Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži A: V prvním utkání nestačíme na SP Basket

22.09.2021 | Štěpán Srp

Muži A zahájili novou sezónu 1. ligy utkáním proti pražskému soupeři SP Basket. Velmi vyrovnané utkání rozhodlo až posledních 5 minut, ve kterých však byli úspěšnější hosté a náš tým podlehl rozdílem 17 bodů. 


V pátek se po dlouhé době opět rozběhla 1. liga mužů a náš tým, již jako obvyklý účastník této soutěže, vyzval na domácí palubovce pražského rivala SP Basket. Diváci mohli sledovat 35 minut vyrovnaného basketbalu, kdy se vedení přelévalo ze strany na stranu a nikdo v hale by se neodvážil předvídat výsledek. Ani jednomu z týmů se do poslední 5 minutovky nepodařilo odskočit na dvojciferný bodový rozdíl a na Výtoň Aréně to vypadalo, že snad rozhodne až poslední střela.

Celé utkání bylo velmi fyzické, a protože ani jednomu týmu se nedařila střelba za tři body (Vyšehradská úspěšnost 25%, úspěšnost SP Basket 15%), bylo jasné, že vyhraje ten tým, který fyzičnost lépe ustojí. Bohužel pro nás, hosté se s tvrdým herním stylem popasovali lépe. V obraně byli velmi tvrdí a jejich zákroky až na hranici faulu, z pohledu běžného diváka snad někdy i za hranicí. Zase naopak v útoku si hráči SP Basket dokázali fauly a písknutí rozhodčí vynutit. O tom poté vypovídá i počet odstřílených šestek - SP Basket 33/22 TH, Sokol Vyšehrad 8/6 TH!

I přes výrazný deficit ve střelbě šestek a počtu odpískaných faulů, se domácí Vyšehrad v utkání držel a do posledního hracího období šel dokonce s 3bodovým vedením. Bohužel v půlce čtvrté čtvrtiny přišel klíčový zlom, kdy několik nevynucených ztrát ze strany domácích vedly k vymazání vyšehradského náskoku a přechodu hostů do vedení. Toto vedení si již hosté pohlídali a postupně navýšili až na konečných 17 bodů. Tento finální rozdíl je však velmi krutým trestem za skvělý týmový výkon, který kdyby trval ještě o 5 minut déle, tak bychom tu teď možná slavili vítězství.

Děkujeme všem divákům za jejich účast na prvním domácím utkání! Přesto si však musím dovolit jízlivou poznámku na závěr. I přesto, že se utkání hrálo na Výtoň Aréně, bylo (nemálo) chvílí, kdy si člověk myslel, že doma je náš soupeř. Takže výzva pro vás pro fanoušky - přijďte nás podpořit na další domácí utkání tento pátek od 19:00 proti Chomutovu a když už tu budete, pojďte i trošku zafandit, ať se kluci cítí doma. Jsem si jistý, že vaše povzbuzování bude odměněno skvělými výkony a mnoha výhrami.
Za Sokol Vyšehrad a hlavně za naše hráče, děkujeme a těšíme se na vás!

Komentář hráče utkání Tomáše Bělohradskéh
Po roční pauze jsme se dočkali oficiálního zápasu, ve kterém byl silný zápal vidět na obou stranách.
Vstoupili jsme do utkání s velkou motivací ukázat co naše omlazená sestava dokáže.
Celý zápas byl velmi vyrovnaný až do poslední čtvrtiny, kdy se projevila větší zkušenost soupeře a díky agresivní obraně jsme ztráceli hodně míčů a tím i nakonec prohráli zápas. Největším problémem byl výškový deficit, který se projevil ve velkém rozdílu útočných doskoků, který SP basketu dopomohl k výhře.


SOKOL VYŠEHRAD vs SP BASKET 56:73 (-17)

Body Sokol Vyšehrad: Končický - 11, Jovanovič - 9, Bělohradský - 9, Vrťátko - 7, Růžička - 6, Zajíček - 5, Bálek - 4, Miličič - 3, Škvařil - 2, Vašek - 0, Plavka - 0, Martišek - 0

Střelba 3b.: 6/24 (25%)
Střelba 2b.: 16/33 (49%)
Trestné hody.: 9/8 (113%)
Doskoky: 29 + 6
Fauly: 26
Diváci: 50

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1924481/bs.html

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS