Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #13

11.03.2022 | Štěpán Srp

Před začátkem jarních prázdnin pro Prahu, se ještě během víkendu stihla odehrát 4 utkání. V pátek nastoupili do klíčového utkání Muži A proti Opavě a o víkendu vyjeli Junioři U19 do Pardubic a Hradce Králové. A ještě během týdne vyzvali naše U12 tým USK Praha.

Muži A - klíčový duel s Opavou

Tým Mužů A v pátek nastoupil do velice důležitého utkání se sousedem z tabulky. Šlo o souboj dvou týmu z posledních příček tabulky a vítěz by udělal první krok k záchraně soutěže. Opava měla před utkáním pouze 2 těsné výhry ze začátku sezóny. Náš cíl byl tedy jasný, vyhrát a posunout se v tabulce před opavský tým, a vyhnout se přímému sestupu.

Vstup do utkání byl příznivější pro náš tým a již po první čtvrtině jsme si vybudovali 7 bodový náskok. Lehký náskok jsme si drželi i po celou první půlku zápasu. Bohužel těsně před poločasovou pauzou soupeř náskok stáhl a do šaten jsme v půlce základní hrací doby odcházeli s pouze jednobodovým náskokem. Druhá půlka naopak patřila Opavě, která si během 3. a 4. čtvrtiny udržovala 5 bodový náskok. Nás začali trápit fauly, kdy s větším množstvím faulů se potýkali rovnou 3 hráči základní pětky. Do toho se opavští dobře prosazovali z vymezeného území, kde nás na body z bedny přestříleli poměrem 52:26.

V posledních minutách jsme však náskok dokázali stáhnout a 9 vteřin před koncem jít do jednobodového vedení. Opavští si však ještě před koncem základní hrací doby dokázali dojít pro faul. Z vytěžených šestek proměnili pouze však jednu a šlo se tedy do prodloužení. V tom nám bohužel již došly síly a dokázali jsme vstřelit pouze 2 body za celých 5 minut. Opava si tedy z Výtoně odváží po 45 minutách hry svoji třetí výhru. Pro náš tým je teoretická záchrana stále možná, ale cesta k ní nebude jednoduchá.

SOKOL VYŠEHRAD vs BASKET OPAVA 2010 74:84 (-10)

Body Sokol Vyšehrad: Bělohradský - 12, Končický - 7, Zach - 8, Škvařil - 12, Jovanovič - 8, Adášek - 13, Bálek - 1, Martišek - 4, Vrťátko - 3, Večera - 6

Junioři U19 - vyrovnaná situace v tabulce

Situace v tabulce Play-out ligy U19 je vysoce vyrovnaná. Tým na prvním a pátém místě od sebe dělí pouze 2 výhry a v tomto mixu prvních pěti týmů se nachází i naši junioři. Situace je tedy značně nejistá a každá výhra je velmi důležitá.
Naše U19 tento víkend vyrazili bojovat o výhry na venkovní palubovky Pardubic a Hradce Králové. Úspěšní kluci byli ale pouze z poloviny. V Pardubicích neustáli baráž trojek (Královští Sokoli nastříleli 12 trojek) a podlehli Tesle Pardubice o 10 bodů.
Chuť si ale následně spravili s posledním týmem tabulky. S ním se sice trápili první dvě čtvrtiny, poté se ale tým probudil a došel si pro výhru, se kterou si drží prozatímní 3 místo.

TESLA PARDUBICE vs SOKOL VYŠEHRAD 76:66 (-10)
Body: Kučera - 19, Jilg - 10, Štolba - 10, Kačírek - 8, Beneš - 6, Hylmar V. - 6, Přikryl - 4, Křižanský - 3

KRÁLOVŠTÍ SOKOLI vs SOKOL VYŠEHRAD 55:68 (13)