Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #2

27.10.2021 | Štěpán Srp

Basketbalový víkend měly tři různé kategorie. Od mladších žáků U14, přes kadety U17 až po klasický páteční zápas Mužů A. Z víkendu odcházíme jako klub se dvěma výhrami a třikrát jsme utrpěli porážku. Více v rekapitulaci tohoto víkendu.


Muži A - prohra s energickým Pískem

Říká se, že pátek je malá sobota, a o pátečním večeru toto rčení platí dvojnásob. Již v tradiční pátek totiž Muži A začali basketbalový víkend, když na domácí palubovce vyzvali energický tým Sokol Písek Sršni.

Muži A vstoupili do utkání s favorizovaným Pískem velmi dobře a velmi sympatickým výkonem hráli v úvodní části s jihočeským celkem vyrovnanou partii. Našemu týmu se dařilo přecházet velkou zbraň Píseckých, a to jejich tvrdý a energický press po celém hřišti. Pomocí rychlých přihrávek dokázal tým press přecházet bez zbytečných ztrát. Bohužel i přes dobře řešený tlak po celém hřišti a sympatický výkon v obraně, se Jihočechům podařilo za první čtvrtinu nastřílet 26 bodů. Na toto naše ofenzivní hra nedokázala reagovat, a i přes dobrý výkon při vstupu do utkání jsme po prvním hracím období prohrávali již od 10 bodů.

Zbytek utkání se nesl již v podobném duchu, bohužel již s výrazně nižší energií z naší strany. Tlak po celém hřišti jsme stále dobře řešili a neměli z něj mnoho ztrát, bohužel v obraně se nám nedařilo zastavit útok protihráče, a to hlavně v podkošovém prostoru (úspěšnost Sršňů za 2 body: 78% !). Úspěch z blízké vzdálenosti se poté přenesl i na střely z větší dálky a za trojkový oblouk. Na toto jsme nebyli schopni ofenzivně reagovat, a proto favoritovi soutěže podléháme vysoko 107:67.

Zápas komentuje Nikola Miličić
Na utkání proti Písku je vždy velice těžké se připravit. Velmi mladý tým, který zakládá svoji hru na rychlém přechodu do útoku, já osobně je považuji za velké favority celé soutěže a jsem hrdý na to, že můžu říct, že hlavním rozdílem, který rozhodl o výsledku, nebyla naše nekvalita, ale soupeřova vysoká kvalita. Do utkání jsme nastoupili s dobrou energií a i díky tomu jsme dokázali hrát první čtvrtinu tak vyrovnaným způsobem. Věřím, že pro nás může být toto utkání dobrým podnětem do zbytku sezóny, kde máme ještě spoustu prostoru, proto abychom něco předvedli.

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL SRŠNI PÍSEK 67:107 (-40)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 30, Škvařil - 8, Zajíček - 6, Jovanovič - 5, Bálek - 5, Miličič - 3, Martišek - 3, Srp - 2, Končický - 2, Bělohradský - 0

Střelba 3b.: 10/25 (40%)
Střelba 2b.: 12/34 (36%)
Trestné hody.: 13/21 (62%)
Doskoky: 20 + 6
Fauly: 19
Diváci: 50

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1946607/bs.html

U17 - Víkend na vítězné vlně

Kadeti U17 vyzvali na domácí palubovce dva týmy ze středu tabulky skupiny A celostátní ligy U17.
V sobotu vyzval tým BK Levharti Chomutov, který i přes napínavou 4. čtvrtinu, ve které se Levharti pokusili o návrat do zápasu, skončil lépe pro naše kluky.

Naopak v neděli se jednalo o méně napínavý zápas, avšak neméně důležitý. Tým BK tygři Louny se podařilo porazit rozdílem 20 bodů - 72:53.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK LEVHARTI CHOMUTOV 62:57 (+5)
Body: Hylmar V. - 20, Vana - 16, Zahořík - 10, Kačírek - 8, Slabo - 6, Štolba - 2, Atanasov - 0, Kučera - 0, Vyleťal - 0, Vlach - 0

SOKOL VYŠEHRAD vs BA TYGŘI LOUNY 74:52 (+22)
Body: Hylmar V. - 19, Zahořík - 15, Vana - 12, Kačírek - 8, Slabo - 6, Štolba - 5, Kučera - 4, Bartoš - 3, Vlach - 2, Atanasov - 0, Vyleťal - 0, Kubišta - 0

U14 - dvojička s Jižními Supy

Mladší žáci si o víkendu zahráli "dvojičku" s jižními Supy. Tedy dva zápasy proti stejnému týmy, jeden doma a druhý venku.

V sobotu se začala první část dvojičky na domácí Výtoni, kde se ve večerních hodinách odehrála vyrovnaná partie, ve které jsme se drželi až do poslední pětiminutovky. Po výborném úseku na konci 3. čtvrtiny a začátku 4. bohužel přišlo útočné sucho, kdy se klukům nedařilo ani skórovat, ani chodit si pro fauly jako v minulých 35minutách. Bohužel na posledních 5 minut sobotního zápasu jsme navázali i v neděli a dvojičku s Jižními Supy tedy prohráváme.

Foto: Vít Koubek

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS