Muži A: Dva odlišné zápasy – dva odlišné výkony

Muži A měli ve svém druhém hracím víkendu dvě venkovní utkání – obě na jih od Prahy. V sobotu ve večerních hodinách vyzvali Tigers České Budějovice a druhý den odpoledne tým Benešova. Každý ze soupeřů měl odlišný styl hry, zároveň náš tým předvedl dva odlišné výkony. Podtrženo sečteno, dva odlišné zápasy s dvěma odlišnými výsledky.


Na první venkovní utkání A týmu vyrazili svěřenci trenéra Duranda do Českých Budějovic. Zde je čekal mladý a běhavý tým, spoléhající na rychlý útok, tvrdou obranu a trojkovou střelbu. I přesto, že se náš tým ujal rychlého vedení v prvních minutách, netrvalo vedení dlouho. Soupeř rychle odpověděl několika nájezdy a rychlými trojkami a na konci první čtvrtiny si užíval 6bodové vedení. Úspěšnou trojkovou střelbou a chybami v obraně z naší strany se soupeřů náskok dostal na 10 bodů v půlce utkání.
V poločasové pauze urgoval vyšehradský trenér svůj tým ke zlepšení aktivity v obraně, která dle něj byla cílem k vítězství v utkání. Ke zvýšení aktivity v obraně opravdu došlo, bohužel se jednalo pouze o drobné záblesky dobré obrany, kterou bylo možné vidět v minulých utkáních. Vždy se podařilo dobře bránit pouhé 2 nebo 3 útoky, po kterých vždy přišlo zaváhání a soupeř toto nemilosrdně trestal a náskok postupně navyšoval. Poslední tlak přišel ze strany našeho týmu asi 5 minut do konce utkání, kdy se podařilo stáhnout náskok domácích. Budějovičtí Tygři si však nenechali výhru proklouznout mezi prsty a utkání ve finále dovedli do vítězného konce.

TIGERS Č. BUDĚJOVICE vs SOKOL VYŠEHRAD 88:71 (-17)
Body Sokol Vyšehrad: Plavka – 17, Martišek – 10, Zajíček – 8, Srp – 8, Adášek – 7, Jovanovič – 5, Přibyl – 5, Fiala – 5, Russo – 3, Končický – 3, Schmidl – 0, Kačírek – 0
Trojky.: 7
Dvojky: 18
Trestné hody.: 14/21 (67%)

V neděli se odehrál jednoznačně jiný zápas. Tým z Benešova byl starším a zkušenějším týmem než mladý tým Českých Budějovic. Zároveň měl s naším týmem již zkušenosti z minulé sezóny, kdy nás vyřadil z Českého poháru. Nejenom soupeř byl jiný, ale i přístup našeho týmu byl značně jiný než v sobotu. Motivovaný sobotní porážkou náš tým nastoupil s viditelně zlepšenou obranou, obzvláště na pozici rozehrávačů, kteří již od prvních minut vyvíjeli tlak na jejich benešovské protějšky.
Přestože vyvíjený tlak nebyl okamžitě viditelný na skóre, vyšehradský tým nepolevoval a stále dobře bránil. Toto snažení začalo nést ovoce v druhé čtvrtině utkání, když se našim podařilo odskočit na dvojciferný bodový rozdíl. Dobře rozjetý tým nezpomalila ani poločasové pauza, ba naopak. Po 15 minutové poločasové přestávce se dobrou obranou a přesnou střelbou za 3 body náš tým vyhoupl do 20 bodového náskoku. Benešov se v průběhu 3. a 4. čtvrtiny pokusil zónovou obranou ještě otočit zápas, ale dobře umístěné tříbodové střely z rukou našich ostrostřelců rozdrtili benešovské naděje na zvrat.

BC BENEŠOV vs SOKOL VYŠEHRAD 69:88 (+19)
Body Sokol Vyšehrad: Adášek – 18, Martišek – 17, Zajíček – 12, Plavka – 11, Jovanovič – 8, Končický – 8, Přibyl – 5, Fiala – 5, Srp – 2, Kačírek – 2, Russo – 0, Bartoš – 0
Trojky.: 12
Dvojky: 17
Trestné hody.: 18/34 (53%)