Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První víkendová utkání pro U13

08.10.2021 | Štěpán Srp

Náš tým starších minižáků odehrál tento víkend první letošní utkání v Pražském přeboru U13. Ještě předtím však absolvoval přípravné utkání proti týmu TJ Sokol Smíchov. 


Jako přípravu před začátkem sezóny vyzvali starší minižáci v pátek 24.9. tým ze Smíchova. V domácí hale Základní školy Plamínkové dokázaly naše U13 zdolat Sokol Smíchov. Zápas hodnotí trenér U13 Kryštof Mach:

"Jsem rád, že jsme měli možnost odehrát přátelské utkání proti klukům ze Smíchovského Sokola před soutěžními zápasy Pražského přeboru, kde nás čekali těžcí soupeři. Naštěstí v tomto utkání na domácí palubovce naši kluci byli aktivní hned od prvních minut, tudíž mohlo dojít k rychlému vystřídání a protočení všech hráčů na hřišti. Snažili jsme se odbourat především zásadní chyby v obranném postavení a rozestavení hráčů v útoku. Zápasovou rychlost a atmosféru si vyzkoušeli i naši nováčci, pro které to byl úplně první basketbalový zápas, ale srovnali se s hrou a na konci zápasu byl vidět velký pokrok. Těšíme se na další přátelská střetnutí."

O týden později již tento tým vyjel na první hrací víkend sezóny. Ve dvou dnech kluky čekali 3 utkání v pražské Jenči. V sobotu proti BK Tygři Praha a o 2 hodiny později proti TJ Sokol Dubeč. Oba týmy (nebo alespoň jejich část) někteří kluci dobře znají, neboť proti nim hráli ani ne týden zpátky na turnaji Šmoulinka.

"Sobotní víkendová utkání pro nás začala od brzkých ranních hodin, ale myslím si, že kluci na hřišti odvedli maximum proti silnému domácímu týmu. Zprvu byla vidět naše nezkušenost v obranných činnostech, hlavně při vyhazování soupeře jak z bočních, tak zadních outů, kdy tyto situace většinou končily jednoduchým sběhem soupeře ke koši. Ve 3. čtvrtině jsme byli Tygrům i rovnocenným soupeřem, kdy jsme tento úsek vyhráli o 3 body, bohužel v závěru jsme na to opět nedokázali navázat a rozdíl se prohloubil.
Po krátké pauze nám navazoval druhý zápas, bohužel vzhledem k náročnosti předchozího zápasu, byl výkon dosti neuspokojivý. Chyběla nám agresivita na doskoku a měli jsem pomalé nohy na obranu hráče s míčem, to mělo za následek většinou přesilové situace soupeře 2na1, které po několika střeleckých pokusech za sebou skončili v našem koši. Cením naše borce za plné nasazení po celý druhý zápas, i přes náročnost a nepříznivé skóre. Věřím, že příště budeme připravenější a budeme klukům z Dubče vyrovnanějším soupeřem"
, komentuje trenér Kryštof Mach.

Po namáhavé sobotě vyrazili kluci opět do Jenče, kde odpoledne vyzvali tým Sokola Pražského.

"Vypadá to, že o nedělním odpoledni jsou naši chlapci spíše zralí na „dvaciáše na gauči“ než na basketbalový zápas. Tohle se musí změnit. Vstup do nedělního utkání byl tristní, následný projev naší hry se postupně zlepšoval. S ohledem na chyby v sobotních utkání, jsme si určili dílčí úkoly pro tento zápas, kde bylo vidět velké zlepšení a snad i samotní hráči si to uvědomili. Bohužel díky kvalitní tvrdé obraně soupeře, která vyvíjela tlak na hráče s míčem, jsme často vytvářeli chyby následně končící volným dvojtaktem protihráčů. Máme co zlepšovat v individuálních činnostech, s čím souvisí naše nasazení a účast na trénincích.

Máme zde „Startovací bod“ od kterého se bude odvíjet hodnocení naší celé sezóny a dosavadní práce. Zlepšíme se každý zápas!"

Přípravné utkání:
SOKOL VYŠEHRAD vs TJ Sokol Smíchov 70:27
Body: Vágner - 14, Müller - 14, Štráchal - 10, Sedlačík - 10

Sobota:
BŠ TYGŘI vs SOKOL VYŠEHRAD 72:25 (19:8, 46:10, 53:20)
Body: Vagner - 10, Štráchal 6, Sedlačík - 4, Svoboda - 2

SOKOL VYŠHRAD vs TJ SOKOL DUBEČ 25:63 (8:19, 14:33, 20:49)
Body: Štráchal - 6, Vagner - 6, Oravec - 4, Müller - 3

Neděle:
TJ SOKOL PRAŽSKÝ vs SOKOL VYŠEHRAD 79:22 (4:20, 39:12, 61:20)
Body: Vagner - 8, Štráchal - 6, Sedlačík - 4, Valek - 2

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS