Muži A: Tak jsme první no a cooo!

Tým mužů A se po porážce v Domažlicích opět vrátil na domácí půdu, kde vyzval tým, který je největším překvapením soutěže – Příbram a v neděli následně tým aspirující na přední pozice tabulky – Sokol Písek „B“.


Po nepříjemné porážce v Domažlicích, kam tým před 14 dny odcestoval bez trenéra, který ze zdravotních důvodů zůstal v Praze, byl cíl jasný – dostat se zpět na vítěznou vlnu a na první příčky tabulky skupiny B 2. ligy mužů.

Cesta k vrcholu tabulky vedla v sobotu přes Příbram. Ta svými výsledky překvapuje a týmům, které ji podcenily, udělila již několik porážek. Do zápasu náš tým vstoupil velmi dobře. Dobrou obranou udržel Příbram prvních několik útoků na nula bodech, a naopak rychlou hrou jsme dali několik rychlých bodů a již po úvodních minutách byli vyšehradští ve dvojciferném vedení. To během druhé čtvrtiny navýšili až k 20ti bodům. Příbram se ale nechtěla vzdát bez boje a v několika úsecích výrazně potrápila domácí a výhružně ukrajovala vedení. Každý takovýto pokus o obrat zápasu byl však vždy úspěšně zastaven.

SOKOL VYŠEHRAD vs BK PŘÍBRAM 2000 89:63 (+26)      

Body Sokol Vyšehrad: Martišek – 18, Plavka – 15, Zajíček – 13, Adášek – 10, Hamidullah – 9, Jovanovič – 6, Přikryl – 6, Fiala – 5, Srp – 5, Přibyl – 2, Končický – 0, Schmidl – 0                   

Trojky.: 10          

Dvojky: 25 

Trestné hody.: 9/15 (60%)

V neděli přijel na domácí Výtoň Sokol Písek „B“. B tým extraligových Sršňů má po minulé sezóně, kdy skončil druhý ve skupině, zajisté opět ambice na první příčky. I přes dobrý vstup do utkání z naší strany se písečtí nezalekli našeho rychlého basketbalu a naopak také rychle přecházeli do útoku a nebáli se vystřelit i v prvních vteřinách útoku. Hnedka první dvě dané trojky ze strany Písku vzešli z přesilové situace, a i díky nim šel písek do mírného vedení v první čtvrtině. Na to reagoval domácí trenér oddechovým časem, ve kterém udělal útočné i obranné úpravy a než zazněl klakson ukončující 1. čtvrtinu byl Vyšehrad ve 4 bodovém vedení.

Hra se dlouho přelévala ze strany na stranu – na každý pokus o odskok vždy druhý tým dobře zareagoval. První výraznější odskok zaznamenal náš tým ve třetí čtvrtině, když odskočil na rozdíl 10 bodů. Tento náskok si držel a vypadalo to, že zápas začíná být rozhodnut. Avšak písečtí si z kraje 4 čtvrtiny vytvořili několik dobrých 3 bodových příležitostí a opět stáhli.

Kritický úsek přišel v posledních pěti minutách zápasu, kdy Písek přešel do zónové obrany, do které se nám ze začátku utkání špatně hrálo. Dobrý pohyb v obraně a dobrá souhra všech pěti hráčů na hřišti zapříčinila roztrhání písecké zóny a finální odskok na 12 bodů.

Muži A se tedy vrátili na vítěznou vlnu a na vrchol tabulky 2. ligy. Do Vánoc čekají náš tým poslední 2 zápasy – a to pražské derby proti Sokolu Kbely. Ve formátu tzv. dvojičky odehraje náš A tým jeden zápas s Kbely doma a jeden venku.  

 

SOKOL VYŠEHRAD vs SOKOL SRŠNI PÍSEK B 90:78 (+12)   

Body Sokol Vyšehrad: Martišek – 16, Přibyl – 14, Plavka – 13, Zajíček – 12, Končický – 11, Adášek – 5, Hamidullah – 5, Srp – 5, Fiala – 4, Jovanovič – 3, Schmidl – 2, Přikryl – 0

Trojky.: 13          

Dvojky: 24         

Trestné hody.: 3/5 (60%)