Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Mládežnická (po)víkendová rekapitulace

21.10.2021 | Štěpán Srp

Týmy Sokola Vyšehrad vyrazily do bojů napříč všemi kategoriemi. Od nejmladších jedoucích na turnaj Šmoulinka, přes juniory U19 až po A tým, jedoucí do Litoměřic. Zde je shrnutí víkendových výsledků za mládežnické kategorie.


Turnaj pro nejmladší Šmoulinka

Po prvním turnaji Šmoulinka, který hostil Sokol Dubeč, se náš tým vydal výrazně dál, a to až do Pelhřimova.
Turnaje se tradičně zúčastnily naše vycházející hvězdy z přípravek.

Do Pelhřimova na Šmoulinku jsme vyrazili v mladší sestavě, především poskládané z přípravkových dětí, a bohužel to na našem projevu hry bylo velice znát. Zpětně na to koukám, že to byl pro děti velký přínos. To mi potvrdili i následné tréninky, kdy zklamání opadlo a zůstala pouze snaha se zlepšit ve všech aspektech basketbalu, aby to příště bylo lepší. V neposlední řadě chci ocenit naše rodiče, kteří nehledě na skóre podporovali děti, co to šlo a díky tomu byla i dobrá atmosféra na lavičce, komentuje trenér Kryštof Mach.

Mladší minižáci U12 - 4 zápasy za 2 dny

Tým U12 nastoupil již minulý víkend do svých prvních zápasů v pražském přeboru, kde měl nabitý program. Během dvou dnů totiž absolvovali dohromady 4 zápasy. A to postupně s BA Sparta, TJ Sokol Dubeč, Sokol Kbely a USK Praha. Bohužel ani na jeden ze zápasů se nepodařilo z různých důvodů dorazit v plném počtu. Kluci ale bojovali a se všemi týmy dokázali hrát vyrovnané partie a úseky. Škoda, že jsme však soupeřům nemohli ukázat naši sílu v plné sestavě.

Komentář trenéra Kryštofa Macha:
Tento víkend jsme bohužel prohráli, ne proti soupeřům na hřišti, ale proti vedlejším nebasketbalovým zájmům našich hráčů, kdy se k tomu navíc přidali podzimové rýmičky. Samy hráči se nad tímto přístupem musí zamyslet. S nadcházející zimou musejí kluci začít o svoje zdraví dbát nejen pohybem, ale i správným přístupem sportovce jako je vyvážená strava, doplnění chybějících vitamínů, teplé oblečení, dostatečný spánek atd.
K zápasům samotným, opět se ukázalo, kde mají naši zkušenější hráči velké mezery, ale většinu chyb se sami uvědomují, což je pro mě dobré znamení. Nováčci a mladší hráči se musí ještě srovnat se zápasovou rychlostí, ale právě tu získají pouze účastí na utkáních, takže hlavní je nepřestat a vytrvat v práci na trénincích.


SOKOL VYŠEHRAD vs BA Sparta 46:47 (-1)
Body: Setunský - 14, Jüptner - 12, Valek - 10, Bradáč - 8, Jeremić - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs USK Praha 27:64 (-37)
Body: Valek - 12, Setunský - 7, Jeremić - 4, Jüptner - 2, Bradáč - 2, Galamb - 0, Danýšek - 0, Mathe - 0

Celé statistiky na: https://cz.basketball/soutez/3547?t=8564&r=&m=&p=6808#tab-pane-one


Žáci U15 a jejich víkend v Pardubicích
Tým žáků U15 byl o víkendu v Pardubicích, kde každý den vyzval jiného pardubického soupeře. V sobotu prohrál rozdílem 17bodů se SŠB Pardubice, ale již v neděli v poledne si kluci spravili chuť a v těsném zápase porazili BK VIVIDBOOKS Pardubice rozdílem pouhých pěti bodů. Kluci z U15 tedy po víkendu slaví svojí první výhru. Gratulace!

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS