Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #4

17.11.2021 | Štěpán Srp

Opět po týdnu se naše týmy během víkendu vydaly do různých částí republiky za svými basketbalovými zápasy. Tentokrát jely kategorie U17, U12 a Muži A. 


Muži A

V pátek vyjeli Muži A k poslednímu soupeři 1. ligy, se kterým ještě neodehráli ani jeden zápas. Ve venkovním prostředí vyzvali v pátek večer tým GBA Sojky Pelhřimov.

Velice mladý tým s průměrným věkem hráčů 19 let a složený z hráčů mnoha národností je naším přímým soupeřem v tabulce. Před vzájemným zápasem měl pouze 2 výhry, avšak posledních pár utkání se trápí na šnůře proher. Cíl našeho A týmu byl tedy jasný, připsat si druhou výhru, a posunout tým z Pelhřimova v tabulce pod nás.

Bohužel, jak už je pro náš tým snad tradicí, velmi nepovedený vstup do utkání a rychlý úsek 16:2 pro domácí znamenal velký problém při cestě za vztyčeným cílem. Na tento pomalý začátek zareagoval trenér Kefurt oddechovým časem, po kterém jsme sice se soupeřem hráli již vyrovnanější partii, ale při stálém vedení o 10 a více bodů se jednoduše Sojkám hrálo lépe, a i přes vyrovnanější průběh zbytku čtvrtiny, Sojky svůj náskok lehce navýšily.

Klíčový zlom přišel ve 2. čtvrtině, kdy se soupeři v krátkém úseku podařilo odskočit na více jak 20 bodů. Poté již náskok narůstal až do poločasové pauzy. Světlá stránka zápasu byla vyhraná 3. a 4. čtvrtina. Bohužel náskok soupeře z první poloviny utkání byl takový, že i zlepšený výkon ve zbylých dvou dějstvích stačil pouze na snížení deficitu na 16 bodů, a tedy konečný výsledek 93:77.

GBA SOJKY PELHŘIMOV vs SOKOL VYŠEHRAD 93:77 (-16)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 20, Škvařil - 12, Bělohradský - 11, Srp - 8, Martišek - 7, Jovanovič - 6, Mazáč - 6, Zajíček - 4, Bálek - 2

Střelba 3b.: 10/28 (36%)
Střelba 2b.: 21/42 (50%)
Trestné hody.: 5/9 (56%)
Doskoky: 25 + 8
Asistence: 13
Ztráty: 21

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1995403/bs.html

U17

Tým U17 vyzval ve dvojičce, favorita soutěže - TJ Sokol Kbely. Jelikož se jednalo o dvojičku, hrál náš tým netradičně oba víkendové dny s kbelským týmem. Bohužel s favoritem soutěže 2x prohrává.

Komentář trenéra U17 Petra Ulrycha:
"Dvojzápas s favoritem skupiny byl pro náš tým velkou výzvou a snaha na tréninku poslední týden před zápasy byla ukázková. Připravovali jsme se především na přechod celoplošné obrany soupeře a na doskok. Vstup do prvního zápasu byl ukázkový. Dokázali jsme soupeře zaskočit, dostat je pod tlak a celou první čtvrtinu si drželi náskok. Zaváhaní přišlo na konci poločasu. Přestali jsme držet taktické pokyny a soupeř toho zkušeně využil a dostal se do vedení. Kbely se během druhého poločasu dostaly do pohody, využívali svých předností, a navíc nás trestali přesnou střelbou z dálky. Nepovedlo se nám najit motivaci vrátit se do zápasu ani proti lavičce soupeře. Škoda měli jsme na víc.
Snahu o lepší výsledek jsme chtěli ukázat druhý den na domácí palubovce. O naději jsme se ovšem připravili laxním a neagresivním vstupem do zápasu. Stálo hodně sil dostat kluky do pohody, aby se zvládli ve zbytku zápasu vyrovnat s tempem soupeře. Naštěstí se nám povedlo výkon zvednout a po zbytek zápasu jsme předváděli vyrovnanější výkon, na kterém se da stavět."


TJ SOKOL KBELY vs SOKOL VYŠEHRAD 107:55 (-52)
Body: Zahořík - 18, Vana - 16, Slabo - 4, Vlach - 4, Bartoš - 4, Kačírek - 3, Vyleťal - 2, Machů - 2, Novák - 2, Atanasov - 0, Kučera - 0

U12

Tým U12 měl na programu tradiční turnaj v rámci pražského přeboru. V plánu bylo odehrát dvě utkání v sobotu a dvě v neděli. Bohužel kvůli nemocem a karanténám se 3 ze 4 utkání zrušila a my hráli pouze v neděli proti BK Wolves Radotín .

Do utkání s Radotínem jsme vstoupili na výbornou a první čtvrtinu jsme vyhráli přesvědčivě 0:20. Kluci hráli krásný týmový basket a to v útoku i v obraně. Krásné přihrávky a ochota přihrát lépe postavenému spoluhráči v útoku a v obraně dobrá individuální i týmová obrana bez faulů. Poté však přišla 2. čtvrtina. Soupeř prostřídal, což jsme my, kterým se také nevyhnuly podzimní rýmičky, udělat nemohli. Soupeř po prostřídání, přitlačil v obraně a získal několik míčů za sebou. V tu chvíli šla všechna pohoda, klidnost a rozvaha, která jsme do té doby na hřišti předváděly, naprosto pryč. Zběsilé přihrávky, hádky na hřišti, stěžování si na rozhodčí a špatná obrana vedli k otočení utkání. Druhou čtvrtinu jsme prohráli 19:4, ale hlavně jsme přestali plnit co jsme měli.

Tlak soupeře v druhé čtvrtce nás bohužel vyvedl natolik z míry, že do konce zápasu jsme se již nedostali k výkonu z prvního hracího období. Proti Radotínu tedy prohráváme 55:36.

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS