Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Pro řízení oddílu doporučujeme Klubový informační systém. | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Muži A: Ani druhé kolo nepřináší výhru

28.09.2021 | Štěpán Srp

V druhém kole 1. ligy mužů nastoupil domácí Sokol Vyšehrad proti týmu BK Levharti Chomutov. Náš tým se po těsné prohře minulý týden proti SP Basket pokusil získat první ligové vítězství sezóny doma proti Chomutovu. Bohužel nezvládnutý vstup určil průběh celého zápasu a tým si na svojí první výhru bude muset ještě chvíli počkat.


V pátek 24.9. přivítal tým Sokola Vyšehrad "nováčka" první ligy a to tým z Chomutova. Levharti totiž do druhé nejvyšší soutěže postoupili v sezóně 2019/2020, kdy jako jediný neporažený tým v 2. lize postoupili výše. V předešlé sezóně však odehráli v 1. lize pouze 2 utkání proti SP Basket a Basket Polabí. Páteční utkání bylo tedy teprve třetím soutěžním utkáním od postupu a prvním utkáním proti Sokolu Vyšehrad v 1. lize.

Jak už zaznělo v výše, tón celého celé určil nepodařený vstup do utkání ze strany Vyšehradského celku. Chomutov tohoto zaváhání využil a již po první čtvrtce vedl výrazným rozdílem 26:8. Ani ve druhé čtvrtce se Vyšehradským nepodařilo dostat se do hry a zlepšit herní projev, což vyústilo v navýšení Chomutovského náskoku na 25 bodů.

Po prvních dvou hracích období, přišla poločasová porada v šatně, která domácí Vyšehrad nakopla do druhé poloviny utkání. Rozdíl mezi polovinami byl jako den a noc a náš tým ukázal, že s Chomutovem umí hrát vyrovnanou partii a třetí čtvrtinu vyhrál 23:21. I na začátku posledního hracího období tým pokračoval ve zlepšené hře, bohužel výpadek v posledních minutách způsobil návrat do basketbalu první půlky a soupeř nakonec odskočil na finálních 95:69.

Komentář hráče utkání za Sokol Vyšehrad Norberta Martiška

"Úvod se nám úplně nevydařil a od toho se odvíjel zbytek zápasu. Soupiska Chomutova oplývá hráči se zkušenostmi z nejvyšší soutěže a také to bylo znát, jelikož nás už nepustili zpátky do hry. Měli jsme tam pár pasáží, kde to vypadalo, že bychom mohli nabrat druhý dech, ale vzápětí přišla od hostů odpověď. Pro diváky asi nešlo o pohledný zapas, protože už od první minuty bylo dejme tomu jasno o výsledku zapasu. Příští týden nás ale čeká zápas na Folimance s béčkem USK, kde doufám, že náš tým předvede lepší výkon a popereme se o první ligovou výhru!"

Jak již zmínil Norbert, tento pátek vyzveme rezervu USK Praha na pražské Folimance od 20:00. Tedy pouze kousek od domácí Výtoň Arény. Dorazte nás tedy podpořit!

SOKOL VYŠEHRAD vs BK LEVHARTI CHOMUTOV 69:95 (-26)

Body Sokol Vyšehrad: Zach - 17, Martišek - 11, Jovanovič - 8, Bělohradský - 7, Zajíček - 7, Srp - 6, Vrťátko - 5, Bálek - 4, Končický - 2, Vašek - 2, Růžička - 0, Miličič - 0

Střelba 3b.: 8/36 (23%)
Střelba 2b.: 21/37 (57%)
Trestné hody.: 3/5 (60%)
Doskoky: 32 + 4
Fauly: 28
Diváci: 50

Celé statistiky na: https://fibalivestats.dcd.shared.geniussports.com/u/CBFFE/1924490/bs.html 

 
bannery
 
KK Sokol Vyšehrad - kontakt: david.simon@esports.cz RSS