U13 přiváží z dalšího turnaje další výhru

Starší minižáci U13 odehráli o víkendu další kolo utkání v rámci přeboru U13. Tentokrát na hrací ploše ZŠ Horáčkové poměřili kluci síly opět Radotínem, USK Praha, Basketem Kunratice a PORGem. V okleštěné sestavě, čekal tým trenéra Březiny náročný první hrací den, ve kterém byl program zápasy nabitý a kluci odehráli 3 utkání v jeden den. Z náročné soboty vybojovali kluci 1 výhru proti Kunraticím a 2 prohry s favority skupiny USK Praha a PORGem


V neděli kluky čekal pouze jeden poslední zápas základního kvalifikačního turnaje U13. V něm, stejně jako v minulém vzájemném utkání, Radotín svoji rychlou hrou překonávat naši obranu a došel si pro svoji šestou výhru.

Tímto víkendem skončila základní část Přeboru U13 tzv. Kvalifikační turnaj. Nyní dojde o vytvoření nových skupin na základě výsledků. Za měsíc, během dalšího hracího víkendu se kluci již potkají s jinými týmy.

Komentář trenéra U13 Tomáše Březiny:
Ve skupině B pražského přeboru minižáků v kategorii U13 jsme opět sehráli čtyři utkání. Především sobota byla náročná, kdy nás postupně čekalo měření sil s PORGem Praha, Basketbalem Kunratice a v podvečer pak s USK Praha. V neděli jsme navázali soubojem s kluky z Radotína.

Dlouhodobá zranění, akutní infekční onemocnění a školní akce nás připravily o možnost nastoupit v optimální a plné sestavě. Naopak se k nám ještě naposledy přidal Sombo, který již na konci října ukončil angažmá v našem klubu a začal se věnovat jinému sportu. Všem zúčastněným klukům děkuji za odvážný, bojovný a statečný výkon.

USK, Radotín i PORG byly nad naše síly, ale poradili jsme si s kousavým týmem z Kunratic, kdy jsme se nenechali rozhodit nepříznivým stavem po třech čtvrtinách. Poprvé v zápase jsme prohrávali, ale v závěrečné části jsme drtivým tlakem vývoj utkání otočili. O většinu bodů se zasloužili Ota, Dominik a Leo. Přidali se i další (Samuel a Jonáš). V závěru jsme dostali dva koše, které vývoj malinko zdramatizovaly, ale úplný konec zápasu byl v naší režii a vítězství jsme si pohlídali.

Úvodní zápas s PORGem nám střelecky absolutně nevyšel. Za celý zápas jsme dali pouze 5 bodů a naši borci se předháněli v zahozených šancích. Tolik samostatných nájezdů na koš neuděláme ani během tréninku. Musíme si sáhnout do svědomí, jak moc poctivě přistupujeme v trénování dvojtaktů k tomu, abychom jejich úspěšnost na tréninku dotáhli ke 100%.

K zápasu s USK Praha jsme přistoupili až moc bojácně a soupeř nám naprosto nic nedaroval. Trestal především mezery v obraně, kdy jsme nestíhali jejich systém “hoď a běž”. Věřím, že to byla pro kluky řádná zpětná vazba, při které viděli, že všechno, co na tréninku dělají, musí zrychlit a zpřesnit. Střelecky se proti borcům z Folimanky dařilo především Leovi a své první body zaznamenali taky Filip a Honza Litsch.

Nedělní dopolední utkání jsme mohli více zdramatizovat, pokud bychom opět proměnili alespoň některé šance z nájezdů. Střelba se nedařila, a navíc jsme se malinko zapomínali vracet do obrany, což soupeř rychlými a přesnými breaky tvrdě trestal. Snažili jsme se hru přitvrdit, rvát se o každý míč a soupeři vítězství nedarovat. Jonáš byl pro ostatní vzorem bojovnosti až do chvíle svého vyfaulování. Kluci se snažili a všem opět děkuji. Svoje první body zaznamenal Matyáš a taky Daniel.

Další hrací víkend bude na začátku prosince (2.-3.12.2023) a poté v lednu (13.-14.1.2024).

BASKETBAL KUNRATICE vs SOKOL VYŠEHRAD 21:28 (+7)

Body:  Galamb – 8,  Mašek – 7,  Kielty – 7,  Tureček – 4

SOKOL VYŠEHRAD vs USK PRAHA 19:84 (-65)

Body:  Kielty – 5,  Tureček – 4,  Mašek – 2,  Holler – 2

PORG BASKET vs SOKOL VYŠEHRAD 58:5 (-53)

Body:  Mašek – 5

SOKOL VYŠEHRAD vs BA RADOTÍN 18:52 (-34)

Body:  Kielty – 5,  Mašek – 3

Všechny výsledky jsou dostupné zde.

IMG_6355

Obrázek 1 z 28