Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži A: První výhra je na světě

11.10.2021 | Štěpán Srp

Muži A ukončili své čekání na první výhru, když v pátek porazili na domácí palubovce západočeský celek BK Lokomotiva Plzeň a přidávají první cennou výhru.


Po 3 domácích utkáních a 4 utkáních celkově, se A tým Sokola Vyšehrad dočkal své první letošní ligové výhry. V pátek přivítal na domácí Výtoň Aréně tým BK Lokomotiva Plzeň, se kterým vybojoval první prvoligovou výhru této sezóny.

Páteční zápas se však neobešel bez komplikací, kvůli nepříznivé dopravní situaci byl zápas asi o 20 minut odložen. I přesto měly oba týmy možnost se rozcvičit a zahřát se před začátkem.

S lehkým zpožděním, tedy kolem 19:30 začal tento, velice vyrovnaný, zápas. První čtvrtina byla velmi vyrovnaná a dopadla lépe pro venkovní celek. 4bodové manko, které si Plzeň vybudovala, se však podařilo hráčům A týmu smazat během 2. čtvrtiny, a dokonce si tým dokázal vybudovat 7 bodový náskok před poločasovým odchodem do šaten.

V celé první půli nás trápil plzeňský Mach, pendlující z Kooperativy NBL, který činil našim hráčům obtíže hlavně v podkošové oblasti - obzvláště však na doskoku. Avšak díky energii a hlavně koncentraci, které se neztratily a přetrvaly i do druhé půle jsem dokázali s plzeňským pivotem držet krok.

Stabilní výkon bez výpadků a přesné střelba za 3 body na konci 3. a začátku 4. čtvrtiny, znamenaly navýšení náskoku na dvojciferné číslo. A i přes snahy Lokomotivy v posledních 5 minutách obrátit zápas, udrželi svěřenci trenéra Kefurta náskok a první sezónní výhru si pohlídali.

První výhru komentuje rozehrávač Luka Jovanović

V zápase s Plzní jsme cítili, že máme šanci získat první výhru sezóny. Klíčem pro nás byla naše koncentrace, aby se nám opět nestal zlom jako v případě se zápasy se Sokolem Pražským a Chomutovem. Problém nám během zápasu tradičně dělal doskok, ale bojovností a rychlou hrou jsme toto manko kompenzovali a zároveň soupeř se trápil se střelbou z trojky, takže jsme měli průběh utkání prakticky v našich rukou. Soupeř v jednu chvíli začal po pár trojkách stahovat avšak týmový výkon, energie na hřišti i lavičce a individuální výkony některých našich kluků nám zajistili bezpečný finiš zápasu a dlouho očekávanou výhru, ze které máme všichni radost.

Gratulujeme!

SOKOL VYŠEHRAD vs BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 81:66 (+15)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 25, Končický - 14, Bělohradský - 12, Škvařil - 9, Srp - 6, Zajíček - 5, Bálek - 4, Martišek - 3, Miličič - 3, Jovanovič - 0, Růžička - 0

Střelba 3b.: 9/28 (33%)
Střelba 2b.: 19/35 (55%)
Trestné hody.: 16/23 (70%)
Doskoky: 35 + 6
Fauly: 27
Diváci: 70

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1933448/bs.html

Příští pátek vyjíždí Muži A na venkovní zápas do Litoměřic, ale již 22.10. se opět představí doma proti jihočeským Sršňům Písek, a to opět od 19:00.

Foto: Fotograf Patrik

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS