Muži A: Odveta s Domažlicemi ve vyrovnaném utkání

Mužský tým Sokola Vyšehrad dokázal v nedělním zápase na domácí půdě porazit silného soupeře z Domažlic a ukázat svou sílu. Po minulé prohře na soupeřově palubovce se tým rozhodl obrátit situaci a odplatit Domažlicím za předchozí porážku.

První čtvrtina zápasu byla vyrovnaná, přičemž domácí Sokol se musel rychle vyrovnat s rychlým nástupem Domažlic, kteří se dostali do vedení 7-2. Trenér domácího týmu včas zareagoval střídáním, což přineslo vyšehradskému týmu potřebné oživení. Během několika minut se jim podařilo srovnat skóre a vyrovnat hru.

Následovala bitva, kdy se Vyšehrad sice ujal vedení, ale Domažlice se stále držely na dostřel několika bodů. Klíčový moment přišel před koncem druhé čtvrtiny, kdy Sokol Vyšehrad šel do dvouciferného vedení. Avšak Domažlice vždy odpověděly na pokusy Vyšehradu o odskok.

Ve třetí čtvrtině, ve které je Vyšehrad známý svou silnou hrou, se podařilo týmu navyšovat svůj náskok. Cílem bylo oplatit předchozí porážku a zvítězit s větším rozdílem (tedy o 22 a více bodů). I když se tento cíl nepodařilo naplnit, hráči Sokola Vyšehrad se nenechali odradit a bojovali o skóre až do samotného konce.

Na začátku poslední čtvrtiny se zdálo, že Domažlice mají šanci na obrat, když stáhly náskok Vyšehradu na pouhých sedm bodů. Avšak hráči Sokola Vyšehrad dokázali odpovědět několika trefenými střely v útoku a dobrou týmovou obranou na druhé straně hřiště. Vedení týmu se opět vrátilo na dvojciferný rozdíl.

Je třeba vyzdvihnout výborný týmový výkon v obraně, kdy jsme potvrdili roli nejlepšího defenzivního týmu ligy a soupeře udrželi na pouhých 57 bodech. Ale zároveň jsme excelovali i v útoku, když z 25 košů bylo 19 po asistenci.

Domácí výhra je významným krokem směrem k celkovému prvnímu místu ve skupině A druhé ligy mužů. Tato výhra je povzbuzením pro celý tým a ukazuje, že Sokol Vyšehrad má dobrou formu před přicházejícím playoff.

Sokol Vyšehrad 70:57 BK Jiskra Domažlice

Zajíček – 17, Adášek – 15, Martišek – 12, Hamidullah – 8, Srp – 6, Plavka – 4, Přibyl – 3, Jovanović – 3, Končický – 1, Kačírek – 1, Přikryl – 0, Fiala – 0.