Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #8

18.01.2022 | Štěpán Srp

Náročný víkend, ve kterém odehrála svá utkání celé řada kategorií. Od nejmenších dětí z přípravek, přes juniory U19 až po A tým mužů. Pojďme to tedy po popořadě shrnout. Od nejmladších po nejstarší. 


Šmoulinka – odjíždíme s medailí

V neděli se v Brandýse nad Labem odehrál další z turnajů Šmoulinka, na který jsme opět vyjeli s našimi nejmladšími baskeťáky z přípravek. Ty ještě doplnili zkušenější kluci z kategorií U12. První dva zápasy jsme odehráli po sobě a pouze s minimální pauzou, to se projevilo zejména v druhém zápase, kdy už nám docházely síly a začal se ozývat hlad. Naštěstí po druhém utkání nás čekala pauze na svačinu a teprve poté až poslední utkání. Třetí utkání bylo bojem do poslední chvilky a do posledních sil. Naštěstí s vítězným koncem. Z turnaje tedy odjíždíme s výsledkem 1 výhra, 2 prohry a vezeme domů bronzovou medaili.

Komentář trenéra Štěpána Srpa:
V prvním utkání jsme se rozkoukávali a vzpomínali, co a jak. Na dětech byla sice vidět nervozita, ale zároveň spousta energie a nadšení si zase po dlouhé době zahrát. V druhém zápase jsme se však už všichni zorientovali a začali si vzpomínat, co se učíme na trénincích. Každý už si hlídal svého hráče, v útoku děti dobře dělaly prostor kolem koše a když míč dostaly, už se nebály driblovat a hrát. V třetím utkání se nám podařilo dobře navázat na to, co se nám dařilo v druhém utkání a naše nasazení nám přineslo první výhru. Pouze mě osobně mrzí, že třetí zápas provázela poměrně nepřátelské atmosféra, která pocit z výhry trošku zkazila. Pro některé jsou tyto zápasy teprve jedny z prvních, ne-li úplně prvních zápasů. Přesto jsem rád, že turnaj od turnaje ale i utkání od utkání se naši malí baskeťáci zlepšují, a hlavně se zapojují do dění na hřišti. Taky bych chtěl poděkovat všem rodičům nejen za ochotu s dopravou, ale hlavně i za jejich podporu (nejen) v hledišti.

U13 – soupeři z čela tabulky

Naše U13 měli o víkendu těžký úkol. Během dvou dnů odehrát utkání se třemi z top 4 týmů tabulky. Bohužel soupeři ukázali, proč jsou v čele tabulky soutěže a připsali si další výhry. Ale rozhodně se nejednalo o jednoduché výhry. Každý ze soupeřů si výhru musel tvrdě vybojovat a na hřišti i na samotném výsledku je vidět obrovské zlepšení oproti minulým utkáním. V sobotu jsme ve 13 hráčích sehráli velmi těsný zápas se Sokolem Dubeč. V neděli, sice již v deseti, jsme však odehráli velmi dobrý zápas se Sokolem Pražským a Tygry Praha. Jdeme tedy správným směrem a prohry je třeba brát jako motivaci do tréninků a zápasů.

Komentář trenéra Kryštofa Macha
Vstup do druhé poloviny soutěže starších minižáků jsme vzaly jako ukazatel našeho dosavadního zlepšení oproti začátku sezóny, i když to dělám nerad, posuzuji výsledná skóre říjen-leden. Jak víkendové utkání ukázaly, brzdí nás úzký kádr a tedy i fyzička, kdy si hráči nemají možnost vystřídat a odpočinout. Evidentně je to vidět v obranné činnosti a koncentraci na hru, kdy s koncem čtvrtin nás protihráči přejíždějí, tudíž vznikají přesilové situace, a při vyhození se už nesoustředíme na přesnou přihrávku na uvolňující se hráče. Na druhou stranu v driblinku a souhře v útoku se pokročilo. S víkendovými výkony velice spokojeni, a je vidět že trénovat se vyplácí. Dále v krátkosti k jednotlivým zápasům. Všechny utkání jsme nakonec odehráli v krásném Tyršově sále, který je ale už přeci jenom malý pro třináctileté kluky a slušný basket. V sobotním utkání jsme se soupeře drželi co to šlo, kdy basketbalově to především byla hra 1na1. V této disciplíně jsme nakonec vyhořeli především v obraně jednoho z rozehrávačů soupeře. V poslední čtvrtině jsme ještě vyvinuly snahu o vyrovnání, ale nakonec jsme podlehli o 7 bodů. Říjnové vzájemné utkání dopadlo o 38 bodů. V nedělní nás čekala dvě utkání bez možnosti střídat, tudíž kluci jeli na doraz. Proti BŠku jsme odehráli asi basketbalově nejpohlednější čtvrtinu za tuto sezónu, kdy na útočné polovině si kluci nesobecky půjčovali balón a především hráli i bez míče do seběhů pod koš a uvolnění po trojce, což sice nedopadlo vždy daným košem, ale vytvářeli se tak volné šance na zaskórování. Soupeři z našich nepovedených přihrávek dokázali rychle a jednoduše zakončit, proto byl nakonec číselný rozdíl na tabuli tak velký. Jinak první sezónní zápas přibližně o padesát, nyní jsme náskok o polovičku zkrátili. V posledním nedělním zápase proti domácím jsme si oba trenéři nejspíš uvědomovali, že naše týmy jsou v 10 lidech a po již jednom odehraném utkání, proto v průběhu hry padly všechny naše ,,time-outy“. Hra byla spíše obraně zaměřená, kdy v malé tělocvičně kluci udělali 2 kroky a již opticky zahustili prostor pro nájezd do koše. Rozhodovali tedy především rychlé protiútoky a povedený press po celém hřišti, v tomhle byli soupeři lepší. Zde jsme se zlepšili o 42 bodů rozdílu, což bereme jako úspěch. 

SOKOL VYŠEHRAD vs TJ SOKOL DUBEČ 43:50 (-7)
Body: Štráchal - 20, Vagner - 14, Jeremic - 7

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL PRAŽSKÝ 34:59 (-25)
Body: Müller - 13, Vagner - 10, Štráchal - 8, Jeremic - 3

SOKOL VYŠEHRAD vs BŠ TYGŘI PRAHA 45:70 (-25)
Body: Štráchal - 17, Müller - 10, Vagner - 10, Svoboda - 4, Mathe - 2, Enkhbaatar - 2

U15 – utkání s novými soupeři

Žáci nastoupili do nadstavbové části své soutěže ligy U15. Zavítali na sever k novým soupeřům. V sobotu proti Slavoji Litoměřice, v neděli proti Levhartům Chomutov. Zatímco v sobotu se soupeřem dařilo držet krok až do poloviny utkání, a to i přesto, že se celý zápas hrálo do zónové obrany. V neděli jsme proti výrazně lépe fyzicky vyspělému týmu tahali za kratší konec v podstatě od začátku. Vstup do nadstavbové části ligy U15 tedy začíná dvěma prohrami.

SLAVOJ BK LITOMĚŘICE vs SOKOL VYŠEHRAD 86:35 (-51)
BK LEVHARTI CHOMUTOV vs SOKOL VYŠEHRAD 99:12 (-87)

U19 – Cenné výhry


Junioři U19 si během víkendu připsali velmi cenné výhry, které velmi pomohou se záchranou ligy U19. V sobotu zdolali Hradec Králové a následně v neděli i Pardubice. A i přes ne zcela úplnou sestavu si připisují dvě velmi cenné výhry, které je dostávají na prozatímní první místo ve skupině Play-out A – nadstavbě ligy U19.

SOKOL VYŠEHRAD vs TESLA PARDUBICE 76:64 (+12)
Body: Kučera - 18, Kačírek - 15, Štolba - 13, Přikryl - 10, Jilg - 10, Hylmar V. - 6, Rakovič - 2, Beneš - 2, Brabenec - 0, Hylmar M. - 0, Žák - 0, Harris, Eliáš

SOKOL VYŠEHRAD vs KRÁLOVŠTÍ SOKOLI 66:52 (14)
Body: Přikryl - 16, Kučera - 13, Hylmar V. - 13, Jilg - 9, Kačírek - 6, Brabenec - 3, Hylmar M. - 3, Beneš - 2, Harris - 1, Žák - 0, Štolba, Rakovič, Eliáš

Muži A – Vysoká prohra s Polabím

V pátek měli muži A doma možnost získat druhou výhru sezóny, když nastoupili proti týmu, se kterým uhráli druhý nejlepší výsledek sezóny. Bohužel již při rozcvičení nebyla na hřišti vidět žádná energie. Své na tom má určitě i málo společných tréninků a okleštěná vyšehradská sestava, kdy z různých důvodů nenastoupilo několik klíčových hráčů. Energie z rozcvičení se následně přenesla i do zápasu. I přes vyhraný rozskok a první koš domácích, se tým s Polabí rychle rozjel a díky špatné obraně, nedůslednosti na doskoku a nedostatečné ofenzivní produktivitě, se Polabí rychle dostalo do velkého vedení. Tento náskok se však ani po změně obran z osobní na zónovou nedařilo korigovat. Muži A tedy dostávají další velkou ránu v boji o udržení soutěže.

Další zápas odehrají Muži A venku proti SK Slavia, tento pátek od 20:00.

SOKOL VYŠEHRAD vs BASKETBAL POLABÍ 63:119 (-56)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 13, Škvařil - 10, Martišek - 9, Srp - 8, Bělohradský - 7, Končický - 6, Miličič - 5, Jovanovič - 5, Zajíček - 0, Vašek, Bálek, Vrťátko

Střelba 3b.: 3/32 (10%)
Střelba 2b.: 20/45 (45%)
Trestné hody.: 14/18 (78%)
Doskoky: 28 + 10
Asistence: 11
Ztráty: 23

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2028686/        

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS