Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rekapitulace první půlky sezóny

22.12.2022 | Štěpán Srp

Jelikož jsou všechna letošní utkání již za námi, je na čase si shrnout jak si jednotlivé týmy vedou. Začneme od nejmladších a postupně projdeme každou kategorii v klubu.


Šmoulinka - U10 a přípravky

Nejmladší naše kategorie odehrává pravidelně několik utkání měsíčně v rámci turnaje Šmoulinka pro nejmladší kluky a holky. V této soutěži se nehledí na výsledky, ale spíše na individuální a týmové zlepšení všech kluků, holek a týmů. V rámci jednoho turnaje se sice vyhlašuje finální pořadí, ale žádné oficiální tabulka a pořadí týmů není. Každopádně nehledě na výsledky jednotlivých utkání, výhry naši Šmoulové sbírají v podobě zlepšení na hřišti a radosti ze hry. Avšak pro ty, které by výsledky opravdu zajímali, je možno prozradit, že nějaké ty stupně vítězů a medaile máme.

U12 - Pražský přebor

Nejmladší kategorie, co se herních soutěží týká je kategorie U12, která hraje pražský přebor. V něm se nejprve potýkala v rozlosované skupině B. Tam jsme velmi dobrým soupeřům nestačili a výhru neukořistili. Prosinec však přinesl sloučení soutěží a vytvoření skupiny F2, kde jsou síly výrazně vyrovnanější. A jelikož kluci se postupně zlepšují a byli otrkaní z lepších soupeřů, sahali již první hrací víkend po výhře. Bohužel ta nám o pár bodů utekla. Kategorie U12 je tedy zatím bez výhry v sezóně, ale výkony jsou s každým víkendem nahoru.

U13 - Pražský přebor

Stejným systémem jako U12 hraje i kategorie U13. Tedy v jedné ze skupin pražského přeboru, která byla z kraje prosince sloučena a vytvořena nová skupina vyrovnanějších soupeřů. Opět již první víkend v nové skupině jsme byli výhře blíže než kdy dřív, bohužel se opět nepoštěstilo. V týmu U13 bojujeme s vysokými koši, na které kluci nejsou zvyklí a hlavně s obranou jednoduchých konceptů soupeře jako hoď a běž.

U14- Liga U14

V kategorii U14, která působí v národní lize, momentálně hájíme 6. pozici, na které jsme s bilancí 2 výhry a 10 porážek. Obě naše výhry přišli na venkovních palubovkách, kde jsme z kraje sezóny porazili poslední Přeštice a měsíc poté zaskočili domácí favorizovanou Plzeň. Bohužel další výhry jsem již nedokázali přidat a to ani na domácí palubovce proti zmíněným Přešticím a Plzni. V další fázi tedy pokračujeme v lize U14, kde 7.1 vyzveme Královské Sokoly.

U15 - Liga U15

V kategorii U15, která je však doplněna spoustou hráčů z kategorie nižší, hrajeme taktéž Ligu U15. Bohužel na rozdíl od mladší kategorie se nám za 14 utkání nepodařilo získat výhru. Nejvyrovnanější utkání jsme zatím zahráli doma proti Liberci a Ústí nad Labem. Obě utkání však skončila v náš neprospěch a soupeř si z domácí Výtoně odvezl výhru. Stejně jako U14 pokračuje kategorie U15 v lize U15 skupině A, kde bude doufat ve vyrovnanější soupeře a první výhru sezóny.

U17 nadregionální soutěž U17

Tým kadetů působí v nadregionální soutěži, kde svými výkony momentálně sedí na 2. příčce. Prozatím nasbíral 6 výher a 4 porážky. První porážka přišla až v říjnu. Kadeti totiž sezónu začali šňůrou 4 výher v řadě. Prvním našim přemožitelem byl Sokol Žižkov a následně Český Brod. K nim se následně přidali i Tygři Praha. Vy zbytku utkání však kluci z U17 nezaváhali a dokázali si dojít pro výhru. U17 pokračují v Nadregionální soutěži i ve zbytku sezóny. Soutěž po vánoční pauze startuje opět 7.1 doma proti Mladé Boleslavi.

U19 - liga U19


Po velmi smolném vstupu do sezóny, kdy se juniorům nepodařilo až do až do půlky listopadu vyhrát jediný zápas, naštěstí přišla vzpruha v podobě 3 výher v řadě a 4 výher z posledních 6 utkání kalendářního roku. Tento výkon na zlomu roku jim umožnil vyšvihnout se ze dna tabulky na 7. místo a do bojů o 4.-5. místa tabulky. Juniorům skóre ze základní části zůstává i do nadstavby Play-out A, kde se budou utkávat se stejnými tým (krom prvních dvou) o udržení v soutěži, kdy poslední tým sestupuje automaticky a předposlední se posouvá do baráže. První utkání Play-out ligy U19 sehrají junioři na place Ústí nad Labem a to 14.1.2023.

Muži B - 1. třída PP

Muži B každý týden pravidelně nastupují v 1. třídě mužů v rámci pražského přeboru. Zde momentálně hrají střed tabulky, který je velice vyrovnaný. Zde jediná výhra rozhoduje mezi 6. a 10 místem. Zároveň byla všechna dosavadní utkání velice vyrovnaná a pouze 2 utkání dopadli rozdílem 20 a více bodů (1x výhra nad Kačery A a 1x prohra s prvním týmem VSK luridica A). Do týmy se také zapojil bývalý hráč Sokola Vyšehrad který v minulých sezónách působil i v A týmu Aleš Chán. K němu se v průběhu roku připojil i další hráč A týmu Nicolas Russo. Muži A si tedy po 11 odehraných utkáních stojí na 8. místě s bilancí 4-7.

Muži A - 2. liga Mužů


V 3. nejvyšší soutěži bojují o postup a co nejlepší postavení v playoff Muži A. Ti si po 10 odehraných utkáních stojí na průběžném 10. místě. Avšak mají manko 2 utkání, která byla na poslední chvíli odložena z důvodu vysoké marodky na straně soupeře. Kdyby se tedy utkání odehráli, byl by A tým někde na 5.-9. pozici v tabulce. Dosavadní průběh sezóny je ve znamení velkých výkyvů. Kdy na jedné straně je náš tým schopen hrát vyrovnaně se nejlepšími týmy soutěže, ale na straně druhé prohrává nebo hraje zbytečně vyrovnaně s týmy hůře postavenými. Do druhé půlky sezóny vstoupí Mužský A tým o víkendu 7. a 8.1.2023, kdy vyrazí do Kutné Hory a Pardubic. Následující týden je pak čeká dohrávka s Cz.Academy. 

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS