U13: První turnaj = první výhra

Kategorie U13 o víkendu nastoupila do svých prvních soutěžních utkání v rámci Přeboru U13. A protože v této kategorii může jeden hráč odehrát maximálně 2 čtvrtiny, kluci měli dost sil a zvládli odehrát 4 utkání během dvou dní. Soupeři jim byly 4 pražské kluby: BA Radotín, USK Praha, PORG Basket a Basket Kunratice.

Do kategorie U13 aktuálně spadají hráči 2011 a mladší, v našem týmu se jedná o již zkušené kluky, kteří mají za sebou minimálně jednu celou sezonu v kategorii U12. Toto jádro z minulé sezóny doplnili i kluci z jiných pražských týmů, kteří však s kluky trénují od konce minulé sezóny.

Pro kluky se zároveň jednalo o první ostrou zkoušku na vysoké koše, kdy do této doby hráli na snížené koše a počínaje touto sezónou přesedlávají na standardně vysoké koše. Stejně na tom byly i ostatní týmy, se kterými jsme se o víkendu utkali.

Zápasy jejich výsledky shrnuji trenér kategorie U13 Tomáš Březina:

Komentář trenéra U13 Tomáše Březiny k sobotnímu utkání:
V sobotu dne 7.října 2023 jsme sehráli první dvě soutěžní utkání v kategorii staršího minižactva (U13). Ve skupině B jsme nejprve narazili na BA Radotín a následně jsme změřili síly s USK Praha.

Celý první poločas prvního utkání jsme se statečně drželi. Soupeři jsme mohli ve druhé půli ještě více zatopit, pokud bychom proměnili alespoň část našich šancí. Radotín nás nakonec udolal vyšší úspěšností střelby z pod koše 25:51. Našim klukům děkuji za předvedený bojovný a nadšený výkon. Skvěle se zapojili nejen osvědčení borci Ota, Basty, Dominik, Matyáš B. (s osmi body náš nejlepší střelec), Leo, Jonáš, Saša nebo Adam, ale úžasně se přidali i další služebně mladší kluci Ondra, všichni tři Honzové, Sombo, Filip a Matyáš V. Výkon je příslibem do další části sezóny. S celkem z Radotína se ještě potkáme v půlce listopadu.

Ve druhém zápase jsme narazili na skvělý tým USK Praha a byla to pro naše borce potřebná zkušenost, která se bude hodit. Museli jsme začít hrát s daleko větší rychlostí, přesností a zapáleností. A soupeř nám nic nedaroval. Opět chválím všechny kluky, a to i za statečnost, kterou především (ale nejen) Ota a Matyáš B. předvedli ve tvrdých osobních soubojích. Nakonec jsme padli 22:86, ale nemáme se za co stydět. A pak i závěrečná trojka v podání Oty zažehla emoce, že se celý tým radoval, jako kdybychom vyhráli. Gratuluji k výkonu a děkuji.