Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #11

18.02.2022 | Štěpán Srp

Další víkend je za námi a s ním i mnoho odehraných zápasů. V druhém únorovém týdnu vyběhly na domácí palubovce kategorie U15 a U12. Na venkovních palubovkách zase bojovaly kategorie Mužů A a nejmladší hráči na turnaji Šmoulinka.


Muži A - těsné utkání s lídrem tabulky

Muži A začali ve skupině Playout utkáním proti lídrovi tabulky Orlům Prostějov. Orli, kteří měli před zápasem již 8 výher, přivítali náš tým v pátek večer na domácí palubovce. I přesto, že tým má papírově více výher a byl pravděpodobně považován za favorita, náš tým se nezalekl a po celý zápas držel s prostějovským týmem krok. První polevení přišlo před koncem druhé čtvrtiny, kdy jsme domácím dovolili šnůru několika bodů a soupeř odskočil na rozdíl 10 bodů. Na to jsme naštěstí zareagovali dobrým vstupem do třetího hracího období. V něm jsme nejen dokázali stáhnout náskok soupeře, ale zvládli jsem si vybudovat vlastní pětibodový náskok. Náš náskok jsme dokázali udržet po celý zbytek této čtvrtiny. Bohužel v poslední čtvrtině se náskoku ujal soupeř a naše snahy náskok stáhnout se nezdařily. Soupeř dokázal reagovat na náš tlak a ofenzivní produktivitu. Kdykoli jsme se trefili za tři body, soupeř reagoval košem s faulem. Na jednoduchý koš z pod koše Orli reagovali rychlým košem z protiútoku. Díky tomu si Prostějov dokázal udržet náskok až do konce utkání.

SOKOL VYŠEHRAD vs BCM ORLI PROSTĚJOV 65:74 (-9)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 24, Večera - 15, Jovanovič - 11, Adášek - 7, Bálek - 5, Končický - 2, Škvařil - 1, Zajíček - 0, Martišek - 0, Vrťátko - 0

Střelba 3b.: 9/33 (28%)
Střelba 2b.: 13/31 (42%)
Trestné hody.: 12/16 (75%)
Doskoky: 27 + 11
Asistence: 7
Ztráty: 18

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2053192/bs.html

Žáci U15 - čekání na výhru


Žáci U15 hostili dva týmy za západu Čech - Klatovy a Jiskru Domažlice. Obě utkání se z pohledu skóre vyvíjela dost podobně. Vyrovnaná první čtvrtina a velký propad ve čtvrtině následující. A následující dotahování bodového rozdílu. V sobotu se proti Klatovům dotažení náskoku dařilo hůře. V neděli jsem se do zápasu téměř dokázali vrátit a náskok Domažlic stáhnout na 12 bodů. Možná kdyby se hrálo o jedno období déle, mohli jsme zápas vyhrát.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK KLATOVY 37:94 (-57)
SOKOL VYŠEHRAD vs BK JISKRA DOMAŽLICE 55:67 (-12)

Minižáci U12 - proti druhému týmu soutěže

Minižáci v sobotu hostili zápas proti momentálně druhému týmu soutěže, Sokolu Dubeč. V utkání jsme s výše postaveným týmem dokázali držet krok prvních 10 minut. Poté se soupeř pomalu dostal do 20bodového vedení, které až do konce zápasu nepustil.

SOKOL VYŠEHRAD vs TJ SOKOL DUBEČ 25:65 (-40)

Body: Valek - 10, Setunský - 7, Klimánek - 6, Kozák - 2, Jüptner - 0

Turnaj Šmoulinka


Tradiční turnaj Šmoulinka pro nejmladší hráče a hráčky z našich přípravek pořádal nedaleký Sokol Nusle. V neděli byla na programu 2 utkání pro náš tým. Po ránu zápas proti Mladé Boleslavi a odpoledne proti domácím Nuslím. Mezi jednotlivými zápasy se odehrávaly různé střelecké soutěže družstev a jednotlivců.

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad RSS