Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #10

30.11.2022 | Štěpán Srp

Víkend, který se tentokrát nesl v duchu derby. Z šesti utkání, do kterých jsme jako klub nastoupili, bylo 5 utkání derby. Mladší žáci ve svém pražském derby vyzvali Jižní Supy a Sokol Pražský, Kadeti v sobotu přivítali Tygry B a Muži si zahráli takové vyšehradské El Clásico proti Sokolu Pražskému a spojili to rovnou s derby proti Žižkovu.


U14 - Překvapili jsme favorita

Velký kredit patří našemu týmu Mladších žáků, kteří vyzvali o víkendu 2 týmy z první třetiny tabulky, ale nezalekli se a soupeře zaskočili a odehráli skvělý zápas. Hlavní pochvala ale patří sobotnímu výkonu, ve kterém kluci vyzvali první (téměř neporažený) tým tabulky - Sokol Pražský. Papírově velice silný soupeř, se kterým by se čistě na papíře čekala velmi vysoká prohra. Avšak mladším žákům se kluky ze Sokola podařilo překvapit na jejich domácí palubovce. Do zápasu vstoupili s energií a tomu i odpovídala bodová produkce v útoku, kdy jsme za prvních 10 minut dokázali soupeři nastřílet 16 bodů. I díky tomu jsme se s jasným favoritem drželi na dostřel 9 bodů po první čtvrtině. I v druhé čtvrtce jsme drželi krok a dovolili pouze malý nárůst soupeřova náskoku. Soupeř nám dokázal odskočit až po poločasové pauze, kde navýšil svůj náskok na 26 bodů a s finálním klaksonem nakonec uhájil roli favorita skórem 85:54. Přesto ale velká gratulace mladším žákům za skvělý výkon, který v sobotu předvedli.

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL PRAŽSKÝ 85:54 (-31)
Body: Kashpirovskyi Mykola - 18, Svoboda - 11, Švejda - 10, Kashpirovskyi Mykyta - 8, Valek - 8, Adragna - 0, Pichler - 0, Adams - 0

JIŽNÍ SUPI vs SOKOL VYŠEHRAD 80:40 (-40)
Body: Kashpirovskyi Mykola - 14, Adams - 12, Valek - 6, Švejda - 5, Kashpirovskyi Mykyta - 3, Svoboda - 0, Pichler - 0, Sedlačík - 0


U17 - Těsná prohra

Kadeti v boji o první příčku zaváhali na domácí palubovce s Tygry Praha. S týmem ze středu tabulky bojovali celé čtyři čtvrtiny, kdy se vedení postupně přelévalo z jedné strany na druhou. Do čtvrté čtvrtiny jsme dokonce šli s 3 bodovým náskokem. Bohužel poslední čtvrtinu zvládl lépe soupeř a utrhl se na finální rozdíl 6 bodů.
V neděli si Kadeti spravili chuť, když si připsali povinnou výhru v Kralupech. Kadeti se tedy stále drží na provizorním 2. místě tabulky, avšak zatímco první Žižkov se nám vzdálil, třetí Český Brod se na nás již dotahuje.

SOKOL VYŠEHRAD vs TYGŘI PRAHA B 62:68 (-6)
BK KRALUPY JUNIOR vs SOKOL VYŠEHRAD 38:51 (+13)Muži A - El Clásico

Muži A si o víkendu střihli dvojité derby, kdy v sobotu doma přivítali Sokol Žižkov a v neděli v takovém malém El Clásicu vyjeli na Sokol Pražský vyzvat druhý tým tabulky druhé ligy. Oba zápasy provázel pomalý a líný vstup do utkání z naší strany. V sobotu to konkrétně znamenalo vedení Žižkovu o 2 body po prvních deseti minutách. Druhá čtvrtka se nesla v téměř totožném duchu a hosté šli do 4 bodového vedení v půlce utkání. To se však našemu A týmu podařilo zlomit ve druhé čtvrtce, kde zlepšenou aktivitou v obraně a vyšší efektivností v útoku, dokázali jít do vedení, které šplhalo nad 20 bodů. To si drželi až do posledních několika minut poslední čtvrtiny, kdy se žižkovští hráči pokusili ještě vývoj utkání zvrátit. Po dvou rychlých koších s faulem se náskok našeho týmu citelně zmenšil. Naštěstí, v útočné fázi jsme hráli s chladnou hlavou a dokázali si dojít pro faul. V koncovce proměnili obě své šestky rozehrávači Fiala s Adáškem a Muži A si připisují 4. výhru sezóny.

V neděli nás opět trápil špatný vstup do utkání, kdy jsme proti druhému týmu tabulky rychle propadli o 10 bodů a vypadalo to na rozhodnutý zápas. Našemu týmu se však podařilo se do utkání znovu dostat a bodový náskok Sokola Pražského stáhnout pod dvě cifry. Bohužel na naši dobrou obranu jsme nedokázali navázat útočnou produktivitou. To vyústilo v nejslabší bodovou produkci sezóny. Díky tomu jsme se bohužel nedokázali po celou dobu přiblížit na dostatečný dostřel a Sokol Pražský si v posledních minutách pohlídal náskok a kvůli školáckým chybám v posledních vteřinách svůj náskok navýšil na konečných 17 bodů.

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL ŽIŽKOV 87:81 (+6)

Body Sokol Vyšehrad: Martišek - 28, Fiala - 14, Adášek - 9, Přibyl - 9, Blažek - 5, Jovanovič - 5, Končický - 5, Srp - 4, Plavka - 3, Lízálek - 3, Zajíček - 2

Trojky.: 8
Dvojky: 27
Trestné hody.: 9/13 (70%)

SOKOL PRAŽSKÝ vs SOKOL VYŠEHRAD 74:57 (-17)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS