Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #2

28.09.2022 | Štěpán Srp

Druhý, plně hrací, víkend je za námi, a nejen Muži A mají za sebou svoje první zápasy. Kromě mužů bojovaly na domácí Výtoni i týmy U17 a U14. První venkovní zápas si sehráli i kluci a holky z přípravek, a to na turnaji Šmoulinka.


Muži A – vstup do soutěže výhrou

Muži A mají za sebou svoji premiéru v 2. lize, tu si odbyli na domácí výtoňské palubovce. V sobotu proti mladému týmu z Kolína a Kutné hory, v neděli naopak proti zkušenému pardubickému celku.

Oba zápasy se pro náš tým nesly v opačném duchu, nebo spíše v duchu moderního basketbalu "You live by the three, you die by the three". Zatímco v sobotu jsme zažili smršť trojek a s neuvěřitelnou úspěšností jsme trefili 13 trojek, v neděli jsme naopak z poza trojkového oblouku trpěli, a i díky smolným přešlapů trefili ani ne polovinu trojek, co v sobotu.

Sobotní výhru, nám však více než úspěšné trojky vyhrála energie na začátku utkání. Do zápasu jsme dokázali nastoupit s dobrou energií, kterou jsme v úvodních 20 minutách dokázali přetavit ve dvacetibodový náskok. Energii jsme ukázali jak na obranné půlce, kdy jsme soupeře nutili do trojkových střel s close outem, minuté střeli jsme poté dobře sbírali a v útočné fázi jsme dokázali s lehkostí zakončovat. V druhé půli se již síly srovnali a třetí čtvrtinu jsme dokonce o 2 body prohráli. I přesto jsme si do posledního dějství nesli dostatečný náskok. Z toho však hosté ještě v závěru ukousli velkou část a pokusili se zápas zdramatizovat. Nám se však náskok podařilo udržet a z prvního zápasu druhé ligy si odvážíme výhru.

V neděli, naopak, se nám z velké vzdálenosti nedařilo. Vlastně ani z krátké vzdálenosti se nedařilo. Zatímco v sobotu vše padalo do koše, v neděli nám z obroučky jakoby všechno vypadávalo. Střely, dvojtakty, střely z blízka – obecně nízká produktivita střelby. To vše v kombinaci s výškovou převahou soupeře vedlo k 15 bodovému náskoku ze strany Pardubic. Zlepšení v obraně přinesla 3. a 4. čtvrtina, kde jsme díky zlepšené obraně dokázali dát několik jednoduchých košů z rychlého protiútoku a vyrovnat skóre. Bohužel v samotném závěru nám došly síly a tento tah na vítězství v druhé polovině nebyl úspěšný a hosté si z Výtoně odváží výhru.

SOKOL VYŠEHRAD vs KOLÍNSKO-KUTNOHORSKÝ BK 82:73 (+9)
Body Sokol Vyšehrad: Končický - 22, Plavka - 14, Blažek - 9, Jovanovič - 8, Přibyl - 8, Zajíček - 7, Srp - 7, Adášek - 4, Fiala - 3

Trojky: 13
Dvojky: 17
Trestné hody.: 9/10 (90%)

SOKOL VYŠEHRAD vs TJ TESLA PARDUBICE 61:70 (-9)

Body Sokol Vyšehrad: Jovanovič - 13, Plavka - 9, Lízálek - 9, Srp - 8, Blažek - 7, Končický - 6, Zajíček - 6, Přibyl - 2, Adášek - 1

Trojky.: 6
Dvojky: 19
Trestné hody.: 5/9 (56%)


U17 – dvě přesvědčivé domácí výhry

Kadeti ve svém domácím debutu v hale na Výtoni nepochybili a do soutěže vstupují na výbornou. Jak v sobotu proti Mladé Boleslavi, tak v neděli proti Českému Brodu, jsme již od začátku dokázali diktovat tempo zápasu. Díky skvělé obraně, kdy jsem soupeři dovolili za první čtvrtku pouhých 5 bodů (reps. 7 bodů v neděli). Obranu jsme spárovali i s dobrou produktivitou v útoku a v obou utkáních již po první desetiminutovce měli dvojciferný náskok. Ten jsme již drželi a zvyšovali do konce zápasu.

SOKOL VYŠEHRAD vs TJ AŠ MLADÁ BOLESLAV 118:26 (+92)
Body: Pereverza - 23, Horroch - 20, Klofáč - 19, Kučera - 16, Ludvík - 10, Hroch - 6, Janeček - 4, Jakovec - 4, Žejdlík - 4, Šimek - 2, Schreiber - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs BK ČESKÝ BROD 85:46 (+39)


U14 – pražské týmy ukázali svoji sílu

Mladší žáci U14 si během víkendu sehráli dvoje pražské derby. V sobotu proti Jižním Supům, v neděli proti Sokolu Pražskému. Oba pražské celky, se ukázaly nad naše síly, kdy nás díky presu přes celé hřiště nepouštěly do jednoduchých akcí a sami po zisku míče vybíhaly do rychlých protiútoků, do kterých se zatím neumíme efektivně vracet.

SOKOL VYŠEHRAD vs JIŽNÍ SUPY 14:143 (-129)
SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL PRAŽSKÝ 26:120 (-94)


Šmoulinka

I naši nejmladší z kategorie U10 si sehráli svoje první zápasy na turnaji Šmoulinka. Turnaj se odehrál v neděli a účastnili se ho kluci a holky z našich přípravek. Samotný turnaj byl velice nabytý a kluci a holky stihli odehrát rovnou 3 zápasy během neděle. S každým utkáním byl vidět pokrok a my už se tedy těšíme na další letošní turnaj Šmoulinka.

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS