Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace #12

V posledním hracím víkendu tohoto roku, vyrazily do bojů kategorie U17, U14 a svoji premiéru v nadstavbě přeboru U12 si zažili mladší minižáci. Dvojičku s CZ.Academy měl sehrát i mužský A tým. Bohužel kvůli početné marodce v týmu soupeře byla utkání přeložena na leden.


U12 - noví soupeři v nadstavbě

V nadstavbové části přeboru U12 jsme se potkali s novými soupeři - konkrétně se Sokolem Kbely a Velkou Ohradou. Oba týmy nám byly vyrovnanějšími soupeři, než soupeři ze základní části. Kdo tedy byl na utkáních, mohl vidět dvě velmi vyrovnaná utkání. Víkend jsme začali utkáním proti Velké Ohradě na jejich domácí palubovce. Tam jsme odehráli nejvyrovnanější utkání sezóny a sahali jsme po výhře. Bohužel soupeř si udržel 5-bodový náskok z první čtvrtiny a v posledním dějství ho ještě trošku navýšil.
V neděli kluci vyzvali Sokol Kbely - papírově výrazně silnější tým. My jsme se však Kbel nezalekli a první čtvrtinu s nimi drželi krok. Bohužel soupeř nám v druhé čtvrtce lehce utekl a odskočil na 18 bodů. Kluci však v 3. periodě zabrali a soupeřův náskok zkrouhli a v jednu chvíli se dostali na 10 bodový dostřel. Bohužel soupeř nás pod dvojcifernou hranici nepustil a my utkání dohráli s deficitem necelých 20 bodů.
Po prvním nedělním utkání, nastala 15 minutová pauza, po které jsme odehráli utkání proti stejnému soupeři. Kdo byl na domácí Výtoni a viděl obě utkání, mohl vidět výkony jako den a noc. Zatímco v prvním utkání jsme ukázali dravost a chuť vyhrát, v druhém jsme byli naprosto odevzdaní, tomu i odpovídá finální skóre 59:12.

Komentář trenéra Štěpána Srpa:

V sobotu jsme odehráli velmi dobrý zápas v Žižkovské hale. Tam nám sice nevyhovovalo zmenšené hřiště, ale i přesto jsme odehráli velmi dobré utkání, ve kterém byly záblesky pěkných a správně provedených basketbalových akcí. Na ty navázaly záblesky týmové hry a dobrých přihrávek. Mrzet nás mohou pouze nedané dvojtakty a občasné kolapsy v obraně. V neděli bylo možné vidět dva naprosto odlišné výkony. V prvním utkání jsme navázali na dobré věci ze sobotního duelu, dobře jsem se uvolňovali, v obraně jsme dobře řešili přesilové situace a v útoku si míč půjčovali a vytvářeli pěkné akce. Bohužel po krátké pauze, proti stejnému týmu, jsme podali zdaleka nejhorší výkon sezóny. V útoku jsme neplnili základní basketbalové činnosti, jako krytí balónu, spacing a správné postavení v obraně. K tomu se přidala lenost v obraně, kdy nám sice nedělalo problém sprintovat do útoku, ale do obrany už nás bolely nožky a nikomu se bránit nechtělo. Díky tomu si z nás soupeř chvílemi dělal dvojtaktové cvičení, kdy chodil sám do koše a my pouze koukali z druhé půlky hřiště, jak dostáváme koš. Tento zápas nerozhodlo, že by soupeř uměl lépe hrát basket, ale pouze chtěl výhru víc než my a dokázal se o ni poprat.

SOKOL VYŠEHRAD vs VELKÁ OHRADA 55:67 (-12)
Body: Šerých - 13, Chlum - 13, Runciv - 10, Pech - 6, Galamb - 6, Tsalyy - 4, Kielty - 3

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL KBELY 35:54 (-19)
Body: Šerých - 9, Runciv - 8, Kielty - 7, Tsalyy - 5, Chlum - 4, Pech - 2

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL KBELY 12:59 (-47)
Body: Šerých - 6, Galamb - 6


U14 - Po základní části 6.místo

Mladší žáci přivítali doma soupeře z Plzně a Chomutova. V okleštěné sestavě se jim však lépe postavené týmy v tabulce nepodařilo překvapit. I když Plzeň jsme dokázali na její palubovce v říjnu porazit, i díky okleštěné sestavě jsme do utkání vstupovali jako outsideři. Bohužel překvapit se nám nepodařilo ani Plzeň ani chomutovský tým. Tímto pro náš tým skončila základní část Ligy U14. V té jsme skončili na 6. místě s bilancí 2 výhry a 10 proher. Po Novém roce bude následovat spojení skupin a my budeme pokračovat v Lize U14.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK LEVHARTI CHOMUTOV 30:110 (-80)
Body: Kashpirovskyi Mykola - 9, Valek - 9, Kashpirovskyi Mykyta - 8

SOKOL VYŠEHRAD vs BK LOKOMOTIVA PLZEŇ 9:150 (-141)

U17 - Sokolské derby

Již podruhé v rámci nadregionální soutěže U17 se sehrálo Sokolské derby. Tentokrát Sokol Žižkov přivítal náš tým na jejich palubovce. Poté co nám Žižkov doma připsal první prohru sezóny o 12 bodů, jsme doufali v odplatu v podobě první porážky Žižkova v této sezóně. Po vyrovnané první čtvrtině, nám v polovině utkání na Žižkov scházelo 5 bodů. Po poločasové poradě jsme však průběh utkání dočasně obrátili v náš prospěch a deset minut před koncem třímali bodové vedení. Bohužel finálních 10 minut dopadlo o trošku lépe pro soupeře, který nakonec uhájil svoji neporazitelnost, avšak o pouhých 11 bodů.

SOKOL ŽIŽKOV vs SOKOL VYŠEHRAD 67:56 (-11)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS