Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

3 víkendy, 3 turnaje

08.05.2022 | Štěpán Srp

Během posledních tří týdnů se naše mladší kategorie stihly zúčastnit rovnou tří různých turnajů, a to ve třech různých městech, a dokonce dvou různých státech. Nejdříve mix kategorií U14 a U15 vyjel na zahraniční turnaj Eastercup Berlín, kde se jako jediný český tým utkal s evropskými a americkými týmy. Týden na to se holky a kluci z přípravek zúčastnili turnaje na pražské Folimance. A hned následující víkend, tedy víkend minuly, jely naše U11 na národní finále U11 do Litoměřic.

Berlínský turnaj Eastercup

Kategorie U14 a U15 se o Velikonocích společně vydaly na berlínský mezinárodní turnaj. Zde jako jediný český tým poměřily síly se zahraničními týmy z Německa, Dánska, Nizozemska, Lucemburska, ale i třeba Ameriky. Během velikonočních prázdnin odehráli kluci několik utkání, během kterých měli možnost vidět různé styly basketbalu z různých zemí. Samozřejmě návštěva Berlína nebyla pouze čistě basketbalová, ale dostalo se i na prohlídku samotného města.
Nakonec se nám z turnaje podařilo odvézt si pouze jedinou výhru na dánským celkem Brønshøj Dragons 2 (DK).

Turnaj na Folimance

O týden později vyrazili o něco menší kategorie na pražskou Folimanku. Zde už se nejednalo o čistě klučičí týmy, ale týmy byly namixované a doplněné o baskeťačky z našich přípravek. Turnaje se účastnily především pražské spolupracující týmy domácího USK. Hrálo se ve dvou věkových kategoriích a již v zmiňovaných mixových týmech (tedy kluci a holky dohromady). Náš mladší tým složený z nejmladších nováčků sice skončil na čestném posledním místě, ale během turnaje udělal obrovský herní pokrok. Náš starší tým, již složený z kluků a holek s předchozí herní zkušeností se po nervózním startu rychle rozkoukal, dostal do top 3 týmů a v posledním zápase, který šel do prodloužení vybojoval skvělé druhé místo.

Komentář trenéra Kryštofa Macha:
Byli jsme pozváni na turnaj konající se v hale na Folimance ve dvou věkových kategoriích 2010/2011 a 2012 a mladší. Myšlen byl turnaj především pro nově příchozí a začínající hráče, kteří ještě nemají tolik zkušeností z celoročních soutěží.
I přesto, že se hrálo pouze 2x5 minut hrubého času, byla porce minut v našich družstvech rovnoměrně rozdělena a pro většinu dětí to vzhledem k počtu odehraných utkání bylo tak akorát.
Naše týmy, převážně složené z dětí, které trénují basket od začátku školního roku nebo dokonce pouze od začátku dubna, předváděly vynikající výkony. Na všech bylo v průběhu turnaje vidět zlepšení ve všech základních aspektech hry, prvořadě v orientaci na hřišti a jednotlivých sekvencích hry – vyhození, doskok, střídaní, rozebrání si hráčů do osobní obrany atd.
Tým v mladší kategorii skončil sice na čestném posledním místě, ale nadšení u dětí do hry bylo maximální, a mohu říct, že stále přetrvává.
Ve starší kategorii jsme se po začáteční nervozitě dostali do turnajového rytmu, a především se děti začaly vzájemně podporovat. Nakonec i díky šťastné remíze s kluky z Vinohrad jsme postoupili mezi top 3 týmy, kdy byly v plánu vzájemné odvety a měl každý z týmů šanci dosáhnout na příčku nejvyšší. S konečným vítězem turnaje ze Smíchova jsme prohráli, ale kluky z Folimanky jsme zvládli porazit v prodloužení za napínavé koncovky hrané na 1 vítězný koš. Díky tomu jsme na turnaji skončili na suprovém druhém místě. Důležitější jsou však zkušenosti, které si hráči a hráčky odnášení do své budoucí herní praxe.


Národní finále U11 v Litomyšli

Na minulý víkend se naše nejmladší herní kategorie U11 vydala do Litomyšle na celostátní finále U11 – MIX. Tedy na finále kategorie do 11ti let s opět mixovanými týmy. Do Litomyšle se jelo celkově na 3 dny – pátek, sobota a neděle.

Pátek
V pátek nás čekali 2 zápasy v základní skupině, nejdříve s Babicemi a následně odpoledne s Třincem. S Babicemi jsme hráli první utkání již v pátek dopoledne a asi i nervozita udělal svoje a Babice ukázali, že jsou lepším týmem a vysoko nás porazili. Nám se ale podařilo se oklepat a odpoledne jsme s Třincem hráli velmi vyrovnaně. Velice vyrovnaný zápas se rozhodoval až posledních minutách, ba vteřinách. Poslední minuty zápasu byly hlavně o intenzivní obranách na obou stranách, které druhému týmu dovolili pouze střelbu trestných hodů. Trestné hody společně s naší úspěšnou obranou v posledních sekundách utkání rozhodli o našem těsném vítězství 33:32.

Sobota
Výhra na Třincem nás posunula do sobotního play off, kde jsme nastoupili proti týmu z Rokycan. Západočeský tým se v dopoledních hodinách ukázal nad naše síly a porazil nás vysoko 62:9. Tato prohra nás poslala do bojů o 5-8. místo, ve kterých jsem ještě v sobotu odpoledne narazili na tým Sparty Praha. Ten nás bohužel nepustil do řádného zakončení a poslal do boje o 7. místo s již známými Babicemi.

Neděle
V neděli nás čekalo pouze jedno utkání, a to proti již známým Babicím, se kterými jsme se potkali v základní skupině v pátek. I přes lepší výkon oproti pátečnímu utkání se Babice opět ukázali nad naše síly.

Finálně jsme se tedy umístili na 8. místě z 12 týmů. Z turnaje si také odvážíme jedno individuální ocenění. Jáchym Bechyně byl zvolen do 2. All-star týmu turnaje.

Celkové pořadí týmů

1. BK Klatovy
2. SKB Rokycany
3. BK Teplice
4. ADFORS Basket Litomyšl
5. BA Sparta Praha
6. SK Renocar Podolí
7. Basket Kohouti - Babice
8. Sokol Vyšehrad
9. Jiskra Kyjov
10. BC Vysočina
11. Tigers České Budějovice
12. SBŠ Třinec

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS