U13 Pokračují na vítězné vlně

Kategorie U13 nastoupila do druhé fáze soutěže Přeboru U13. Ve skupině F2 odehrála první dvě utkání během tohoto víkendu. V sobotu vyzvala Kunratice – již známý tým ze základní fáze. V neděli na Výtoň zavítala Velká Ohrada, se kterou jsme zatím tuto sezónu nehráli, ale Ohrada je známým soupeřem z minulého roku.

První utkání fáze F2 kluci sehráli na domácí palubovce, kde jsme postupně přivítali Kunratice a Velkou Ohradu. Zatímco do zápasu s Kunraticemi jsme nastoupili jako favoriti – do zápasu jsme vstupovali jako výherci posledních dvou setkání. Po nejisté první čtvrtině, ve které jsme se trápili v zakončení, přišla ofenzivně lepší 2. čtvrtka, ve které jsme vyšplhali do spolehlivého vedení, které jsme ve zbytku zápasu po částech navyšovali.

V neděli to byla větší neznámá. Tým Velké Ohrady jsme tento rok ještě soutěžně nepotkali. Naopak v minulé sezóně jsme s tímto týmem sehráli spoustu vyrovnaných utkání. Některá dopadla lépe pro nás, některá naopak lépe pro Ohradu. Tento rok to však vypadá na jiný příběh, naši kluci se za ten rok velmi posunuli dopředu a bylo to znát již v první čtvrtině, ve které se nám podařilo odskočit až na 10 bodů. Druhá pětice kluků následně náskok zvýšila na 16 bodů v druhé čtvrtině. Stejně jako v sobotu se nám utkání podařilo dovést do zdárného vítězného konce.

Víkend tedy končíme s bilancí 2-0 a jako jeden ze dvou zatím neporažených týmů obsazujeme prozatímní 3.místo skupiny F2.