Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Domácí Šmoulinka a utkání U12

Poslední únorový víkend přinesl utkání především pro mladší kategorie. Svoje zápasy sehráli kategorie U14, U12 a hlavně nejmladší kluci a holky z přípravek, ti si zahráli na turnaji Šmoulinka, který jsme tentokrát pořádali na domácí Výtoni.


Turnaj Šmoulinka

Neděle jednoznačně patřila minibasketu nejmladších kluků a holek z našich přípravek. Ti se již v 8 hodin ráno sešli na domácí Výtoni, kde sehráli několik utkání v rámci turnaje Šmoulinka. Do turnaje se přihlásily 4 týmy, ale poté co jeden z hostujících týmů musel zrušit účast, jsme se jako domácí tým rozhodli vytvořit dva týmy. Jeden složený z přípravky na Smetance a Výtoni a druhý z přípravky ze ZŠ Plamínkové.

Turnaje Šmoulinka jsou turnaje pro ty úplně nejmladší, hrají se většinou jednou do měsíce a od klasických utkání a soutěží mají několik rozdílů. Týmy jsou zde smíšené, tedy se mohou účastnit čistě holčičí nebo klučičí týmy, ale i týmy namixované - to byl i případ našich dvou týmů. Dalším rozdílem je důraz na radost ze hry a fair play, a nikoliv na výsledek a výhry/prohry. Cílem turnaje je, aby si každý, nehledě na basketbalové zkušenosti, vyzkoušel basketbalové utkání a naučil se hrát fair play.

Systém turnaje byl každý s každým, a protože všechny týmy byly velice vyrovnané, odcházel každý z účastníků alespoň s jednou výhrou. Tým ze Smetanky a Výtoně si hned v prvním utkání poradil s dívčím týmem HB Basket. Náš druhý tým z Plamínkové si ve vyrovnaném derby poradil s Smetankovým týmem, ale následně podlehl právě HB Basketu. Jediným týmem turnaje, který bez zaváhání prošel celým turnajem, byl chlapecký tým z Benešova.

Po každém utkání byl vyhlášen nejlepší hráč nebo hráčka z každého týmu, kteří následně dostali malou cenu. Zároveň všechny týmy dostaly za svoji snahu finální odměnu. Celé turnaje provázela přátelská atmosféra, vytvořená hráči, rodiči i trenéry a celá akce tak dopadla na jedničku.

U12 - V neúplné sestavě na venkovní palubovce


Po prvním vítězství, které mladší žáci zaznamenali na konci ledna je čekala dohrávka utkání s Jižními Supy a Sokolem Kbely. Obě utkání jsme sehráli ihned po sobě v hale v Petrovicích - hnízdě Jižních Supů. V obou utkáních nás však provázel stejný příběh. Výborný výkon v útoku, kde jsme nastříleli vždy přes 30 bodů, ale bohužel nedostatečná obrana, kdy jsme Supům dovolili nastřílet skoro 80 bodů.

Utkání mělo i přesto spoustu pozitiv, a to i na obranné polovině. Zde byly vidět záblesky dobré obrany a obětavosti pro záchranu míče. Dokonce i individuální obrana nejlepších hráčů soupeře fungovala na výbornou, kdy jsme dobrou obranou udrželi nejlepší střelce soupeře na jednotkách bodů. Bohužel nás poté začali porážet ostatní hráči ze soupeřova kádru.

Dalším pozitivem byl výborný vstup do druhého utkání proti týmu Kbel. Zde jsme i díky proměněné střele s klaksonem šli do 2 bodového vedení. Bohužel v druhé desetiminutovce jsme polevili a nechali soupeře odskočit na rozdíl 12 bodů, který soupeř již pouze navyšoval.

JIŽNÍ SUPI vs SOKOL VYŠEHRAD 79:48 (-31)
Body: Chlum - 12, Šerých - 10, Kielty - 10, Tsalyy - 4, Khoujah - 3, Runciv - 2, Kugler - 2, Enkhbaater - 2, Bartoníček - 2, Pech - 1

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL KBELY 35:62 (-27)
Body: Kielty - 8, Šerých - 6, Kugler - 5, Chlum - 4, Khoujah - 4, Pech - 4, Runciv - 2, Bartoníček - 2

U14 - pouze sobotní zápas

Mladší žáci měli na programu 2 utkání během soboty a neděle, ale po zrušení nedělního utkání ze strany soupeře nakonec žáci hráli pouze v sobotu proti Trutnovu. Podobně jako U12 i mladší žáci zažili výborný vstup do utkání. I přesto, že soupeři dovolili nastřílet 19 bodů v první čtvrtině, sami nezaháleli a vstřelili 15 bodů v úvodní desetiminutovce. Na tento útočný výkon však již kluci nestihli navázat a v dalších 20ti minutách přidali pouhé čtyři body. Soupeř bohužel toto ofenzivní trápení neměl a souvisle přidával body a nabíral postupně náskok. Rozjetý Trutnov se nám již ve zbytku utkání nepodařilo zastavit a hosté si odváží z Výtoně svoji 4. výhru.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK LOKO TRUTNOV 37:101 (-64)

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS