Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Velká rána pro muže A - (Po)víkendová rekapitulace

18.12.2021 | Štěpán Srp

Po minulém nabitém víkendu byl třetí adventní víkend o něco klidnější. Výtoň Aréna hostila pouze 2 zápasy týmu U17, kde byly vidět 2 zcela rozdílné výkony. Dále bylo možné vidět v akci týmy U14 a Muži A - oba však pouze na venkovních palubovkách a oba bohužel jenom s nedobrým výsledkem.


Muži A - velká rána

Muži A vyjeli do Plzně, za zatím jediným týmem, který dokázali v této sezóně porazit. V minulém zápase náš tým zdolal Západočechy rozdílem 15 bodů a doufal, že si ze západu přiveze druhou výhru proti přímému soupeři v tabulce. Dobrý a nadějný vstup do utkání vypadal slibně a nasvědčoval vyrovnanému zápasu až do poslední chvíle. Dokonce i poločasový stav -9 pro náš tým ukazoval na vyrovnaný zápas, o to víc, když jsme začali 3. hrací období šnůrou 6:0 a stáhli náskok soupeře na pouhé 4 body. Bohužel nakrátko po tomto povedeném úseku přišel zvrat a soupeř se, převážně kvůli podkošové převaze a dobré práci jeho pivotů, utrhl na dvojciferný bodový náskok. Z toho trháku se náš tým bohužel nedokázal vzpamatovat a Plzeňský tým postupně navyšoval svůj náskok.

Náš tým si tímto utkáním utvrdil průběžnou poslední příčku ve skupině západ 1. ligy.

BK LOKOMOTIVA PLZEŇ vs SOKOL VYŠEHRAD 88:66 (-22)

Body Sokol Vyšehrad: Škvařil - 14, Bálek - 11, Bělohradský - 10, Jovanovič - 8, Zach - 8, Vrťátko - 5, Martišek - 3, Končický - 0, Srp - 0, Miličič - 0, Zajíček - 0

Střelba 3b.: 8/34 (24%)
Střelba 2b.: 17/40 (43%)
Trestné hody.: 10/11 (91%)
Doskoky: 21 + 11
Asistence: 13
Ztráty: 15

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2006474/bs.html

U17 - výkony jako den a noc

Jediný tým, který tento víkend hrál doma a jediný tým, kterému se podařilo získat výhru, byl tým U17. Kadeti v sobotu vyzvali taktéž západočeský tým BK Klatovy. Nad posledním týmem tabulky ukázali kluci svou sílu a do poločasu měli pohodlný náskok. V úsilí nepolevili a soupeři nedali šanci se do zápasu vrátit. Zároveň se kadetům podařilo poprvé v sezóně nastřílet více jak 100 bodů - a to rovnou 120.
Sobotní zápas a nastřílení 120ti bodů nám bohužel asi vzalo všechny síly, neboť v neděli, proti neporaženému prvnímu týmu tabulky, jsme nastříleli sotva čtvrtinu bodů, co v neděli. Tak jak jsme ukázali sílu v sobotu proti Klatovům, ukázali v neděli Grizzlies Plzeň proti nám.

Komentář trenéra Petra Ulrycha:
Zápas proti Klatovům jsme chtěli odehrát ve vysokém tempu a tlačit v obraně na soupeře po celém hřišti, získat jednoduché míče a dávat co nejvíce bodů z rychlého protiútoku. To se nám po určitou část zápasu dařilo a v poločase jsme měli dvacetibodový náskok. V druhém poločase se však zápas proměnil v absolutní ofenzivní bordel. Oba týmy absolutně rezignovali na snahu a útok se přeléval z jedné strany na druhou. Výsledné skóre mluví za vše. Naši hráči ukázali velké zlepšení v ofenzivních činnostech, ale na obranné polovině jsme nebyli schopni poslední tým tabulky zastavit. I tak je super po 14 dnech opět slavit vítězství a upevnit 4. místo v tabulce.

V neděli jsme se chtěli pokusit překvapit tým z Plzně, který si den předem zajistil první místo v tabulce. Do zápasu se nám však nepovedlo dobře vstoupit a v pohodové sérii soupeře jsme celý zápas ztráceli. Až na občasné snahy všech hráčů o zlepšení výkon byl soupeř kvalitativně na jiné úrovni. Problém nám dělal především útok, kde jsme pod tlakem soupeře vyráběli spoustu zbytečných chyb a nebyli jsme schopný se prosadit jeden proti jednomu. Věřím, že tento zápas bude pro každého hráče poučením a motivací do dalších tréninku a zbytku sezóny, snažit se naše výkony opět zlepšovat. Děkuji všem za úspěšný víkend a přeji příjemné vánoční svátky.


SOKOL VYŠEHRAD vs BK KLATOVY 120:80 (+40)

SOKOL VYŠEHRAD vs BK GRIZZLIES PLZEŇ 36:96 (-60)

U14 - prohra na jihu

Mladší žáci vyjeli do jihočeského Písku vyzvat středotabulkového soupeře Sokol Písek. V jednom z posledních kol základní části nám bohužel Písek utekl hned v první čtvrtině, kdy jsme soupeře sotva udrželi pod 30 body za prvních 10 minut. Sami jsme bohužel jeho útočnou salvu nedokázali opětovat a na konci první čtvrtiny svítilo u našeho týmu pouze 8 bodů. V tomto duchu se bohužel nesl i zbytek utkání.

SOKOL PÍSEK vs SOKOL VYŠEHRAD 87:39 (-48)

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad RSS