Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Domácí Šmoulinka a poslední zápasy

První dubnový víkend přinesl kromě aprílového pátku také jarní porci basketbalu, při které se během soboty a neděle podívaly na hřiště téměř všechny kategorie. Pro některé z nich to byl poslední soutěžní zápas této sezóny, která se po dvouleté pauze konečně dohrála do konce.


Domácí Šmoulinka

Domácí Výtoň se opět proměnila v basketbalovou šmoulí vesničku, když přivítala již druhý Šmoulinka Cup v této sezóně. V této soutěži pro nejmladší basketbalisty a basketbalistky se pravidelně angažujeme a vyjíždíme do různých míst po republice. Tentokrát, již ale podruhé tuto sezónu, jsme turnaj hostili my. Na turnaj dorazily týmy z Mladé Boleslavi, Brandýsa nad Labem a pražských Nuslí. Z našeho týmu se zapojili nejmladší kluci i holky z našich přípravek a doplnili je zkušenější borci ze zkušenostmi z U12.

Komentář trenéra Kryštofa Macha:
Malý baskeťáci nám dělají radost, a snad i oni si sportování užívají. Čekali nás v turnaji silní soupeři, ale naše děti to zvládli na výbornou. Doufám, že pro některé tyto první basketbalové krůčky budou minimálně dveřmi do dalšího aktivního života. Děkujeme všem zúčastněným dětem, trenérům, rodičům a budeme se těšit zase příště!

Po 3 vyčerpávajících zápasech dostaly děti předčasnou velikonoční nadílku a další drobnosti.

Poslední zápasy U13


Poslední soutěžní zápasy v rámci přeboru U13 se odehrály tento víkend. V sobotu v tělocvičně na Smíchově a druhý den v neděli dvojice zápasů v Kunratické škole. Sobota byla stoprocentní a jediný sobotní zápas proti BA Radotín jsme v prodloužení vyhráli. Za stavu 56: 56 se totiž šlo do prodloužení a o výhře se rozhodlo až po dalších 5 minutách, ve kterých jsme díky dobré obraně povolili soupeři pouhé dva body.

V neděli jsme v Kunraticích vyzvali nejdříve Jižní Supy, kterým jsme však smolně podlehli o pouhé 4 body. Chuť jsme si ale spravili následným utkáním s domácími Kačery Kunratice a v přeboru U13 končíme na vítězné vlně. Po konci soutěže se tedy umisťujeme na 7. místě z 12 s bilancí 8 výher, 12 porážek. Na podrobnější zhodnocení sezóny U13 se můžete těšit v následujících týdnech.

Komentář trenéra Kryštofa Macha:
„Poslední hrací víkend v této sezóně jsem především chtěl, aby si kluci basket užili a odcházeli především s dobrým pocitem do dalších tréninků. Nakonec jsme ve 2 ze 3 zápasů vyhráli, ale hráli vyrovnanou koncovku. Utkání proti klukům z Radotína beru jako jedno z nejpřínosnějších v této sezóně, kde se ukázal charakter všech našich hráčů, odhodlání jít za vítězství, vydat ze sebe maximum a vzájemná podpora. S vypětím sil jsme to v prodloužení zvládli lépe, než soupeř a strhli jsme výhru na svou stranu. Další den v prvním nedělním zápase nás nejspíše vítězství stála první půlka zápasu, kdy jsme soupeře podcenili. Na druhou stranu vyplavali na povrch naše obrovské herní nedostatky, za což jsem jako trenér vlastně rád. V koncovce jsme udělali dvě fatální ztráty, ale každý den nemůže být posvícení a zatím asi nemůžeme chtít být vždy stoprocentní ve vypjatých koncovkách. Následné zakončení sezóny výhrou proti domácím, kdy se povede dát přes sto bodů, udělalo kluků radost a snad i dobrý pocit z ukončené sezóny starších minižáků. V průběhu celé sezóny se kluci obrovsky zlepšili, dokazují to jak poslední vyrovnané zápasy, tak herní projev, což je nejdůležitější. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat našim rodičům, kteří byli především tento víkend opravdu vynikající a jejich podpora byla na utkáních velkým přínosem.“

BA RADOTÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 58:66 (+8)

Body: Štráchal - 23, Vagner - 21, Svoboda - 5, Klimánek - 5, Dobiáš - 4, Valek - 2, Enkhbaatar - 2, Setunský - 2, Hepner - 2

JIŽNÍ SUPY vs SOKOL VYŠEHRAD 47:43 (-4)
Body: Vagner - 15, Štráchal - 14, Valek - 4, Svoboda - 4, Dědek - 4, Jeremic - 2

KAČERI KUNRATICE U13 vs SOKOL VYŠEHRAD 14:103 (+89)
Body: Vagner - 30, Štráchal - 26, Valek - 12, Jeremic - 9, Svoboda - 8

U17 klíčový víkend o udržení

Kadeti U17 sehráli v posledním týdnu 3 klíčová utkání o setrvání v lize U17 pro příští sezónu. Výhra ve všech třech by jim zajisté zaručila setrvání v soutěži. Bohužel ani jedno z utkání pro nás nedopadlo příznivě. Nejdříve jsem s favorizovaným Chomutovem a poté v přímém boji o pozici v tabulce jsme nedokázali 2x porazit Louny, a dokonce v posledním pátečním utkání nás předčili o 20 bodů. Nyní nás čekají polední dva zápasy o udržení v soutěži. Nejdříve s neporaženými Litoměřicemi a o den později s přímým soupeřem o sestup/udržení - Ústím na Labem. Pouze dvě výhry nám mohou zaručit setrvání v lize. V opačném případě rozhodnou vzájemné zápasy!

U19 - zbývá jeden zápas do konce

I U19 dohrávají své poslední zápasy a stejně jako v kadetech je situace v tabulce velmi vyrovnaná a vznikají zde minitabulky. Té se pokusil vyhnout náš tým v sobotu a neděli ve dvojičce proti Jižním Supům. Opět v zápasech o přímý sestup/udržení v soutěži. Víkend pro nás však nezačal dobře, jelikož v sobotu jsme ve vyrovnaném zápase Supům podlehli. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a žádný tým se nedostal do velkého náskoku. Po 30 minutách hry byl stav dokonce srovnaný na 51 bodech. V poslední desetiminutovce byly však úspěšnější Supi. Naštěstí výhra byla pouze dvoubodová. Tedy pokud by se v neděli podařilo vyhrát o více jak tyto dva body, šance na záchranu by stále byla. V neděli jsme s vidinou šance na udržení vstoupili do zápasu výrazně lépe a hned po první čtvrtině si vybudovali 12 bodový náskok. Náskok jsme drželi celé utkání, a i přes pokus Supů náskok stáhnout, jsme vedení udrželi a vše nasvědčuje tomu, že ligu U19 junioři v rámci minitabulky tří týmů udrží.

SOKOL VYŠEHRAD vs JIŽNÍ SUPY B 69:71 (-2)

Body: Kučera - 18, Štolba - 15, Jilg - 12, Kačírek - 8, Beneš - 5, Křižanský - 5, Hylmar V. - 2, Přikryl - 2

JIŽNÍ SUPY B vs SOKOL VYŠEHRAD 59:67 (+8)

Body: Hylmar V. - 15, Kučera - 15, Přikryl - 9, Jilg - 6, Kačírek - 6, Štolba - 6, Beneš - 4, Křižanský - 4

Brzy se tedy můžete těšit na rekapitulaci sezóny U19.

Muži A - s první ligou se loučíme výhrou

Již před posledním zápasem 1. ligy mužů měl náš tým jistý sestup z této soutěže. To však neubralo na naší motivaci ukončit sezónu, a působení v druhé nejvyšší soutěži, výhrou. Pro ni jsme vyrazili na druhý konec republiky, do moravskoslezské Opavy. S Opavou jsme před necelým měsícem prohráli doma v prodloužení a zkomplikovali si cestu k udržení. No, a i druhý zápas s Opavou měl podobný průběh. Opět prodloužení, ale tentokrát rozdílný výsledek. V nadstavbových 5 minutách jsme sice nejdříve pustili opavský celek do vedení, ale vzápětí jsme deficit stáhli a šli do vlastního vedení, které už Opava nestihla stáhnout.

BASKET OPAVA 2010 vs SOKOL VYŠEHRAD 72:79 (+7)

Body Sokol Vyšehrad: Večera - 12, Končický - 10, Škvařil - 14, Zajíček - 3, Jovanovič - 1, Adášek - 3, Bálek - 4, Martišek - 14, Bělohradský - 18

Střelba 3b.: 4/30 (14%)
Střelba 2b.: 29/45 (65%)
Trestné hody.: 9/17 (53%)
Doskoky: 30 + 10
Asistence: 14
Ztráty: 11

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/2066938/bs.html

S první ligou se tedy loučíme, odcházíme ale na vítězné notě. Děkujeme všem za podporu v této sezóně a těšíme se do sezóny příští! Zároveň se brzy se můžete těšit na rekapitulaci sezóny Mužů A

Foto- Facebook Basket Vyšehrad, Facebook Minižáci U12B - Basketbal TJ AŠ Mladá Boleslav

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS