Klub web.cz  – profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži A: Víkend pouze z poloviny úspěšný #Víkendový Souhrn

08.03.2023 | Štěpán Srp

První březnový víkend se nesl zejména ve znamení venkovních utkání. Muži A společně s mladšími žáky vyjeli na sever republiky, zatímco kadeti vyrazili na západ, do Českého Brodu.


Muži A - Úspěch pouze z poloviny

Muži A vyjeli v předposledním hracím víkendu na sever s jasným cílem - v sobotu pokořit poslední tým tabulky Děčín a v neděli zlepšit vzájemnou bilanci s Ústím nad Labem, a tím výrazně posílit naděje na záchranu soutěže.

V sobotním, netradičně pozdě hraném, utkání jsme zažili dobrý vstup do utkání, tedy minimálně z útočného hlediska. V obraně se nám nepodařilo dostatečně pokrýt střelce a následně doskoky děčínských válečníků a po prvních deseti minutách jsme nad posledním týmem tabulky třímali pouhé jednobodové vedení.
Hlavní zvrat utkání přišel v následující periodě, kdy jsme sice udrželi ofenzivní produktivitu, ale nastal absolutní kolaps v obraně, kde jsme dostávali trojku za trojkou a nechali děčínské hráče nastřílet 43 bodů za první poločas. Ve třetí a čtvrté třetině se již naše obrana srovnala a dovolili jsme soupeři pouhých 23 bodů za 20 minut. Bohužel s rostoucí defenzivní aktivitou začala klesat úspěšnost střelby a celkově celá ofenzivní část naší hry upadala. A i přesto, že jsme lépe bránili, tak jsme nedokázali soupeře bodově dotáhnout. Ofenzivní trápení nakonec podtrhla 4.čtvrtina, ve které jsme dali pouhých 7 bodů a darovali Děčínu velmi důležitou výhru.

V neděli jsme vyrazili do Ústí nad Labem s absolutně jasným cílem - pouze výhra by nás udržela v bojích o záchranu soutěže. Do utkání jsme vstoupili výborně. Již od prvních minut bylo vidět, že náš tým si přijel pro výhru. Od prvních minut jsme prokazovali dobrou útočnou produktivitu, kdy jsme na rozdíl od soboty dokázali lépe kombinovat trojkové a dvojkové zakončení. I na obranné polovině bylo vidět zlepšení. Soupeřovi jsme dovolili za celé utkání nastřílet pouze 55 bodů. Sami jsme díky dobré ofenzivní produkci všech hráčů dokázali nasázet 75 bodů.

Díky výhře nad Ústím nad Labem zůstáváme v bojích o záchranu soutěže, ale vše bude záviset na posledních dvou utkáních za 14 dní.

VÁLEČNÍCI DĚČÍN vs SOKOL VYŠEHRAD 66:53 (-13)
SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM vs SOKOL VYŠEHRAD 55:77 (+22)


Kadeti U17 - Souboj o druhé místo

Kadeti vyjeli v sobotu do Českého Brodu bojovat o druhé místo v nadregionální soutěži U17. S týmem Český Brod jsme sice o měsíc dříve doma prohráli, ale jak se ukázalo hned ze začátku sezóny, tak Brod je hratelným soupeřem. A hratelné utkání opravdu bylo. Již ze začátku jsme se ujali 7 bodového vedení, to však ještě do půlky Brod stáhl na rozdíl jediného bodu. Kluci však do konce zápasu nepolevili a utkání dovedli do vyrovnaného konce ve kterém byl úspěšnější náš tým.

Touto výhrou se kadeti dostávají na bilanci 9 výher a 6 proher a jsou na současném 3. místě, avšak právě na Český Brod, který obsazuje místo druhé mají ještě 2 utkání k dobru.

BK ČESKÝ BROD vs SOKOL VYŠEHRAD 79:83 (+4)

Mladší žáci U14 - Dvojička s Roudnicí

Mladší žáci si o víkendu střihli dvojičku s Roudnicí nad Labem. Jelikož dvojička znamená 2 utkání se stejným týmem ve dvou dnech, hájili žáci v sobotu domácí palubovku a v neděli vyjeli do Roudnice.

Roudnice nad Labem je aktuálním 3. týmem tabulky Žákovské ligy U14. My jsme proto do utkání vstupovali jako outsideři a měli možnost soupeře překvapit. Soupeř však již od první čtvrtiny ukázal, proč je na prozatímní bronzové příčce tabulky. Již po prvních deseti minutách, v obou utkáních, svítilo na tabuli téměř dvojciferné vedení soupeře. A zatímco v neděli jsme drželi soupeřův náskok pod hranicí 20ti bodů ještě v 3.čtvrtině, v sobotu soupeř odskočil za tuto hranici již před dvacátou minutou utkání. V obou víkendových utkáních soupeř svůj náskok zvýšil až za 50ti bodovou hranici.

SOKOL VYŠEHRAD vs BA 2006´ROUDNICE NAD LABEM 50:103 (-53)
Body: Kashpirovskyi Mykola - 15, Kashpirovskyi Mykyta - 14, Svoboda - 6, Yukhnovskyi - 4, Adragna - 4, Sedlačík - 4, Houf - 3

BA 2006´ROUDNICE NAD LABEM vs SOKOL VYŠEHRAD 98:36 (-62)
Body: Sedlačík - 11, Kashpirovskyi Mykola - 8, Kashpirovskyi Mykyta - 7, Svoboda - 4, Adragna - 4, Hozman - 2

 
bannery
 
© eSports s.r.o. & KK Sokol Vyšehrad RSS