Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #3

Během prvního listopadového víkendu se mládežnické i mužské složky našeho klubu pustily do bojů v rámci svých soutěží. Bojovali kategorie U13, U15, a již klasicky Muži A.


Muži A: Překvapení se nekonalo, Slavie si odváží výhru

Muži A, již v typický prvoligový pátek, vyzvali na domácí palubovce tým z čela tabulky - SK Slavia Praha. Proti týmu z Edenu jsem již několikrát nastoupili, a to v minulé sezóně a v jednom přípravném zápase před letošní sezónou. V posledním vzájemném utkání jsme Slavii podlehli vysoko 54:112.

Tento pátek si náš A tým dal za cíl poradit si s favoritem soutěže lépe. A ze začátku zápasu to na lepší výkon vypadalo, když jsme dokázali na prvotní tlak odpovědět na útočné polovině dvěma trojkami, a za brzkého skóre 8:8 to vypadalo, že bude k vidění vyrovnanější výkon, než v přípravném zápase.

Bohužel poté soupeř pokračoval v nátlaku, který jsme již nedokázali ustát a dovolili se soupeři rozstřílet, a dostat na více než pohodlný náskok. Na konci prvního hracího období jsme již prohrávali o 20 bodů. Bohužel ani v dalších dějstvích se nepodařilo náskok jakkoliv stáhnout nebo držet na určité hladině. SK Slavii Praha tedy podléháme 139:70.

SOKOL VYŠEHRAD vs SK SLAVIA PRAHA 70:139 (-69)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 13, Bálek - 10, Miličič - 10, Zajíček - 9, Srp - 7, Vrťátko - 7, Škvařil - 4, Martišek - 4, Jovanovič - 3, Mach - 3

Střelba 3b.: 11/34 (33%)
Střelba 2b.: 17/45 (38%)
Trestné hody.: 3/5 (60%)
Doskoky: 15 + 14
Asistence: 17
Ztráty: 19

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1961116/bs.html

U13: Vydařený domácí turnaj


Tým U13 o víkendu pořádal turnaj v rámci pražského přeboru. Turnaj ve kterém během soboty a neděle odehrál celkem 4 utkání, byl pořádán na domácí Výtoni.

V sobotu nastoupili kluci proti BA Spartě a Sokolu Kbely - týmům od kterých se pořádně nevědělo, co čekat. Proto vždy první půlka vypadala trošku nervózně. Nervozitu se nám však po půlce utkání podařilo setřást a soupeři odskočit na vyšší náskok.

V nedělním ranním zápase jsme vyzvali papírově slabší tým PORGu, který jsme i přes nevydařenou 2. čtvrtinu přesvědčivě porazili. V posledním zápase jsme vyzvali favorizované USK Praha, se kterým jsme hráli velmi dobře, avšak i přesto byli kluci z Folimanky nad naše síly.

Z víkendu tedy odjíždíme s výbornou bilancí 3 výhry a 1 prohra. Kluci, velká gratulace!

Komentář trenéra U13 Kryštofa Macha:
"Jsem v celku rád, že jsme na domácí palubovce předvedli takto povedené výkony, a i přes všude zmiňované období nemocí, byla naše sestava tento víkend relativně početná. Snad nám to vydrží i nadále. Skoro polovina hráčů herní zkušenosti teprve získává, ale věřím, že brzy v tomto směru s ostatními srovnáme krok a kluci budou na palubovce i mimo ni jistější.

V sobotních utkáních jsme si nebyli jisti, co přesně nás čeká. V prvním zápase proti BA Spartě jsme se po počáteční nervozitě ujali lehkého vedení. Následně až ve 3. čtvrtině jsme soupeřům odskočili na výraznější bodový rozdíl, který nás uklidnil. Tento vyrovnaný zápas jsme naštěstí dokázali vyhrát, i přes nevyužití mnoha šancí na skórování.

Po pauze jsme do druhého zápasu dobře vstoupili, především jsme spoléhali na co nejrychlejší hru. Zároveň jsme si řekli, že budeme volit radši střely z delší vzdálenosti než dobývání vymezeného území, a nakonec se nám tyto střely dařilo proměňovat. Od vyššího skóre nás dělil pouze malý tlak na balón, a tudíž méně zisků a lehkých zakončení.

Už začíná být tradicí, že v neděli po ránu mají někteří hráči velmi pomalý rozjezd. Kluci z PORGu to nedokázali v první čtvrtině využít, a nakonec jsme ji výrazně vyhráli. Ale následně nás soupeř porazil o 3 body ve druhé čtvrtině, což především bylo nedůsledností v osobní obraně. Na tento problém jsme si dali v další polovině zápasu velký pozor. Odměnou bylo výrazné navýšení náskoku a jistá výhra.

V posledním víkendovém utkání jsme především chtěli být aktivní, nebát se hrát dopředu a nevytvářet zbytečné ztráty. Myslím si, že první dva úkoly jsme splnili a pokusů na zakončení jsme měli více než dost, bohužel zakončení i pod sebemenším tlakem nám dělá velké problémy. Ztráty jsme dokázali omezit až v druhé půlce zápasu, kdy klukům prospěla změna v sestavě a byly vidět i záblesky basketbalu v rámci hezké souhry i do připravené obrany. Do budoucna to bude chtít být více vyrovnanějšími soupeři."


SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL KBELY 84:23 (+61)

Body: Vagner - 22, Sedlačík - 16, Štráchal - 14, Svoboda - 7, Müller - 6, Setunský - 6, Klimánek - 4, Pfeiner - 3, Dědek - 2, Valek - 2, Matúš - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs BA SPARTA 53:35 (+18)

Body: Vagner - 23, Müller - 16, Valek - 4, Svoboda - 4, Štráchal - 2, Sedlačík - 2, Setunský - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs PORG BASKET 65:22 (+43)

Body: Vagner - 20, Müller - 12, Štráchal - 11, Sedlačík - 4, Dědek - 4, Valek - 4, Klimánek - 4, Pfeiner - 2, Svoboda - 2, Setunský - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs USK PRAHA 21:99 (-78)
Body: Vagner - 8, Setunský - 5, Štráchal - 4, Müller - 2, Klimánek - 2

U15: Nemoci a vysoká prohra

Tým U15 vyrazil do Nymburka a Poděbrad, poměřit síly s tamními týmy. Bohužel nemoci, karantény a zranění neumožnili přijet týmu v plné sestavě a s oba celky tedy prohráváme vysokým rozdílem.

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS