U13: Statečný výkon ve stínu nedostatku hráčů

V sobotu 24. února 2024 se tým Sokola Vyšehrad U13 utkal ve dvou zápasech v rámci soutěže Přebor U13. Bohužel, obě utkání byla poznamenána minimální docházkou hráčů, což mělo zásadní dopad na průběh a výsledky zápasů.

Tým Sokola Vyšehrad U13 se v sobotu postavil proti svým soupeřům se snahou o vítězství, avšak musel čelit velkým výzvám kvůli nedostatečnému počtu hráčů. O tom, jaké to mělo následky a jaké dojmy měl trenér Tomáš Březina, se dozvíte v následujícím komentáři.

Komentář trenéra Tomáše Březiny:

V sobotu 24. února 2024 jsme sehráli dvě utkání a obě byla bohužel poznamenána naší trestuhodně slabou docházkou (sešlo se pouze deset statečných: Ota, Matyáš B., Matyáš V., Ondřej, Samuel, Basty, Daniel, Adam, Jonáš a Honza L.) a obě utkání jsme dohrávali se čtyřmi hráči v poli.

V prvním měření sil jsme se postavili odvěkým rivalům z Velké Ohrady a naše vlastní výkony v první a druhé půli byly rozdílné jako noc a den. Ze začátku se nám nic nedařilo a v úvodní části jsme zaznamenali pouze dva body. Při poločasové ztrátě 16 bodů se nezdálo, že bychom mohli dosáhnout na vítězství. Kluci se ale kousli, zlepšili obranu a hlavně opět nalezli svoji střeleckou ruku. A bylo ihned znát, že soupeř nevěděl, kam dříve skočit. Tři minuty před koncem jsme košem Matyáše Bartoníčka šli o bod do vedení. Následovala ale pátá osobní chyba jednoho z našich a závěr utkání jsme dohrávali ve čtyřech. Dostali jsme dva koše a už pouze snížili jedním trestným hodem. Prohra o dva body je skutečně smolná a jako trenér mne za vlastní hráče mrzí, že nás nepřišlo víc.

Ve druhém utkání proti Basketbalu Kunratice jsme si naši zkušenost se hrou ve čtyřech zopakovali, a to tentokráte z důvodu zranění Jonáše v poslední čtvrtině. V té době jsme byli ve vedení o třicet bodů a úkol byl jasný – udržet vedení až do konce. Samuel, oba Matyášové a Ondřej se tedy nejen několik minut úspěšně rvali proti přesile, ale dokonce byli schopni skórovat. Byl to hrdinský boj a před kluky smekám. Vítězství 57:23 bylo alespoň drobnou náplastí na předchozí prohru.

Po obout těchto utkáních jeden apel zůstává: musíme zlepšit docházku.