Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #12

02.03.2022 | Štěpán Srp

Během náročného víkendu se naše týmy utkaly s mnoha týmy z různých koutů naší republiky. V sobotu přijel na domácí Výtoň tým ze Zlína. V sobotu a neděli zamířily naše U14 na sever do Ústí nad Labem a Litoměřic. A také došlo na pražské derby v U14 proti Jižním Supům a v neposlední řadě turnaj U12 na Sokole Žižkov.

U12 - 2x výhra, 2x prohra
Kluci z kategorie U12 se o víkendu představili na Sokole Žižkov, který pořádal turnaj v rámci pražského přeboru U12. Během dvou dnů kluci odehráli 4 utkání s finální bilancí 2-2. Sobota se nesla ve výherním duchu. Nejdříve jsem po ránu vysoko porazili domácí Žižkov Falcons a poté, o 2 hodiny později, jsem si ve vyrovnaném zápase poradili se Sokolem Kbely.
Po výsledkově výborné sobotě, však v neděli asi již nezbyly síly. V poledne jsme totiž podlehli ve vyrovnaném zápase Jižním Supům a v odpoledních hodinách si s námi poradil tým BA Radotín.

SOKOL VYŠEHRAD vs ŽIŽKOV FALCONS 74:24 (+50)
Body: Klimánek - 18, Setunský - 14, Valek - 12, Jeremic - 10, Chlum - 6, Danýšek - 6, Kozák - 4, Galamb - 2, Enkhbaatar - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL KBELY 54:42 (+12)
Body: Valek - 18, Jeremic - 12, Klimánek - 11, Setunský - 3, Chlum - 2, Danýšek - 2, Galamb - 2, Enkhbaatar - 2, Jüptner - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs JIŽNÍ SUPY 32:40 (-8)
Body: Klimánek - 12, Valek - 6, Jeremic - 6, Danýšek - 4, Jüptner - 4

SOKOL VYŠEHRAD vs BA RADOTÍN 36:63 (-27)
Body: Setunský - 15, Valek - 7, Jeremic - 6, Jüptner - 4, Klimánek - 2, Danýšek - 1, Galamb - 1, Chlum, Enkhbaatar, Kozák, Řeřábek, Jeremić, Ember, Bradáč, Mathe

U14 - dvojička se Supy
Žáci U14 si o víkendu odehráli dvojičku s pražskými Jižními Supy. Dvojička je dvojzápas, odehrávající se během jednoho víkendu se stejným soupeřem. Vždy jeden zápas na domácí půdě a jeden na půdě soupeře. Nejdříve se hrálo u nás na domácí Výtoni. V neděli se zase hrálo venku v hale v Petrovicích. Přes rozlišná prostředí každý den, byl průběh zápasu v sobotu i neděli dost podobný. V prvních deseti minutách jsme se drželi na dostřel, ale vždy v druhé čtvrtině se soupeři podařilo odskočit k 20 bodům. To jsme poté stahovali, ale bohužel ani jednou se to nepodařilo. V sobotu jsem prohráli o 12 bodů a v neděli ještě těsněji o 9 bodů.

SOKOL VYŠEHRAD vs JIŽNÍ SUPY 48:60 (-12)
JIŽNÍ SUPY vs SOKOL VYŠEHRAD 58:49 (-9)

U17 - po dlouhé době 2 zápasy za sebou
Kadeti U17 si v únoru moc zápasů nezahráli. Utkání v tomto víkendu byla teprve druhým a třetím utkáním v měsíci. Zbyla utkání se z různých důvodů nekonala. Za těmito zápasy tým vyjel na sever Čech - do Ústí a Litoměřic. Do Ústí jsme jeli v roli favorita, jelikož soupeř měl před tímto zápasem pouze 3 výhry. Bohužel tým z Ústí nad Labem nás ne jejich domácí palubovce zaskočil a celý zápas s námi držel krok a držel si nepatrné vedení. To více navýšil ve 3. a č. čtvrtině utkání a odskočil na finální rozdíl 18 bodů. V neděli jsme zavítali na palubovku neporažených Litoměřic, které potvrdili roli favorita a ani nám se litoměřický tým nepodařilo zaskočit.

BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs SOKOL VYŠEHRAD 72:54 (-18)
BK LITOMĚŘICE vs SOKOL VYŠEHRAD 90:77 (-13)

Muži - A - Ani se Zlínem se nezadařilo
V pátek přivítala Výtoň Aréna soupeře z druhého konce republiky - STRABAG Zlín. Tým nacházející se na průběžném 5 místě Playout a jeden z týmů na který jsem se po minulém dobrém výkonu v Prostějově dívali jako na tým, který bychom mohli porazit a udělat tak důležitý krok k záchraně soutěže. Poměrně zaplněná Výtoň Aréna mohla vidět souboj dvou oslabených týmů. I přes to, že našemu týmu chyběli dva hráči z běžné rotace, se Zlínem jsme drželi krok až do posledních pár minut 2. čtvrtiny. Ani hodně zatažená zónová obrana nám nedělala větší problémy a protože Zlín nechodil aktivně na útočné doskoky, byl i tímto náš život o něco snadnější. Bohužel ke konci 2. čtvrtiny přišel výpadek, způsobený přechodem Zlína do osobní obrany. Touto změnou si hosté vybudovali až 20 bodový náskok. Tento náskok jsme postupně odkrajovali v druhé půlce utkání, ale bohužel ani přes tlak a přiblížení se v posledních minutách 4. čtvrtiny, jsem nedokázali v půlce vybudovaný zlínský náskok stáhnout a podléháme Zlínu rozdílem 11 bodů. Za tým Zlín mimo jiné nastoupil náš bývalý hráč A týmu Jan Kadlčík.