Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #7

10.01.2022 | Štěpán Srp

Do nového roku vstoupily minulý víkend hned 3 různé kategorie, které odehráli svá první utkání v roce 2022. Všechny týmy a kategorie se rozjely po republice a nový rok začali venkovními zápasy.

U17 - dvě těsné prohry

První zápasy v novém roce a zároveň poslední zápasy v základní skupině celostátní ligy absolvovali Kadeti U17. Ve venkovních utkáních vyzvali níže postavené Louny a Chomutov. Bohužel v posledních dvou utkáních základní části se nepodařilo ukořistit výhru, kdy obě utkání dopadly pro nás neúspěšně. Obě utkání byla vyrovnaná a výsledný bodový rozdíl taktéž velmi malý. Bohužel v basketbale se nehraje na skoro, ale na výhru a tu bohužel získal v sobotu i neděli soupeř.
Základní skupinu končí Kadeti U17 na 4. místě s bilancí 6-8. Do Finálové skupiny tedy nepostupují a v druhé půlce sezóny budou hrát skupinu Play-out A.

BA TYGŘI LOUNY vs SOKOL VYŠEHRAD 50:46 (-4)

BK LEVHARTI CHOMUTOV vs SOKOL VYŠEHRAD 67:53 (-14
)

U14 - První zápasy druhé půlky soutěže

Žáci U14 o víkendu nastoupili do druhé půlky sezóny v rámci skupiny Liga B. Zde nastoupili proti středočeským týmům BA Nymburk a BC Kolín. V sobotu drželi s nymburským celkem krok prvních 10 minut, po kterých bylo skóre poměrně vyrovnané. Bohužel v následujících deseti minutách nám soupeř odskočil a jeho náskok jsme do konce zápasu nedokázali stáhnout. V neděli se sehrál výrazně vyrovnanější zápas proti BC Kolín. Zde jsem zažili výborný vstup do utkání a získali si 8bodový náskok po konci první čtvrtiny. Během druhé čtvrtiny se sice soupeři náskok podařilo stáhnout, ale ve vedení se stále drželi naši kluci. I po 30 odehraných minutách jsme stále byli ve vedení. Bohužel v posledním hracím období se Kolín přehoupl do vedení a v poslední desetiminutovce strhl vítězství na svoji stranu.

BA NYMBURK vs SOKOL VYŠEHRAD 87:42 (-45)

BC KOLÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 63:51 (-12)

Muži A - prohra v Sršním pekle

Muži A vycestovali na jih vyzvat jeden z top týmů soutěže a to Sršně Písek. V netradiční neděli vyjel náš tým do velmi specifického prostředí výborně hrajícího Písku. Plné tribuny, řehtačky a bubny v pódiu a mohutné povzbuzování domácích. Toto v kombinaci s vysokou kvalitou jihočeského týmu, vyústilo v to, že zápas byl prakticky rozhodnutý po prvních deseti minutách. Písečtí výborně bránili a dlouho náš tým drželi na jednociferném počtu bodů. Bohužel pozitiva z naší strany se hledala těžce. Nad prohrou s favoritem musí náš A tým však rychle zapomenout, neboť ho v pátek čeká soused tabulky Basket Polabí. Toho přivítá v pátek na Výtoň Aréně od 19:00.

SOKOL SRŠNI PÍSEK vs SOKOL VYŠEHRAD 111:60 (-51)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 16, Miličič - 11, Srp - 9, Bálek - 8, Vrťátko - 6, Škvařil - 3, Zajíček - 3, Končický - 2, Bělohradský - 2, Martišek - 0, Jovanovič, Vašek

Střelba 3b.: 9/38 (24%)
Střelba 2b.: 11/30 (37%)
Trestné hody.: 11/15 (74%)
Doskoky: 19 + 15