Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

(Po)víkendová rekapitulace a první výhra pro U12

24.01.2023 | Štěpán Srp

Basketbalem nabitý předposlední lednový víkend přinesl hned řadu domácích utkání a Výtoňskou arénou o víkendu prošli desítky hráčů, trenérů, rodičů i diváků. Kdokoliv však na Výtoni během víkendu byl, mohl zažít parádní basketbal v širokém věkovém rozpětí. Od první výhry minižáků, přes vyrovnanou bitvu žáků až po drama v koncovce Mužů A.


U12 - První výhra je na světě

Mladší minižáci si v neděli připsali svoji první výhru sezóny. A to rovnou na domácí palubovce. Ještě o den dříve si však zahráli v Žižkovské hale proti jim velmi známému soupeři – Radotínu. Přestože s Radotínem jsme před Vánoci sehráli poměrně vyrovnanou partii, v sobotu nám utkání vůbec nevyšlo. Zjevně nám nevyhovovala zmenšená žižkovská hala, ve které jsme nemohli na plnou využít naší rychlosti. Naopak soupeř dokázal prostředí využít na maximum a dobrou obranou a následným útokem nás dokázal udolat.

V neděli se již jednalo o jiný příběh. Na domácí palubovce jsme nejdříve vyzvali Jižní Supy. Přestože jsme proti Supům ještě tuto sezónu nehráli, nezalekli jsme se jich a do utkání vstoupili o poznání lépe než v sobotu. Bohužel Supy v polovině první čtvrtiny rozjeli bodovou šňůru, díky které šli do desetibodového vedení. Šnůru jim zastavil až klakson a konec prvního hracího období. My jsme však nesvěsili hlavy a na soupeře v druhé čtvrtině vběhli jako byl vyrovnaný stav. Od té doby se hrála více či méně vyrovnaná hra, kdy soupeř nedokázal odskočit na vyšší bodový rozdíl, ale my naopak nedokázali rozdíl stáhnout. Zápas tedy skončil 16 bodovým rozdílem.

A jak se říká, nejlepší nakonec. V posledním utkání jsme vyzvali Velkou Ohradu. Ohrada byla právě po utkání se Supy, během kterého jsme my měli pauzu nabrat síly. I přesto byla velice nebezpečným soupeřem. V minulém vzájemném utkání nás totiž porazila o 12 bodů. Náš tým, namotivovaný dobrým výkonem proti Supům a cítící první výhru, nastoupil do utkání na jedničku. Skóre otevřel nájezdem Dominik, na kterého navázal Oto 6 rychlými body ze zisků. Tím se spustila šňůra 16 bodů, na kterou musel trenér Ohrady reagovat oddechovým časem. I po něm ale naše dominance pokračovala, kdy jsme čtvrtinu uzavřeli krásnou kombinací, na jejímž konci zakončoval Saša. Skvělou práci odvedli i střídající Chen a Honza.
Ani ve 2. čtvrtině jsme neusnuli na vavřínech a druhá pětice kluků ihned navázala tam, kde první skončila. Vedeni Basťovými 4 body a Tamimovou střelou po shozu, jsme do druhé půle šli s 16bodovým vedením.
Třetí čtvrtka byla ve znamení obrany, kde jsme díky perfektní práci v obraně vedené výkonem Adama dokázali udržet Ohradu na pouhých dvou bodech. Třešničkou na dortu byla Soymbova střela s klaksonem na konci čtvrtky.
V poslední čtvrtce se již začala projevovat únava a nesoustředěnost a soupeř začal pomalu stahovat. Opět to ale byla naše obrana (poté, co se po time-outu vzpamatovala) tentokrát vedená skvělou prací Matyáše B., která nás udržela ve hře. A jak to tak bývá, z dobré obrany vzešel i dobrý útok, ve kterém nám rychlé přechody od dvojice Matyáš Ch. a Vítek definitivně zajistily vítězství.
Klukům patří velká pochvala, jen tak dál!

Sobota:
BA RADOTÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 70:19 (-51)
Body: Galamb - 7, Bartoníček - 4, Chlum - 2, Jindra - 2, Enkhbaater - 2, Mašek - 2

Neděle:
SOKOL VYŠEHRAD vs JIŽNÍ SUPY 39:55 (-16)
Body: Šerých - 10, Chlum - 9, Mašek - 8, Galamb - 4, Runciv - 2, Pech - 2, Kugler - 2, Enkhbaater - 2

VELKÁ OHRADA vs SOKOL VYŠEHRAD 22:50 (+28)
Body: Runciv - 10, Galamb - 10, Mašek - 6, Šerých - 6, Chlum - 4, Pech - 4, Kugler - 4, Khoujah - 2, Enkhbaater - 2, Bartoníček - 2U14 - Prohra s favoritem a vyrovnanější zápas v neděli

Mladší žáci během víkendu přivítali na domácí Výtoni 2 týmy ze severu Čech. Nejprve neporažené Ústí nad Labem, poté, výsledkově slabší, Litoměřice. V obou utkáních nás poznamenaly marodky a zranění, kvůli kterým nemohli do zápasů nastoupit všichni naši hráči.

Proti Ústí byla zlomová především druhá, potažmo třetí čtvrtina. V nich nám soupeř odskočil na 30 bodový rozdíl, který ještě navýšil v třetí čtvrtině. Následná čtvrtá čtvrtina se již hrála vyrovnaně, avšak o zápasu již bylo rozhodnuto.

V neděli kluci vyzvali výsledkově slabší Litoměřice. Zatímco kluci z Ústí jsou v nadstavbové části neporažení, Litoměřice měly před nedělí pouze jednu výhru. Tomu odpovídal i výsledek. S Litoměřicemi jsme v každé čtvrtině byli vyrovnaným soupeřem. Ale kromě poslední čtvrtiny jsme každou z čtvrtin prohráli o pár bodů. To se postupně během utkání nasčítalo a výsledný rozdíl se vyšplhal až na výsledných 16 bodů.

SOKOL VYŠEHRAD vs SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM 43:102 (-59)
Body: Kashpirovskyi Mykola - 17, Valek - 16, Kashpirovskyi Mykyta - 4, Hůlovec - 3

SOKOL VYŠEHRAD vs SLAVOJ BK LITOMĚŘICE 46:62 (-16)


U17 - Souboj o druhé místo se vyostřuje

Kadeti U17 momentálně sedí na druhém místě Nadregionální soutěže U17, avšak na záda jim dýchá 3. Český Brod. O víkendu byl úkol tedy jasný - 2x vyhrát a upevnit si druhé místo tabulky. Tento úkol se nám však podařilo naplnit pouze z poloviny. Zatímco v neděli jsme roli favorita potvrdili a v těsném utkání zvítězili proti Tygrům Praha "B", v sobotu nás naopak zaskočily Kralupy, jejichž náskok z první půlky jsme nebyli schopni do konce utkání stáhnout.

BK KRALUPY JUNIOR vs SOKOL VYŠEHRAD 62:54 (-8)
TYGŘI PRAHA "B" vs SOKOL VYŠEHRAD 56:64 (+8)


Muži A - Odlišná utkání, odlišné výsledky

Muži A také trávili víkend doma, kde vyzvali nejdříve Brandýs nad Labem a poté, stejně jako U14, vyzvali Litoměřice. Zatímco v sobotu se hrál pomalejší více chlapský basketbal, v neděli se proti mladému litoměřickému týmu hrálo ve výrazně vyšším tempu.

Utkání proti Brandýsu se vyznačovalo vysokou úspěšností střelby za 3 body. Ta však přišla až v druhé polovině utkání. Do té doby jsme si sice hlídali cca 10 bodový náskok, nebyli jsme však schopni odskočit na vyšší a pohodlnější rozdíl. Navýšení našeho náskoku přinesla až druhá půle, ve které jsme začali soupeře trestat za odstoupenou obranu a náskok vytáhli až nad 30 bodů.

V neděli se proti mladšímu litoměřickému týmu hrál běhavější basket. A také o poznání vyrovnanější, kdy každá z prvních tří čtvrtin skončila maximálně 3 bodovým rozdílem. V první polovině se jednalo o ofenzivnější basketbal, ale po poločasové přestávce jako kdyby oba týmy zchladly a na obou stranách se přestalo dařit. A z nejprve skórem vysokého utkání se stala dřina na každý koš. Z naší strany obzvláště v posledním hracím období přišlo útočné trápení, kdy jsme nebyli schopni se trefit z dálky a posléze ani z podkošové vzdálenosti. Přesto se do poslední minuty hrálo vyrovnaně. My jsme však nedokázali proměnit několik střel v koncovce a na to soupeř navázal úspěšným nájezdem a posléze šestkami. Tím si zajistil výhru a skóre vyhnal na 8bodový rozdíl.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK BRANDÝS NAD LABEM 79:44 (35)

Body Sokol Vyšehrad: Zajíček - 16, Končický - 15, Jovanovič - 14, Martišek - 10, Přibyl - 7, Blažek - 5, Janů - 5, Schmidl - 3, Adášek - 2, Fiala - 2

Trojky.: 15
Dvojky: 16
Trestné hody.: 2/3 (67%)

SOKOL VYŠEHRAD vs SLAVOJ BK LITOMĚŘICE 58:66 (-8)

 
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS