U13 Tvrdý náraz

Tvrdý začátek roku zažila kategorie U13. V druhém lednovém týdnu sehráli starší minižáci 4 soutěžní utkání. V duelech s týmy z prvních pozic tabulky skupiny F2 náš tým narazil a to zaviněnou zejména úzkou rotací.


První setkání s týmy z vršku tabulky skupiny F2 nedopadlo pro naše kluky příznivě. Bohužel úzká rotace kádru, společně s řadou neproměněných příležitostí nám neumožnila ukázat plnou sílu našeho týmu. 4 prohry nás tak srazily na 4 pozici tabulky.

Komentář trenéra Tomáše Březiny:

O víkendu 13.-14.ledna jsme sehráli čtyři utkání, ve kterých jsme si moc radosti neužili.

Klukům je třeba poděkovat za bojovnost, odhodlání a energii, kterou do každého zápasu investovali. Nebylo to snadné, protože nám toho moc nevycházelo. Neproměňovali jsme snadné nájezdy, kupili jsme chyby a nebyli jsme schopni si poradit s pevnou obranou soupeřů. Když už jsme se na soupeře dotáhli na rozdíl 4 až 5ti bodů, tak jsme opětovnou ztrátou soupeři dovolili zase odskočit.

Kluci ale srdnatě bojovali a věřím, že i takový nešťastný víkend, jako jsme nyní zažili, je v jejich odhodlání zlepšovat se, ještě více utuží. Odnášíme si čtyři prohry a velké ponaučení, že i v tréninku je třeba všechna cvičení provádět v rychlosti a pohybu.

Jeden apel ale zůstává: musíme významně zlepšit docházku na tréninky a zápasy. V této souvislosti patří osobní poděkování Vítkovi, který přišel v sobotu fandit i přesto, že sám nemohl nastoupit. Kdyby v neděli nepřišli hrát kluci z U12 (děkuji Markovi a Samuelovi), tak bychom nastoupili v deseti a s tím se třeba PORG porazit nedá.