Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #6

26.10.2022 | Štěpán Srp

Jak jistě všichni víte, v neděli se na domácí Výtoni uspořádala jedna z nejpovedenějších akcí roku - Kids Trophy Šmoulinka. Velice vydařená akce, která přivedla na domácí halu obrovské kvantum fanoušků basketbalu, kteří zde strávili (snad) příjemné nedělní odpoledne. Zároveň se den předem, v sobotu, odehrálo vypjaté utkání Mužů A, kteří vyzvali tým z Holic. A Muži A pokračovali i v neděli, proti neporažené Vysoké nad Labem. A v neposlední řadě si kadeti vybrali první prohru sezóny.


Kids Trophy Šmoulinka

Jak již bylo zmíněno, v neděli se na Výtoni odehrála akce s fantastickou atmosférou. Turnaje Šmoulinka jsou turnaje pro úplně nejmladší hráče a hráčky. Pro nás to jsou někteří mladší, kteří trénují s našimi U12, ale hlavně to jsou kluci a holky z našich přípravek, kteří těmito turnaji sbírají naprosto první herní zkušenosti. Obecně se v turnajích Šmoulinka nedbá na výhry a prohry a klasická basketbalová pravidla jsou pro jednoduchost benevolentnější. Hlavní důraz je na nabírání herních zkušeností, rozvinutí smyslu pro fair play a hlavně na radost ze hry a sportu obecně.

A tentokrát padlo pořadatelství právě na náš klub. A vedení společně s trenéry se tohoto úkolu zhostilo, alespoň dle mého názoru, na jedničku. Na Výtoni se podařilo vytvořit prostor pro příjemnou a vřelou atmosféru. Tento prostor jste však měli za úkol zaplnit VY - diváci, fanoušci, rodiče, prarodiče, sourozenci a všichni milovníci basketbalu. No a úkol jste splnili na jedničku dvakrát podtrženou. Pódium a přilehlý balkón zaplnili fanoušci, kteří dokázali vytvořit naprosto skvělou atmosféru, kterou by nám mohl závidět kdejaký profesionální tým.

No, a i díky Vám se klukům a holkám náramně dařilo. Hned v prvním utkání jsme plní energie odehráli vyrovnanou partii s týmem z Kunratic, který jsme v napínavé koncovce úspěšně zdolali. Po hodinové pauze jsme se pustili do ještě napínavějšího utkání proti Poděbradům, které jsme opět až v posledních minutách udolali rozdílem dvou košů. Pak nás čekala obědová pauza a poslední zápas s jasně nejsilnějším týmem turnaje. V posledním utkání jsme se však síly soupeře nezalekli a hned ze začátku se ujali vedení. To však soupeř postupně stahoval a začal ukazovat svoji sílu. My i přesto bojovali a nic týmu z Rokycan nedali zadarmo. I tak nás bohužel Rokycany v posledním zápase poráží a berou pomyslný bronz.

Všechny týmy a hráči byli po konci turnaje oceněni drobnými sladkostmi a nejlepší hráči vyhráli i cenu v podobě mini basketbalového míče. Zde se tedy asi sluší poděkovat partnerům turnaje, kteří celý turnaj umožnili. Chtěli bychom tímto tedy poděkovat Hl. městu Praha a firmě Steiner a Kovarik za ceny, které jsme mohli dětem rozdat. Dále také firmě Leman Sport za míče pro nejlepší hráče utkání. A v neposlední řadě naší Výtoňské aréně za poskytnutí občerstvení pro diváky. Děkujeme!

Finální pořadí
1. Rokycany
2. Sokol Vyšehrad
3. Poděbrady
4. Kunratice

Muži A - 2 týmy z opačných konců tabulky

Před turnajem Šmoulinka si své zápasy odehráli i Muži A, kteří doma vyzvali tým z Holic a favorita soutěže Vysokou nad Labem. Po středeční prohře v Českém poháru toto byla možnost vrátit se zpátky na vlnu výher. V sobotu jsme nastoupili do utkání proti Holicím - týmu, který sice v té době neměl jedinou výhru, avšak většina jeho proher byla o pouhých pár bodů. My jsme však tým nepodcenili a do zápasu jsme vstoupili famózně a za stavu 16:4, po 5 minutách hry si trenér hostů bral první oddechový čas. Po oddechovém čase se již hrál vyrovnanější basketbal. Tedy alespoň do druhé čtvrtiny. V té jsme kvůli obrovskému výpadku prohráli tento úsek 33:9. V druhé půli se po poradě v šatně náš A tým pokusil o stáhnutí náskoku. Náš tým začal presovat po celém hřišti, získal několik balónů a náskok snížil i na jednociferný rozdíl. Hosté však vždy dokázali trefit několik těžkých střel a náskok opět navýšit. Tlak našeho týmu však dále pokračoval a z náskoku jsme stále a stále ukrajovali. Bohužel času nebylo dostatek a Holice si v sobotu z Výtoně odvezli první sezónní výhru.

V neděli jsme naopak vyzvali tým z opačného konce tabulky než byli Holice. Tedy z čela. Tým z Vysoké nad Labem stéle ještě neprohrál a své soupeře zatím s přehledem válcuje. My jsme stejně jako v sobotu zažili výborný vstup do utkání a opět se ujali vedení. Tentokrát se však nekonal výpadek ve 2. čtvrtině a my celý zápas hráli vyrovnaně. Bohužel síla soupeře byla znát a přesto, že jsme se pořád drželi na dostřel a těsné blízkosti, nikdy se nám nepodařilo překlopit skóre na naši stranu. Přesto se jednalo o výborný výkon celého týmu a pokud je toto náznak budoucího vývoje výkonnosti našeho A týmu, máme se na co těšit.

Sobota:
SOKOL VYŠEHRAD vs BVK HOLICE 76:83 (-7)
Body Sokol Vyšehrad: Plavka - 15, Martišek - 11, Končický - 9, Srp - 9, Fiala - 8, Jovanovič - 7, Blažek - 6, Přibyl - 4, Lízálek - 4, Schmidl - 3

Trojky.: 7
Dvojky: 25
Trestné hody.: 5/20 (25%)

Neděle:
SOKOL VYŠEHRAD vs BK NAPOS VYSOKÁ NAD LABEM 69:80 (-11)
Body Sokol Vyšehrad: Končický - 10, Srp - 10, Martišek - 10, Jovanovič - 9, Plavka - 9, Fiala - 6, Blažek - 5, Lízálek - 4, Zajíček - 3, Přibyl - 2, Schmidl - 1

Trojky.: 6
Dvojky: 21
Trestné hody.: 9/14 (65%)

Kadeti U17 - první prohra

Kadeti U17 nedokázali udržet svůj "streak" 4 výher v řadě a v sobotu na domácí palubovce podlehli pražskému Sokolu Žižkov. Ten již od začátku zaskočil naše kluky a ujal se vedení 16:9 po první čtvrtině. Mírný náskok si poté hlídal až do finálního klaksonu. Tuto "bitvu" o první místo tabulky tedy prohráváme, ale kluci budou mít možnost si prvenství vzít zpátky za dva měsíce na Žižkově v odvetném utkání.

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL ŽIŽKOV B 48:60 (-12)

Foto - Tomáš Březina

 
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS