Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Na domácí palubovce bylo rušno - (Po)víkendová rekapitulace #6

Domácí Výtoň Aréna hostila během víkendu (a pátku) rovnou 9 různých utkání, ve kterých se ukázali jak ti nejmladší na turnaji Šmoulinka, tak i nejstarší mládež U19 v lize U19. Tedy kdo dorazil kdykoliv během víkendu na domácí Výtoň, měl o zábavu postaráno.


Turnaj Šmoulinka

Začneme rekapitulaci od nejmladší kategorie, a to turnaje Šmoulinka. Na turnaji se představily naše hvězdy z přípravek, kdy pro některé to byla první zkušenost s basketbalovým utkáním. A všichni naši přípravkáři se se s tím skvěle poprali. Turnaje Šmoulinka jsou především o zlepšování se všech hráčů, a to tento turnaj splnil na jedničku. V týmu jsme měli hráče s různou herní i basketbalovou zkušeností, ale každý na hřišti nechal své maximum a basketbalově se posunul. Naší nejméně zkušení přípravkáři nastoupili do svého prvního zápasu, ale rychle se zorientovali a na konci turnaje by se ani nepoznalo, že hrají poprvé. Zkušenější hráči si zase mohli vyzkoušet jinou roli v týmu, a to jakou tahouni a opory těch nejmladších. A naši ostřílení mazáci z přeboru měli zase možnost postavit se do role týmových lídrů a tahounů.
A protože se turnaj odehrával v předvečer Mikuláše, nechyběla ani nadílka pro všechny.

Děkujeme moc fanouškům, protihráčům ale i hráčům za skvělou basketbalovou neděli!

Komentář k přeboru U13 od trenéra Kryštofa Macha:
,,I bez několika chybějících zkušenějších hráčů jsme odehráli slušné utkání. Bylo vidět, že do hry se zapojili i ti, kteří obvykle nedostávají tolik šancí s míčem, ale do budoucna nám to jedině prospěje a kluci by takto měli hrát pokaždé. V obraně se nám již podařilo eliminovat chyby ze špatného postavení u hráčů bez míče, bohužel stále nestíháme rozehrávače s míčem a vznikají nám přesilové situace, končící často faulem z nutné výpomoci.
Doufám, že v příštím setkání s týmem z Radotína budeme hrát vyrovnanější partii."


Komentář k Šmoulince od Kryštofa Macha:
,,Nejdříve chci poděkovat všem rodičům a ostatním divákům za obrovskou podporu a výbornou atmosféru v průběhu obou utkání.
V neděli jsme byli výrazně mladším týmem oproti obou hostím, ale naším dětem nechyběla bojovnost a chuť do hry. Právě s ohledem na tyto aspekty našich hráčů a hraček hodnotím oba zápasy jako vynikající. Samozřejmě nás mrzí především prohra ve vyrovnaném utkání proti Mladé Boleslavi, ale i s tím se děti musí dokázat do budoucna vyrovnat.
Věřím, že každé utkání posouvá děti hodně kupředu, a to nejen po sportovní stránce."


U15 - 2x Pardubice

Žáci U15 vyzvali doma 2 různé Pardubické celky. V sobotu tým z čela tabulky BK VIVIDBOOKS Pardubice, v neděli středotabulkový tým SŠB Pardubice. V sobotu nám lepší ze dvou Pardubických celků utekl již v 1. čtvrtině a vysoký bodový rozdíl navyšoval až do konce zápasu. V neděli se hrál výrazně vyrovnanější zápas, kdy jsme se soupeřem drželi výrazně lépe a nutili ho nepolevovat. Bohužel i přesto jsme s druhým Pardubickým celkem prohráli.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK VIVIDBOOKS PARDUBICE 28:168 (-140)
SOKOL VYŠEHRAD vs SŠB PARDUBICE 36:91 (-55)

U19 - Výhra a těsná prohra

Junioři ve svém boji o postup do vyřazovací části vyzvali dva týmy z nižších příček tabulky. Bohužel nás limitovala zranění a do zápasů jsme namohli nastoupit v plné síle. V sobotu proti předposlední rezervě GBA jsme potvrdili roli favorita a Pelhřimovský tým jsme porazili o více než 40 bodů. V neděli, opět v roli favorita, jsme však nestačili na tým z Vysočiny, kde se do zónové obrany nedařila zakončení z blízka a ani z čáry trestného hodu. Po velice vyrovnaném duelu tedy vítězí Vysočina 59:49.

Komentář křídla U19 Alberta Jilga:
Myslím si, že byl týmový výkon fakt dobrý. Rozhodně bych ho označil, jako jeden z povedenějších v této sezóně. Bohužel týmu chyběl kapitán, který tým nakopne a přidá spoustu bodů. Na našem týmu byla ke konci vidět unavenost, čehož soupeř využil svým rozsáhlým kádrem, který celý zápas točil.
Proti Pelhřimovu to byl naopak nejlepší zápas sezóny, protože tým měl opravdovou chuť Pelhřimov porazit. V Pelhřimově se vyhrálo jen o bod a prohru o téměř 50 bodu hosté rozhodně nečekali. Zápas jen podtrhl naši sílu v zónové obraně a poukázal na to, že jdeme dobrým směrem.


SOKOL VYŠEHRAD vs GBA SOJKY PELHŘIMOV 99:52 (+47)
SOKOL VYŠEHRAD vs BC VYSOČINA 49:59 (-10)

Muži A
První prosincové utkání odehráli i Muži A v rámci 1. ligy mužů, kde doma vyzvali rezervu USK Praha. A týmu se podařilo navázat na výborný vstup do utkání, který zažívali v posledních dvou zápasech a ujali se rychlého vedení, které si udrželi celou první čtvrtinu a většinu druhé. Soupeř se do prvního vedení dostal ke konci druhé čtvrtiny, ale do nijak výrazného 6bodového vedení. Bohužel stejně jako v předchozích zápasech, týmu v druhé půlce nevydržela energie z první poloviny a soupeř začal svůj náskok dále navyšovat a již v půlce třetí čtvrtiny odskočil na 10 bodů. Na tento rozdíl jsme již nedokázali reagovat a naopak přišlo mnoho ztrát. Toho soupeř využil a v poslední čtvrtině odskočil na 20bodový rozdíl ve skóre.
Nakonec tedy prohráváme 74:51 s USK Praha B. Další možnost urvat druhou výhru budeme mít 10.12 proti BK Lokomotiva Plzeň.

SOKOL VYŠEHRAD vs USK PRAHA "B" 51:74 (-23)

Body Sokol Vyšehrad: Končiský - 11, Jovanovič - 9, Škvařil - 8, Bálek - 7, Bělohradský - 7, Vrťátko - 6, Srp - 3, Mach - 0, Zajíček - 0, Vašek - 0

Střelba 3b.: 8/29 (28%)
Střelba 2b.: 12/30 (40%)
Trestné hody.: 3/7 (43%)
Doskoky: 23 + 10
Asistence: 12
Ztráty: 22

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2003050/bs.html

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS