Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První nejen přípravné zápasy za námi

Letní prázdniny jsou již za námi a s nimi přišel jak nový školní rok, tak i nová sezóna. Ta navazuje na několika týdenní letní přípravu všech našich týmů. Připraveni a při chuti odehrát první zápasy v sezóně vyrazili naši kluci zahájit novou sezónu. 


Jako úplně první zahájily sezónu kategorie U14, ty už minulý víkend vyjely na svoje první zápasy. K nim se také v minulém týdnu připojily i jiné kategorie. Sice ještě ne na soutěžní utkání, na ty si musí ještě chvilku počkat, ale na svá přípravná utkání. Konkrétně U19 se zúčastnily turnaje na Sokole Pražském a Muži A zakončili sérii 5ti přípravných utkání doma s Benešovem.

U14 - První dvě utkání sezóny

Na svá první soutěžní utkání vyjeli hráči kategorie U14. Za svými soupeři se vydali na západ - v sobotu do Klatov, v neděli do Přeštic. V sobotu možná kvůli nervozitě z prvního utkání, možná kvůli kvalitě soupeře, se výhru nepodařilo získat a o výsledku se rozhodlo již v první čtvrtině, když jsme Klatovům dovolili nastřílet 40 bodů a samy jsme přidali pouze body 4. Soupeř ani v dalších minutách nepolevil a získal první výhru. V neděli v Přešticích se již dařilo více, a to hlavně střelecky. Proti TJ BK Přeštice jsme získali náskok již v první desetiminutovce, ten jsem poté natáhli k 20ti bodům ve druhé čtvrtině. Náskok poté soupeř sice stahoval, ale kluci si dokázali dojít pro první výhru v sezóně a na venkovní palubovce vyhráli 70:64.

BK Klatovy vs SOKOL VYŠEHRAD 124:9 (-115)
Body: Svoboda - 4, Doroš - 4, Grigorian - 1

TJ BK Přeštice vs SOKOL VYŠEHRAD 64:70 (+6)
Body: Svoboda - 4, Doroš - 13, Grigorian - 18, Adraga - 21, Pichler - 6, Dědek - 4, Jupner - 2, Kapic - 2

U19 - Sokol Grand Prix

Junioři U19 si o víkendu zahráli rovnou 3 přípravná utkání na Sokol Grand Prix - turnaji pořádaným Sokolem Pražským. Jedná se o turnaj s týmy z extraligy U17 - jednalo se tedy o poměrně zajímavou zkušenost. V pátek vyzvali naši hoši domácí Sokol Pražský, se kterým v těsném utkání, které šlo i do prodloužení, ukořistili výhru. Druhý den turnaje jsme prohráli o pouhé dva body s Válečníky Děčín - vítězem celého turnaje. A v neděli jsme turnaj zakončili na vítězné notě, když jsme porazili Basket Brno.

Všechny zápasy měli vysoké tempo a jak je vidět na výsledcích byly velmi vyrovnané. Pro kluky je toto určitě cenná zkušenost před začínající sezónou.

SOKOL PRAŽSKÝ vs SOKOL VYŠEHRAD 81:88 PP. (+1)
SOKOL VYŠEHRAD vs VÁLEČNÍCI DĚČÍN 76:76 (-2)
BASKET BRNO vs SOKOL VYŠEHRAD 64:72 (+8)

Muži A - poslední přípravné utkání

I muži A si během týdne odehráli utkání. Konkrétně poslední přípravné utkání proti Benešovu - soupeři z jiné skupiny v rámci 2. ligy. Do utkání jsme vstoupili s velkou energií a úvodní minuty patřily nám. Hosté však ukázali svoji zkušenost a postupně dorovnali. O výsledku rozhodlo, že si kluci dokázali udržet energii až do konce utkání, kdy na přelomu 3. a 4. čtvrtiny soupeři odskočili a odnáší si zaslouženou výhru.

SOKOL VYŠEHRAD vs BC BENEŠOV 83:61 (+22)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS