Muži A: Doma stále nepřemoženi

Minulý víkend byl mužský A tým postaven před téměř nemožný úkol – vyzvat nejlepší dva týmy 2. ligy a odnést si z víkendu 2 výhry. Víkend byl příslibem dobrého basketbalu a náročného souboje o první místo tabulky. Co ale nikdo nečekal, byly 2 souboje, které se rozhodovaly v posledních vteřinách, dokonce i setinách utkání. 

V sobotu vyzval tým trenéra Mathiase Duranda tým z Vysočiny, který před víkendem přijížděl jako druhý tým tabulky, a tedy i mírný favorit. Náš tým se však lepšího postavení Vysočiny nezalekl a do utkání vstoupil dobře. Ze začátku utkání sice byla na obou týmech znát nervozita, což se projevilo na nízkém skóre po prvních 3 minutách. Poté se oba týmy oklepaly a začaly být produktivní i v útoku, kdy náš tým si po konci první čtvrtiny držel lehký náskok. Ten však soupeř během druhého hracího období vymazal a v polovině utkání odskočil do 3 bodového vedení. Ve třetí čtvrtině se vedení přelévalo ze strany na stranu – chvíli bodově odskočila Vysočina, následně zase Vyšehrad.

První větší bodový odskok zaznamenala Vysočina v půlce 4. čtvrtiny, kdy odskočila k deseti bodovému náskoku. Vyšehradští se však nevzdali a skvělým úsekem vymazali vedení soupeře a šli do bodového vedení, na které 2 minuty do konce reagoval trenér soupeře oddechovým časem. Následně se vedení střídalo téměř každým útokem, což vyústilo v jednobodové vedení Vysočiny 14 vteřin do konce utkání, po zaváhání ve vyšehradské obraně. Na to reagoval trenér Durand oddechovým časem, ve kterém připravil finální akci pro svůj tým. Vysočina však akci dobře ubránila a náš tým hrál 5 vteřin do konce jednoduchou clonu na míč v kombinaci Martišek – Zajíček, z ní po vyhození zakončoval trojkovou střelou Jovanovič, který svoji střelu sice minul, ale byl u ní faulován a 0,2 vteřiny do konce měl na ruce 3 trestné hody. Po prvním minutém, byl však stoprocentní a Vyšehrad šel do bodového vedení. Soupeř měl již čas na jedinou akci, a to nahození míče a tzv. „tip-in“. Našemu týmu se však podařilo zachytit již přihrávku a s klaksonem se tedy mohlo slavit.

SOKOL VYŠEHRAD vs BC VYSOČINA 71:70 (+1)
Body Sokol Vyšehrad: Zajíček – 26, Martišek – 11, Přibyl – 7, Srp – 6, Russo – 5, Jovanovič – 5, Kačírek – 4, Schmidl – 3, Končický – 2, Plavka – 2
Trojky.: 10
Dvojky: 15
Trestné hody.: 11/24 (46%)

V neděli přijel na domácí Výtoň neporažený a ambiciózní tým GBA Sojky Pelhřimov, který v sobotu proti Kbelům potvrdil neporaženost. Průběh utkání byl velice podobný tomu sobotnímu. Tedy urputný boj o každý centimetr výtoňské palubovky a o každý koš. Vedení se střídalo snad každé dvě minuty a před půlkou vedly Sojky o 6 bodů a vteřiny před klaksonem měli možnost ještě navýšit. Našemu týmu se ale povedla vytažená obrana na polovině hřiště – ze které těžil Zajíček, který zachytil soupeřovu přihrávku a s klaksonem poslal do koše trojkovou střelu od půlicí čáry.

Po vyrovnané třetí čtvrtině, byl opět Pelhřimov ve vedení a opět 6 bodovém. Tentokrát ale nepřišla dlouhá trojka s klaksonem, nýbrž příval energie ve čtvrté čtvrtině, kdy vyšehradští naběhli na soupeře s obrovskou energií, náskok stáhli a bylo jasné, že o vítězství zase rozhodnou finální vteřiny. V nich jsme byli úspěšnější v zakončení, a to hlavně z blízké vzdálenosti. Za stavu +3 měl několik vteřin dokonce opět míč soupeř a bylo na naší obraně, aby urvala vítězství. Finální střelu měl na ruce v rohu, vedle naší lavičky hráč Sojek, který však minul a oslavy domácí neporaženosti mohli vypuknout!

SOKOL VYŠEHRAD vs GBA SOJKY PELHŘIMOV 76:73 (+3)
Body Sokol Vyšehrad: Zajíček – 22, Martišek – 15, Končický – 12, Schmidl – 12, Jovanovič – 7, Srp – 4, Přibyl – 2, Plavka – 2, Kačírek – 0
Trojky.: 9
Dvojky: 20
Trestné hody.: 9/18 (50%)