Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #11

07.12.2022 | Štěpán Srp

V předposledním hracím víkendu měla napilno každá druhá kategorie. Od nejmladších Šmoulinek přes Minižáky a Žáky až po nejstarší Juniory. Zatímco dvě nejmladší kategorie zůstaly oba dny v Praze, Junioři a Žáci odjeli v neděli do severského Děčína.


U19 - Vítěznou šňůru neprodloužili, ale výhru přidali

Junioři kromě víkendových utkání měli na programu i dohrávku s Ústím nad Labem. Ta se odehrála ve středu na Výtoni. Zde po vyrovnaných třech čtvrtinách přišel kolaps v koncovce poslední čtvrtky. Zlomový bod nastal v momentu, kdy jsme se po úspěšném bloku v obraně nedokázali koncentrovat na doskok. Zatímco my slavili, soupeř doskočil a úspěšně zakončil s faulem. Za stavu -6 si domácí trenér vzal oddechový čas, připravil akci zakončenou střelbou za 3 body. Bohužel ani jeden ze tří pokusů nenašel svůj cíl a hostům se ještě podařilo vyhnat bodový rozdíl nahoru.

V pátek si Junioři zlepšili náladu proti posledním Klatovům, které doma rozjeli o téměř 60 bodů. Po dobrém a jasném vítezství pak přišla ledová děčínská sprcha. Děčín, první tým tabulky, uhájil svoje domácí hřiště výborně a po pátečním utkání nás opět posadil na zem. Již od první čtvrtiny ukazoval, proč má pouhé 2 prohry a stojí na vrcholku tabulky naší skupiny. Rozdíl 27 bodů je sice zlepšení oproti minulému vzájemnému utkání, ale bohužel nedostatečné a na lídra tabulky máme ještě co dohánět.

SOKOL VYŠEHRAD vs SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 62:71 (-9)
Body: Jilg - 12, Kačírek - 12, Hylmar - 11, 0, Šanda - 8, Křižanský - 6, Vlach - 4

SOKOL VYŠEHRAD vs BK KLATOVY 101:44 (+57)
Body: Kučera - 25, Jilg - 21, Křižanský - 16, Šanda - 8, Hylmar - 8, Vlach - 6, Kačírek - 6, Vyleťal - 6, Stehlík - 4

VÁLEČNÍCI DĚČÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 72:45 (-27)
Body: Hylmar - 9, Jilg - 7, Kačírek - 15, Křižanský - 5, Přikryl - 19, Vyleťal - 2

U15 - Dobrý výkon proti týmu z čela

Stejně jako Junioři ve středu, tak Žáci v sobotu přivítali Ústí nad Labem na domácí Výtoni. V lize U15 je však Ústí prvním týmem tabulky s pouze dvěma prohranými zápasy. Nám se však jakožto těžkým outsiderům podařilo Ústí zaskočit, a hrát s ním vyrovnaný match. Přestože Ústí postupně budovalo bodový rozdíl, muselo si každý bod zasloužit a rozhodně to nebylo klidné vítězství, které mohli hosté na papíře předpokládat. Zároveň je potřeba vyzdvihnout dvojnásobné zlepšení oproti minulému vzájemnému utkání.
V neděli šla kvalita soupeře dolů, ale bohužel i náš výkon šel dramaticky dolů. Zatímco v sobotu jsme lídrovi tabulky nedovolili dát více jak 70 bodů, v děčínské hale nám Válečníci Děčín nastříleli bodů téměř 130.

SOKOL VYŠEHRAD vs SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 37:65 (-28)
VÁLEČNÍCI DĚČÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 129:18 (-111)


U13 - Noví soupeři

Minižáci si po sloučení skupiny pražského přeboru zahráli o víkendu proti novým soupeřům. Dvakrát proti Tygrům "B" a jednou proti Sokolům Kbely. V sobotu – v prvním utkání proti Tygrům nás zaskočila vcelku jednoduchá akce "hoď a běž", kterou jsme nedokázali ubránit a Tygři z toho těžili a získávali jednoduché body. Na druhé straně jsme se sice dostávali do šancí na zakončení, ale bohužel jsme neproměnili z pod koše. Zároveň nám dělalo problém se zorientovat na hřišti a rychle se vracet do obrany.
V neděli, opět proti Tygrům, jsme se však výrazně zlepšili. V obraně jsme již dokázali bránit akci "hoď a běž" a obecně lépe bránili. To se projevilo na skóre, kdy jsme se ze dne na den zlepšili o 20 bodů.
V neděli v poledne jsme vyzvali Sokol Kbely. Ten měl nad námi výraznou výškovou převahu a většinu košů dal pouze díky opravdu velké výškové převaze. Proti výškové převaze se nám těžko hrálo a soupeř nám již od první čtvrtiny utekl.

SOKOL VYŠEHRAD vs TYGŘI PRAHA B 21:79 (-58)

Body: Hůlovec - 5, Runciv - 4, Dem - 4, Yukhnovskyi - 2, Enkhbaater - 2, Galamb - 2, Šerých - 2, Tsalyy - 0

TYGŘI PRAHA B vs SOKOL VYŠEHRAD 50:11 (-39)
Body: Runciv - 4, Dem - 4, Pichler - 2, Šerých - 1

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL KBELY 9:78 (-69)
Body: Šerých - 6, Hůlovec - 2, Chlum - 1

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS