Tým mladíků z B týmu USK Praha, je také již stálicí ve skupině Západ první ligy mužů. Tým každoročně složený z mladých hráčů hrál zcela odlišný basketbal, oproti předchozím dvěma soupeřům. Mladíci z USK hráli velmi rychlý basketbal s výrazně menší oporou v hráčích na pozici pivotů.

Vstup do prvního venkovního utkání sezóny se našemu týmu bohužel nevydařil. Rezerva USK se hned po vyhraném rozskoku ujala vedení po jednoduchém zakončení z pod koše a hned v dalším útoku navázala košem s faulem. A v podobném tónu se nesl i zbytek zápasu, kdy si soupeř dokázal vytvářet jednoduché situace k zakončení z pod koše. Mnoho jednoduchých košů, které náš tým téměř "zadarmo" nechal USK, vedl k poločasovému deficitu 20 bodů. Tento deficit se již nepodařilo stáhnout.

Komentář nejužitečnějšího hráče utkání za Sokol Vyšehrad Daniela Zacha:
Jsme velmi mladý tým, který spolu hraje první sezónu, a každé utkání je pro nás příležitost se posunout a zlepšit se. Do utkání s USK jsme šli se stejným cílem. Věděli jsme, že budou hrát rychlý basket a budou na nás vyvíjet tlak v obraně. Do první čtvrtiny jsme vstoupili s nasazením, ale s vývojem utkání nás trápily díry v naší obraně a nedostatečná komunikace na obranné polovině. Bohužel jsme většinu utkání hráli jejich hru a nemohli nalézt náš rytmus. Navzdory tomu tam pro nás byly i dobré úseky, našim cílem je tyto úseky přetavit v konstantní výkon po celou hrací dobu. Ačkoliv jsme asi všichni z výsledku zklamáni, tak je to minulost a je potřeba se posunout a soustředit se na další utkání.

Tento pátek se Sokol Vyšehrad vrací na domácí Výtoň Arénu, kde vyzve západočeskou BK Lokomotivu Plzeň od 19:00.

USK PRAHA "B" vs SOKOL VYŠEHRAD 84:56 (-28)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 20, Martišek - 13, Jovanovič - 3, Zajíček - 3, Srp - 0, Vrťátko - 5, Bálek - 2, Končický - 6, Škvařil - 0, Miličič - 4

Střelba 3b.: 8/34 (24%)
Střelba 2b.: 12/34 (36%)
Trestné hody.: 8/15 (54%)
Doskoky: 24 + 9
Fauly: 20
Diváci: 87

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1926862/bs.html

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS