Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkednová rekapitulace #15

Další hrací víkend je minulostí a většina soutěží se blíží do finále. Každou kategorii čeká posledních pár zápasů před koncem aktuální sezóny. Ale i přesto, že je většina zápasů za námi, pořadí (a osud) některých našich týmů je stále nejistý. Tedy i poslední utkání jsou velmi důležitá a každá výhra velmi cenná. 


U14 - Páteční dohrávka

Mladší žáci hostili na domácí Výtoni dohrávku utkání se středočeským Kolínem. V pátečním utkání se kluci rozjeli již od prvních minut a rychle si vybudovali 13 bodové vedení nad kolínskými. V druhé čtvrtině se již soupeř trošku vzpamatoval a hrál s námi již vyrovnanou partii, během které jsme si ale náskok udrželi. I zbytek zápasu byl již vyrovnanější, ale my jsme si náš náskok udrželi a postupně i navýšili až na 24 bodů. Zároveň kluci dokázali nastřílet 82 bodů – nejvíce v celé sezóně.

U15 - Vysoká prohra s lídrem

Starší žáci si během víkendu zahráli netradičně pouze jednou, a to když do Prahy zavítali Levharti Chomutov. Druhé, nedělní utkání se Slavojem Litoměřice bylo totiž odloženo. I přes dlouhou cestu a zápas ve večerních hodinách, přijeli kluci z Chomutova, k naší smůle, nerozhozeni. Již na začátku potvrdili roli favorita v tomto utkání a ujali se 20 bodového vedení po první čtvrtině. Bohužel ani ve zbylých třech hracích obdobích jsme nedokázali chomutovské Levharty zastavit, a tak si tým z Chomutova připisuje další výhru.

U19 - Opět pouze na půl

Stejně jako mladší žáci ani junioři nedokázali být o víkendu úspěšní na 100 %. Přesto ale začali dobře a v sobotu si připsali důležitou výhru s týmem o příčku pod nimi – Sojkami Pelhřimov. K jejich zdolání jim však nestačili standartní 4 čtvrtiny. Potřebovali i dalších 5 minut prodloužení, aby ubránili domácí půdu. Tým, se kterým jsme v minulém utkání vysoko prohráli, vstoupil do utkání o poznání lépe a ještě v poločase na tabuli svítil náskok 13 bodů pro Sojky. Po poločasové pauze se však junioři zvedli a během deseti minut se do utkání opět vrátili. Poté sehráli vyrovnanou čtvrtou čtvrtku a svůj obrat dokonali v prodloužení.

V neděli U19 naopak vyzvali tým v tabulce o jednu pozici nad nimi, a to BC Vysočinu. Avšak i s ní zažili nevydařený vstup do utkání, kdy po deseti minutách prohrávali o 10 bodů. Proti Vysočině však probuzení přišlo o něco rychleji a vedení jsme strhli na naši stranu již během čtvrtiny druhé a drželi i před vstupem do poslední čtvrtiny. V té snad asi došla energie a začalo se projevovat vyčerpání ze sobotního prodloužení. Vysočina totiž v závěru dotáhla a výsledek otočila ve svůj prospěch.

SOKOL VYŠEHRAD vs GBA SOJKY PELHŘIMOV 96:86 (+10)
Body: Jilg - 23, Karlíček - 22, Kučera - 14, Přikryl - 14, Kačírek - 13, Rakovič - 8, Eliáš - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs BC VYSOČINA 68:72 (-4)
Body: Jilg - 20, Karlíček - 20, Přikryl - 12, Kačírek - 9, Křižanský - 7

Muži A - osud v našich rukách jen částečně

Muži A zavítali přes celou republiku až do Zlína, aby bojovali o záchranu soutěže. Výhra nad STRABAG Zlín by ponechala šanci na postup v našich rukách, prohra by nám ho částečně odebrala. Vstup do utkání se však vůbec nevydařil. Jako první jsme sice skórovali a po úspěšné střele jsme šli do náskoku, Zlín zareagoval, náskok si vzal na svoji stranu a do konce zápasu už nás do čela nepustil. I přes snahu a vyhranou poslední čtvrtinu, si zlínští výhru pohlídali a my jedeme domů s prázdnou.

Nyní je náš osud v našich rukou pouze částečně. Budeme muset sledovat páteční zápas Opavy s Plzní. V případě že Opava vyhraje, je náš sestup jistý. Pokud vyhraje Plzeň, dostáváme osud opět do našich rukou. Bude však nutné v neděli porazit Vysočinu na jejich domácí palubovce a o týden později Opavu o více jak 11 bodů.

STRABAG ZLÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 81:71 (-10)

Body Sokol Vyšehrad: Bělohradský - 14, Adášek - 12, Martišek - 10, Končický - 9, Zach - 8, Bálek - 6, Škvařil - 5, Vrťátko - 3, Večera - 2, Jovanovič - 2

Střelba 3b.: 13/40 (33%)
Střelba 2b.: 13/38 (35%)
Trestné hody.: 6/7 (86%)
Doskoky: 30 + 10
Asistence: 18
Ztráty: 14

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2060118/bs.html

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS