Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #9

23.11.2022 | Štěpán Srp

Do minulého, spíše skromného, víkendu nastoupili kategorie U19 a U17. Obě kategorie využily i státního svátku a během čtvrtka udělaly dohrávku minulých utkání. Za minulý týden má tedy každá z kategorií za sebou 3 utkání. A jak si kluci vedli? Dočtete se níže.


U19 - první výhra, první win streak

Junioři U19 se na začátku sezóny trápili a do sezóny vstoupili sérií 8 porážek v řadě. Ale vypadá to snad, že se karty obrátily. Junioři se během víkendu totiž dostali na novou, hezčí sérii. Momentálně mají "win streak" 3 výher v řadě. A během víkendu dokázali porazit dva týmy ze středu tabulky ligy U19.

Vítězná šňůra začala ve čtvrtek ve večerních hodinách, v infarktovém utkání proti Tygrům Praha. Utkání, do kterého jsme vstupovali jako outsideři, nepomohl ani fakt, že trenér Kefurt měl k dispozici pouhých 7 hráčů. Ale i v 7 se Juniorům dařilo držet s Tygry krok. Bohužel v průběhu 2. čtvrtiny se zranil do té doby dobře hrající Přikryl a zbytek utkání tedy plně závisel na zbylých 6 borcích. První zlomový bod pro náš tým však přišel ihned na začátku 3. čtvrtiny, kdy po poločasové pauze, jako by si Junioři na chvíli vypůjčili schopnosti Stephena Curryho. Do čtvrtiny vstoupili šňůrou 6 trojek v řadě a soupeři odskočili na 20 bodový rozdíl. Trojku snad v této čtvrtině trefil každý z hráčů. Bohužel vysoký náskok nám dlouho nevydržel, neboť v poslední čtvrtině se rozstříleli Tygři a po 4 trojkách na začátku čtvrtiny a vyfaulování dvou našich hráčů, náš náskok nevypadal dostatečný. Kvůli problému s fauly jsme dokonce dohrávali ve 4 a vše bylo o udržení náskoku do doby, než zazní poslední klakson. Juniorům se náskok podařilo udržet a už ve čtvrtek měli na kontě první výhru sezóny. Na výherní vlně se podařilo zůstat i přes víkend, během kterého jsme porazili venku Klatovy - poslední tým tabulky. A hattrick výher hoši potvrdili v neděli, kdy opět venku porazili lépe postavené Domažlice. U19 tedy díky vydařenému víkendu zlepšují svoji bilanci na 3-8.

SOKOL VYŠEHRAD vs TYGŘI PRAHA B 93:81 (+12)

Body: Kačírek - 23, Jilg - 20, Hylmar - 16, Šanda - 12, Přikryl - 10, Křižanský - 10, Brabec - 2

BK KLATOVY vs SOKOL VYŠEHRAD 51:73 (+22)
Body: Šanda - 15, Křižanský - 15, Jilg - 15, Hylmar - 13, Kačírek - 10, Vlach - 3, Brabec - 2

BK JISKRA DOMAŽLICE vs SOKOL VYŠEHRAD 81:88 (+7)
Body: Hylmar - 24, Jilg - 21, Šanda - 19, Křižanský - 14, Kačírek - 6, Brabec - 4

U15 - stále čekáme na výhru

I tým U15 využil svátečního čtvrtku a stejně jako Junioři vyzval na domácí půdě tým Tygrů. Tygři Praha však v této kategorii obsazují 2. pozici v tabulce a do utkání šli jako těžcí favoriti. To i potvrdili a z Výtoně si po čtyřech dominantních čtvrtinách odváží vysokou výhru. Bohužel pro nás, i ostatní dva zápasy, sehrané o víkendu se nesli v podobném duchu. Vždy proti silnějšímu, lépe postavenému soupeři, který nás dokázal snadno uhrát. I samotné skóre všech tří utkání je velmi podobné.

SOKOL VYŠEHRAD vs TYGŘI PRAHA 35:108 (-73)

BK BRANDÝS NAD LABEM vs SOKOL VYŠEHRAD 110:24 (-86)
Body: Matoušek - 10, Pichler - 5, Kashpirovskyi Mykyta - 4, Doležal - 3, Kashpirovskyi Mykola - 2

BA LYNX LIBEREC vs SOKOL VYŠEHRAD 112:35 (-77)
Body: Matoušek - 8, Pichler - 6, Doležal - 6, Křižanský - 4, Babický - 4, Kashpirovskyi Mykyta - 2, Kashpirovskyi Mykola - 2, Muhammad - 2, Mašek - 1

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS