Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace - Muži "A" zůstávají ve hře

15.03.2022 | Štěpán Srp

Předchozí týden byl více než ve znamení basketbalu, ve znamení prázdnin a s nimi spojeným lyžováním. I samotné počasí přálo lyžování, slunečný, ale přesto na sníh bohatý týden tedy přinesl spíše pauzy než spousty basketbalových utkání. Ale i přesto se všechen basketbal v našem klubu nezastavil. Ve svých soutěžích pokračovali Muži "A", částečně U17 a také se na domácí Výtoni odehrál basketbalový kemp Dark Trophy.


Muži "A" zůstávají ve hře

Poslední domácí zápas sezóny pro Muže A přinesl vyrovnaný průběh, infarktovou koncovku, ale hlavně další cennou výhru. Klasicky v pátečních 19 hodin nastoupili, na poslední domácí zápas, Muži A proti Orlům Prostějov – třetímu týmu ve skupině. I přes vyšší postavení soupeře ve skupině jsme s Orli hráli již minulé utkání velmi vyrovnaně a prohráli o pouhých 9 bodů. Bylo tedy jasné, že Prostějov je hratelný soupeř a možná domácí palubovka bude právě to, co nám pomůže vyhrát.
Do samotného zápasu jsme vstoupili na výbornou, a ještě před koncem první čtvrtiny jsme měli dvojciferný náskok. Ten jsme si drželi asi do poloviny druhého hracího období. Poté však přišel tlak ze strany Prostějova a náš náskok ještě před půlkou zmizel. Ve třetí čtvrtině jsme si opět dokázali náskok vybudovat, ale již o poznání nižší, jednociferný. Prostějovští ale stále tlačili a na jakýkoliv náš pokus o navýšení bodového rozdílu rychle reagovali. My jsme si stále náskok drželi a Orli do vedení nepustili. Tedy až do posledních pěti minut závěrečné čtvrtiny.
V té chvíli prostějovský tým zatlačil a dostal se do vedení, které minutu a půl do konce bylo 4 body. Na to reagoval domácí trenére Kefurt oddechovým časem. Po oddechovém čase se dokázal prosadit za 3 body domácí Zach a po Zajíčkově asistenci. Následovala úspěšná obrana našeho týmu a za stavu -1 pro náš bod, zasadil vítězný úder náš domácí pivot Večera. V posledních 7 sekundách se nám následně podařilo ubránit a připisujeme si druhou výhru v posledním domácím zápase.

Komentář trenéra Jana Kefurta:
"Náš tým byl blízko k výhře již v předchozích utkáních, ale ta třešnička na dortu stále chyběla. Určitě jsme chtěli využít výhody domácího prostředí (které bohužel bylo dost mrazivé) a oslabení soupeře na pozici pivota. To se dařilo od prvních minut a v první čtvrtině se podařilo snad vše. Vedení 25:11 dávalo naději. Poté však přišla mizérie na útočné polovině a hra se srovnala a dospěla až do koncovky. Minutu před koncem za stavu 67:71 už nám asi hodně lidí nevěřilo, ale úspěšná střela za 3 body + týmová kombinace zakončena jednoduchými 2 body pár vteřin před koncem znamenala zaslouženou výhru"

SOKOL VYŠEHRAD vs BCM ORLI PROSTĚJOV 72:71 (+1)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 14, Večera - 10, Adášek - 10, Vrťátko - 9, Bělohradský - 9, Končický - 6, Martišek - 6, Bálek - 5, Zajíček - 3

Střelba 3b.: 11/33 (34%)
Střelba 2b.: 18/42 (43%)
Trestné hody.: 3/7 (43%)
Doskoky: 41 + 10
Asistence: 9
Ztráty: 16

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2056842/bs.html


U17 – povinná výhra


Kadeti U17 si v neděli udělali výlet do Klatov, aby utvrdili roli favorita a připsali si "povinnou" výhru nad posledním týmem tabulky. Svoji sílu ukázali již od první čtvrtiny, během které si vybudovali již 10 bodový náskok. Ten postupně zvyšovali až k finálnímu rozdílu 20 bodů. Touto výhrou se posouvají na průběžné 2 místo Play-out A. Do konce sezóny jim zbývají poslední 4 zápasy, a protože je tabulka mezi 2.-5. místem velmi vyrovnaná, není ještě nic rozhodnuto a každý zápas se počítá.

BK KLATOVY vs SOKOL VYŠEHRAD 43:63 (+20)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS