Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #7

09.11.2022 | Štěpán Srp

Po dvoutýdenní odmlce, kvůli podzimním prázdninám a svátkům, se mládežnický basketbal opět rozjel během minulého víkendu. Na hřiště vyběhly naše liché kategorie, tedy kategorie U13, U15 a U19. Zároveň se všechna utkání odehrála na venkovních palubovkách. Zatímco U13 a v neděli U19 to měli poměrně blízko – hráli v Praze, U15 a sobotní zápas U19 nás zavedl na do Loun, Litoměřic a Chomutova.


U13 - Zlepšujeme se

Starší žáci po měsíci opět dostali možnost ukázat, jak se zlepšili. V pražském přeboru totiž vyzvali opět stejné týmy, jako v říjnu a bylo tedy možné porovnávat projev na hřišti i výsledky. V hale ZŠ Horáčkové během víkendu odehráli celkem 3 utkání, a to proti USK Praha, BA Radotín a BK Kralupy junior. A i přes to, že výhru neurvali, bylo ve všech zápasech vidět obrovské zlepšení. Zlepšení bylo v herním projevu, ale i výsledkově. Proti výborně hrajícímu USK jsme dokázali dostat o 40 bodů méně. Radotín, velice dobrý tým, jsme dokonce dokázali udržet pod 100 bodů a výsledek je v podstatě 3x lepší než před měsícem. A proti Kralupům jsme odehráli velmi vyrovnaný zápas, ve kterém kdybychom nezaspali první čtvrtinu (0:16), hráli bychom v poslední čtvrtině vyrovnané utkání, které bychom klidně mohli i vyhrát.

Komentář trenéra Štěpána Srpa
Ve všech třech zápasech byl vidět obrovský posun a zlepšení všech kluků. To se taky odrazilo do finálního výsledku. Velmi mě potěšilo, že se nám dařilo dělat věci, které trénujeme a vycházeli nám. Dokázali jsem se uvolňovat, přejít obranu po celém hřišti – driblinkem i přihrávkou. V obraně se nám vesměs dařilo být u svého hráče a být v postavení mezi hráčem a košem. Kluci se v zápasech dokázali i krásně vyhecovat a podpořit, což bylo milé nebasketbalové plus. Výsledkově jsem rád, že jsme v každém ze zápasů dokázali uhrát lepší skóre, než před měsícem. Pokud budou kluci takto dál poctivě trénovat a makat, budeme skóre dále zlepšovat a jsem přesvědčený, že do konce sezóny naši snahu přetavíme ve výhru.

U15 - Vysoké prohry

Jak již bylo zmíněné, Žáci U15 se vydali do Loun a do Litoměřic během víkendu. Oba týmy jsou našimi relativními soupeři v tabulce Ligy U15. Byla tedy naděje, že by se mohlo jednat o vyrovnaná utkání. Bohužel tyto naděje byly smeteny v první desetiminutovce, kdy nás oba soupeři přejeli rozdílem 30bodů. Poté bylo o vítězi prakticky jasno. Je jasné, že máme před sebou ještě spoustu práce, ale sezóna je dlouhá a prostoru pro zlepšení je mnoho.

BA TYGŘI LOUNY vs SOKOL VYŠEHRAD 89:24 (-65)
SLAVOJ BK LITOMĚŘICE vs SOKOL VYŠEHRAD 148:19 (-129)

U19 - dobré výkony, stále však bez výhry

Junioři U19 se v rámci hledání první výhry vydali v sobotu do Chomutova, v neděli zase na pražské derby se Spartou. Oba týmy jsou na vrcholu tabulky U19 a stojí si zde suverénně, téměř bez prohry. Bylo tedy jasné, že proti favoritům na jejich domácí palubovce to budou dva velice náročné zápasy. Náš tým však v tomto utkání neměl co ztratit – jakožto tým z druhého konce tabulky mohl jen a pouze překvapit. V sobotním utkání v Chomutově jsme však překvapovat dokázali až od druhé polovinu utkání. V první dupli chomutovští na plyn a již po první čtvrtině ukázali, že jsou favority a ujali se 15bodového vedení. To ještě navýšili na 23 bodů před koncem poločasu. Po poločasové poradě se však výkon juniorů zlepšil a začali s chomutovskými hrát vyrovnaný basket a další nárůst náskoku již nedovolili. I tak se z Chomutova vracíme s prázdnou. V neděli jsme naopak vyjeli na pražské derby proti Spartě. Zde jsme proti druhému týmu tabulky odehráli vyrovnané utkání, ve kterém jsem se celou dobu drželi na dostřel a Spartu jsme nechali si vítezství vydřít. Bohužel Sparta ukázala svoji kvalitu a v posledních částech utkání odskočila na finální rozdíl 14 bodů.

BK LEVHARTI CHOMUTOV vs SOKOL VYŠEHRAD 94:71 (-23)
BA SPARTA PRAHA vs SOKOL VYŠEHRAD 106:92 (-14)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS