Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Poslední zápasy U17 a finále univerzitní ligy

Jeden z posledních sezónních víkendů přinesl poslední zápasy pro některé týmy, boje o udržení, ale i netradiční ligu univerzit. Nejvíce se tento víkend dařilo týmu U14, který se před odjezdem na turnaj v Německu rozehřál dvěma výhrami. Naopak tým U17 bojoval o udržení soutěže. A navrch toho všeho se odehrálo Final4 Univerzitní basketbalové ligy. 


U14 - víkend na jedničku

Mladší žáci U14 vyjeli na jedny z posledních zápasů v rámci ligy U14. V nich vyzvali výsledkově slabší Slavoj Český Brod a o něco lépe než Brod v tabulce postavené Kbely. A právě s pražskými Kbely jsme v sobotu začali tento úspěšný víkend. S nimi jsme sehráli velmi vyrovnaný zápas, ve kterém bylo těžké odhadovat, který z týmů si odveze výhru. Až teprve ve čtvrté čtvrtině, do které jsme vstupovali s 3 bodovým deficitem, jsme zápas otočili v náš prospěch.

V neděli jsme vyzvali Český Brod, se kterým jsem v Lize hráli poprvé. Brodský tým zatím pouze jednu výhru a my jsme dobrým vstupem do utkání jasně ukázali, že nad námi si druhou nepřipíše. Po vydařené první čtvrtině jsme měli již dvojciferný náskok. Ten jsme si již nenechali vzít, spíše naopak jsme ho postupně navyšovali. Z Českého brodu si tedy odvážíme již pátou výhru sezóny a na Berlínský velikonoční turnaj odjíždíme na vítězné vlně.

TJ SOKOL KBELY vs SOKOL VYŠEHRAD 49:60 (+11)
TJ SLAVOJ ČESKÝ BROD vs SOKOL VYŠEHRAD 48:86 (+38)

Finále Univerzitní ligy - s Vyšehradskou stopou


O víkendu se také odehrálo Final4 Univerzitní basketbalové ligy. V ní nechyběla ani Vyšehradská stopa, kdy hned několik hráčů z našeho klubu zasáhlo do dění Final4. Univerzitní basketbalová liga je soutěž českých vysokých škol, která se odehrává během akademického roku. Její semifinále a finále se následně odehrávají během jednoho víkendu. Letošními účastníky Final4 byly v mužské kategorii týmy pražských škol VŠE a UK, brněnské MU a olomoucké UP. Po poměrně jednostranných semifinálových utkáních postoupili oba moravské celky a boj o 3. místo byl naopak pražským derby. A zde se právě potkali hráči našeho klubu. Za tým VŠE nastoupil Jakub Škvařil (A tým) a Marko Mitrovič (B tým). Na druhé straně se proti nim postavil Kryštof Mach (A tým) a Nikola Miličič (A tým). Duel dopadl lépe pro Karlovu univerzitu a ta si teda z Univerzitní ligy odváží bronzovou medaili.

Semifinále:
VŠE Praha : MU Brno 58:85 - Škvařil 2, Mitrovič 2
UK Praha : UP Olomouc 60:79 - Mach 4, Miličič 7

O 3. místo
VŠE Praha : UK Praha 58:91 - Škvařil 9, Mitrovič 2, Mach 7, Miličič 14

U17 - O ligu se popereme v kvalifikaci

Tým U17 měl před sebou velice těžký úkol, porazit dvakrát dva top týmy tabulky. Pouze to by jim zajistilo udržení v soutěži. Bohužel již v sobotu se nepodařilo zdolat ještě neporažené Litoměřice, se kterými jsme hráli vyrovnaně, ale deseti bodovou výhru si nakonec z Výtoně odváží hosté. Bohužel ani v neděli se proti Ústí nad Labem nepoštěstilo. Ústečtí se na nás vrhli již od první čtvrtiny, ve které zápas prakticky rozhodli . Již v ní si totiž vytvořili náskok 12 bodů. Z toho se nám již nepodařilo vzpamatovat a Ústí náskok vytáhlo až na konečných 30 bodů.

SOKOL VYŠEHRAD vs SLAVOJ BK LITOMĚŘICE 59:69 (-10)
SOKOL VYŠEHRAD vs BK SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 49:79 (-30)

U12 - Venkovní prohry s lídry

V přeboru U12 vyzvali kluci v posledních zápasech lídry soutěže a to Sokol Pražský a Tygry Praha. Bohužel týmy ukázali svoji sílu a kromě první čtvrtiny jsme na ně bohužel nestačili. Jednalo se zároveň o poslední zápasy letošního ročníku Přeboru U12. V něm tedy končíme s bilancí 4 výher.

BŠ TYGŘI PRAHA vs SOKOL VYŠEHRAD 102:24 (-78)
TJ SOKOL PRAŽSKÝ vs SOKOL VYŠEHRAD 75:27 (-48)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS