Muži A: Poslední 2 utkání základní části

Během minulého víkendu se mužský A tým Sokola Vyšehrad postavil proti dvěma různým soupeřům v posledních dvou zápasech základní části druhé ligy mužů.


V sobotu jsme čelili druhému týmu tabulky, rezervě týmu Sršňů Písek, ve šlágru kola. Na domácí půdě těžil Písek z výhody domácího prostředí to Sršni dokázali využívat od prvních minut. I přestože jsme drželi krok v první čtvrtině, ve druhé a třetí čtvrtině Sršni získali výrazný náskok, kdy odskočili až ke 20 bodovému náskoku. Nicméně náš tým prokázal bojovnost a rychlým pohybem míče a intenzivní obranou jsme se nám podařilo snížit náskok soupeře na méně než 10 bodů. Bohužel při každém našem útoku na vedení soupeře proměnil Písek těžkou střelu a dostal se opět do sedla.

V neděli jsme se postavili týmu BK Příbram 2000, který se nacházel ve spodní části tabulky. I když by se mohlo zdát, že zápas nemá velkou váhu, pro náš klub to bylo rozhodující střetnutí. Výhra by nám zajistila první místo v tabulce a domácí výhodu pro nadcházející playoff. Prohra by naopak znamenala sestup na druhou příčku a horší postavení v playoff zápasech. Naštěstí, díky vynikajícímu vstupu do zápasu jsme již po první čtvrtině vedli o 20 bodů, což nám umožnilo využít širší rotace našeho týmu, držet nastavenou rychlost hry a dovést zápas do vítězného konce.

S ukončením základní části skupiny A druhé ligy se náš tým připravuje na nejdůležitější část sezóny – playoff. V prvním kole playoff se utkáme s týmem Českých Budějovic, který jsme dosud v této sezóně neporazili. S výhodou domácího prostředí a pevnou vírou v naše schopnosti, máme šanci obrátit tento trend. Velkou roli však budete mít VY. Naši fanoušci. Přijďte nás tedy podpořit v playoff.

Na začátku poslední čtvrtiny se zdálo, že Domažlice mají šanci na obrat, když stáhly náskok Vyšehradu na pouhých sedm bodů. Avšak hráči Sokola Vyšehrad dokázali odpovědět několika trefenými střely v útoku a dobrou týmovou obranou na druhé straně hřiště. Vedení týmu se opět vrátilo na dvojciferný rozdíl.

První kolo playoff se hraje 6. a 7. dubna, přičemž první zápas se odehraje v sobotu v Českých Budějovicích a následná odveta proběhne hned v neděli v naší hale na Výtoni. Vítězem prvního kola playoff se stane tým s lepším vzájemným skóre po obou zápasech.

Sokol Vyšehrad 61:77 Sokol Písek Sršni B

Sokol Vyšehrad 111:75 BK Příbram 2000