Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace starších kategorií

21.10.2021 | Štěpán Srp

Týmy Sokola Vyšehrad vyrazily do bojů napříč všemi kategoriemi. Od nejmladších jedoucích na turnaj Šmoulinka, přes juniory U19 až po A tým, jedoucí do Litoměřic. Mládežnické kategorii je věnovaný samostatný článek. Zde je již shrnutí víkendových výsledků za mužské a juniorské týmy.


Junioři U19 - bereme 2. místo v tabulce

Tým U19 se stále veze na vítězné vlně a po minulém úspěšném hracím víkendu, přidává další dvě výhry, a to proti Tesle Pardubice a Basketu Brno "B". V sobotním duelu, který rozhodla až poslední čtvrtina (každá z předchozích čtvrtin neskončila vyšším, než 3bodovým rozdílem), dokázali junioři porazit pardubický celek. Utkání plné rozporuplných faulů rozhodl až asi 5 minutový úsek, ve kterém dokázaly naše U19 odskočit a výhru si udržet.
Naopak v neděli ráno jsem v utkání vedli již od konce prvního hracího období, tento náskok jsem ve 2. čtvrtině dokonce ještě navýšili. Poté "již zbývalo" si náskok udržet až do finálního klaksonu. To se podařilo a tým U19 bere již páté vítězství v řadě a posouvá se na prozatímní dělené 1. místo v tabulce skupiny B celostátní ligy U19.

Komentář trenéra U19 Jana Kefurta:
Pardubice byly před víkendem jedním ze sousedů v tabulce. Věděli jsme, že výhra nás může posunout do boje o příčky znamenající postup mezi TOP 6. Zvyk je železná košile, proto jsme věděli, jaký typ hry bude soupeř hrát. Klasicky zatažená obrana a pomalá hra. My jsme volili celkem slušné zakončení, bohužel se nám nedařili jednoduché zakončení, díky kterým jsme mohli odskočit na pohodlný rozdíl. Místo toho hra byla vyrovnaná a rozhodující byla až závěrečná čtvrtina, kdy jsme větší energií dokázali urvat výhru.
Po sobotním úspěchu bylo potřeba udělat závěrečný krok v boji o čelo tabulky. Rezerva Brna vytáhla aktivní obranu na kterou jsme dobře zareagovali a chodili jsme si pro důležité koše s faulem. Náskok rychle narůstal a v půli vypadalo, že je po zápase. Bohužel po našem prostřídání se hra začala srovnávat. Zpět jsme museli vrátit základní rotaci hráčů, která zápas zvládla a po víkendu jsme na děleném prvním/druhém místě společně s Basket Poděbrady. Víkend nám znovu ukázal, jak úzká je hranice mezi úspěchem a neúspěchem. V této pozici je určitě naším cílem zabojovat o postup do vyřazovací části. Někteří hráči by si to určitě zasloužili. U některých je to otázkou a určitě k zamyšlení.


SOKOL VYŠEHRAD vs TESLA PARDUBICE 67:59 (+8)
Body: Štolba - 17, Fiala - 13, Kačírek - 9, Rakovič - 9, Jilg - 8, Hylmar V. - 5, Hylmar M. - 4, Harris - 0, Eliáš - 0

SOKOL VYŠEHRAD vs BASKET BRNO B 81:73 (+8)
Body: Hylmar V. - 12, Fiala - 17, Štolba - 20, Kačírek - 2, Hylmar M. - 2, Rakovič - 2, Jilg - 14, Harris - 0, Eliáš - 0, Kučera - 10, Beneš - 2

Muži A - podléháme neporaženým Litoměřicím

Tým mužů A vyrazil v pátek k zatím neporaženému soupeři do Litoměřic. Opět nám známý tým, ať už z minulých let nebo z přípravného turnaje, zatím prožívá skvělý vstup do sezóny, kdy neprohrál ani jediné utkání. Bohužel dlouhá cesta společně se zbytečným respektem ze soupeře způsobila, že již od konce první čtvrtiny náš tým prohrával rozdílem deseti bodů. Na obranné části jsme dovolili soupeři spoustu jednoduchých bodů z podkoše, po spolupráci pivotů a v útoku, obzvláště v postupném útoku, jsme s domácími Litoměřicemi nedokázali držet krok. Neúspěch v útoku se poté přenesl opět zpátky na obranou polovinu, kde jsme po neúspěšné střele nedokázali nabrat správně hráče a dovolili soupeři další jednoduché koše z rychlého protiútoku. V dalším zápase vyzvou Muži A jihočeský Písek, opět v sobotu od 19:00 ve Výtoň Aréně.

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE vs SOKOL VYŠEHRAD 95:46 (-49)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 20, Bělohradský - 5, Škvařil - 5, Zajíček - 5, Jovanovič - 5, Miličič - 3, Srp - 2, Bálek - 1, Končický - 0, Martišek - 0

Střelba 3b.: 7/29 (25%)
Střelba 2b.: 9/39 (24%)
Trestné hody.: 7/9 (78%)
Doskoky: 24 + 5
Fauly: 17
Diváci: 100

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1939001/bs.html

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS