Muži A: Vezeme dvě venkovní cenné výhry

Náš mužský A tým basketbalového klubu Sokol Vyšehrad měl báječný víkend plný úspěchů, když dokázal porazit jak tým GBA Sojky Pelhřimov, tak i BC Vysočina.


V sobotu jsme se postavili proti tabulkovému lídrovi, týmu GBA Sojky Pelhřimov, a předvedli jsme skvělý výkon, který nás dovedl k vítězství. Zápas byl napínavý a vyrovnaný, ale díky dobrému útoku v čele s Martiškem, který v první čtvrtině překonal obranu soupeře a s klaksonem konce první čtvrtiny proměnil svou první trojkou v sezóně, jsme dokázali získat náskok, který jsme udrželi až do konce zápasu. Klíčovým momentem se stal výkon celého týmu ve třetí čtvrtině, kdy se nám podařilo naskočit na dvouciferný bodový rozdíl, který jsme udrželi až do závěrečného hvizdu, čímž jsme si připsali výhru s rozdílem 14 bodů. Toto vítězství nás upevnilo na prvním místě tabulky.

Nedělní zápas proti týmu BC Vysočina na jejich domácí půdě byl zcela odlišným testem pro náš tým. Ocítili jsme se v těžké situaci, kdy ve třetí čtvrtině jsme prohrávali o osm bodů. Avšak hráči neztratili víru a dokázali se vzepřít síle soupeře. Největší roli v obratu sehrál Zajíček, který se blýskl skvělým výkonem a přispěl k vítězství 29 body. Jen těsně mu uniklo dosažení hranice třiceti bodů, když ho od ní dělala pouze jediná šestka.

Celkově se jednalo o fantastický víkend pro náš mužský A tým, který díky svému týmovému duchu, výkonu na palubovce a skvělému individuálnímu výkonu některých hráčů získal dva cenné skalpy na venkovních palubovkách a upevnil si první místo tabulky ve skupině A II. ligy mužů.

Sokol Vyšehrad 85:71 GBA Sojky Pelhřimov

Body Sokol Vyšehrad: Dominik Adášek – 16, Norbert Martišek – 16, Ondřej Zajíček – 14, Tomáš Schmidl – 11, Josef Přikryl – 8, Umar Hamidullah – 5, Jan Přibyl – 7, Luka Jovanović – 2, Filip Končický – 4, Adam Fiala – 2, Nicolas Russo – 0, Kryštof Plavka – 0.

BC Vysočina 70:75 Sokol Vyšehrad

Body Sokol Vyšehrad: Ondřej Zajíček – 29, Josef Přikryl – 10, Umar Hamidullah – 9, Kryštof Plavka – 7, Jan Přibyl – 8, Filip Končický – 5, Dominik Adášek – 3, Nicolas Russo – 0, Luka Jovanović – 0, Tomáš Schmidl – 0, Norbert Martišek – 4, Adam Fiala – 0.